Anderlecht 'not-amused': "Hij is grootste kanshebber bij overname"

door
Anderlecht 'not-amused':

RSC Anderlecht praat met twee kandidaat-kopers en twee opvallende namen zijn bereid om 75 miljoen euro neer te tellen bij een eventuele overname, dat meldt Het Laatste Nieuws.


Er is de tandem Paul Gheysens, de grote baas van Ghelamco/voorzitter Antwerp, én Wouter Vandenhaute, eigenaar van Woestijnvis. Het duo zou samen een bod voorbereiden en vormt ook de meest concrete piste. En dan is er ook gesproken met Alisher Usmanov. Die werd miljardair dankzij de mijnindustrie, is eigenaar van grote Russische telecombedrijven en heeft ook 30% van de aandelen van Arsenal in handen. Usmanov zou een sportieve uitwisseling met de Engelse topclub hebben beloofd.

UPDATE 14u53
Tegenover VTM Nieuws liet Anderlecht inmiddels weten dat het weinig voelt voor de komst van het duo Vandenhaute/Gheysens. "Er zijn nog geen officiële gesprekken geweest. De club is not amused met wat er nu in de kranten staat. Er heerst ook weinig affiniteit naar dat duo binnen de raad van bestuur", vertelt journalist Michiel Ameloot.

Dan zou Usmanov een interessantere piste zijn en wel om twee redenen. Ten eerste zijn rol als minderheidsaandeelhouder bij Arsenal en ten tweede zou de familie Vanden Stock 25 procent van hun aandelen kunnen behouden, waardoor zij over een veto-recht beschikken. "Er zijn al officiële gesprekken geweest en de plannen die hij heeft, zijn interessant voor Anderlecht. De club zou een soort satellietclub worden op het allerhoogste niveau, door spelers uit te wisselen met Arsenal. De familie willen ook niet zomaar verkopen, ze willen het gezicht blijven van Anderlecht. En vergeet niet dat deze Russische multimiljardair honderd miljoen euro op tafel wil leggen", adlus Ameloot.

LEES OOK: 'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Zou een overname door Asmanov een goede zaak zijn?

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

46
46
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

164
164
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

25
25
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

17
17
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

42
42
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

73
73
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

21
21
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

53
53
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

42
42
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

41
41
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

85
85
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

39
39
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

171
171
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

120
120
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

115
115
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

49
49
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

690
690
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

26
26
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

67
67
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

93
93
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

206
206
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

112
112
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

72
72
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws