Gheysens duwt RSCA met rug tegen de muur: schadeclaim van 70 miljoen

door
Gheysens duwt RSCA met rug tegen de muur: schadeclaim van 70 miljoen

RSC Anderlecht liet na de Raad van Bestuur weten dat het nog dit kalenderjaar concrete stappen wilt zetten in het dossier rond de overname van de club. Ghelamco-bouwheer Paul Gheysens is alvast een grote kandidaat, maar een aantal aandeelhouders staan daar niet om te springen. En dus speelt de huidige eigenaar van Royal Antwerp FC het spelletje hard.


Het is duidelijk dat Gheysens zijn zinnen heeft gezet op Anderlecht om zijn project rond het Eurostadion door te drukken. In eerste instantie had RSCA ook een principe-akkoord met alle partijen om daar in te gaan spelen, maar uiteindelijk trok de club zich terug. En dat gegeven zou Gheysens nu willen gebruiken om zijn overnameplannen door te drukken. Zo meldt Het Nieuwsblad dat hij dreigt met een schadeclaim van maar liefst 30 tot 70 miljoen euro voor het schenden van het bewuste principe-akkoord.

Binnen de club geloven ze niet dat Gheysens zijn claim hard kan maken. Maar er staan wel belangrijke handtekeningen op het principe-akkoord en dat kan een rol spelen wanneer de zaak voor de rechter zou komen. Bovendien schrikt dergelijke claim uiteraard ook andere kandidaat-kopers af. Wanneer Gheysens RSCA toch in handen zou krijgen, laat hij deze claim uiteraard vallen.

LEES OOK: Einde van Gheysens? Antwerp-supporters schieten in actie

Denkt u dat Gheysens de geschikte man is voor RSCA?

Meest recent

KV Mechelen ruikt nu al de jackpot: "Hij is een meerwaarde"

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en staat bijzonder knap vijfde. De fans dromen ...

8
8
Hasi wil ook scalp van Union: "Daar komen ze tekort"

RSC Anderlecht speelt zondag in een uitverkocht Lotto Park de Brusselse derby tegen Union SG. Besnik ...

33
33
Hubert over situatie bij Anderlecht: "Zie je wel…"

Union SG neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Voor David Hubert is dat toch een speciale ...

87
87
Blessuregolf bij AA Gent: Leko steekt hand in eigen boezem

Na een magere vijf op 15 hoopt AA Gent zondag tegen STVV nog eens aan te knopen met de zege. ...

33
33
Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

89
89
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

218
218
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

84
84
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

419
419
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

209
209
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

62
62
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

226
226
Pro League klaagt DAZN aan: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

190
190
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

230
230
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

167
167
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

452
452
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

384
384
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

250
250
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

58
58
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

121
121
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

166
166
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

69
69
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

312
312
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

197
197
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

234
234
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

100
100

Meer sportnieuws