'Verrassend nieuws: Roger Vanden Stock verkocht al bijna alle aandelen'

door
'Verrassend nieuws: Roger Vanden Stock verkocht al bijna alle aandelen'

Roger Vanden Stock wordt aanzien als de grote eigenaar van RSC Anderlecht, maar niets is minder waar. La Capitale kon een document inkijken en kwam met zeer verrassend nieuws.


Op 15 september 2017 had Vanden Stock nog maar  0,15% van de aandelen in handen. Een jaar daarvoor was dat nog 21,5 %. Philippe Collin heeft nog 14,6% in handen en dat was het jaar daarvoor nog 19,6%. Alexandre Van Damme is de grootste aandeelhouder met 16,35%.

Hij kocht eind 2016 voor 322 aandelen op 2.000 van het duo Vanden Stock/Collin voor 1,61 miljoen euro. Als RSCA de club nu verkoopt voor 100 miljoen euro, dan vangt hij 16 miljoen euro. Een prachtige deal dus voor Van Damme. Dat gebeurde via de Luxemburgse holding Cesto, eigendom van Van Damme, en daar kwam nog een opmerkelijk bericht uit voort. Paars-Wit leende eerst 2 miljoen euro en in januari nog eens 4 miljoen euro van Cesto, om de transfer van Adrien Trebel te bekostigen, maar deze lening werd terugbetaald. Van Damme is dus eigenlijk een soort van bank voor RSCA.

Sedert september 2017 is er wel een belangrijke wijziging doorgevoerd. De aandeelhouders kunnen hun aandelen niet verkopen wanneer ze willen, maar daarvoor moeten ze de toestemming krijgen van de 11 leden van de Raad van Bestuur.

Andere aandeelhouders:
  • Jo Van Biesbroeck: 1%
  • Herman Van Holsbeeck: 1%
  • Pascal Minne: 2,5 %
  • Luc Van Canegem (via Immotur SCA Holding): 2,5%
  • Etienne Davignon: 2,45%
  • Emmanuel Van Innis: 2,5%
  • Johan Beerlandt: 5%
  • Paul Goossens: 5%
  • MV Construct SPRL (via Michael Verschueren): 10%
  • Julie Vanden Stock (dochter): 15%
  • Claire Vanden Stock dochter): 15%

LEES OOK: Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Opmerkelijk?

Meest recent

'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

12
12
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

63
63
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

37
37
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

41
41
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

124
124
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

73
73
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

311
311
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

135
135
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

64
64
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

318
318
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

11
11
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

147
147
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

575
575
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

63
63
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

83
83
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

276
276
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

255
255
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

228
228
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

183
183
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

157
157
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

213
213
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

314
314
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

302
302
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

90
90
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

56
56

Meer sportnieuws