Anderlecht 'not-amused': "Hij is grootste kanshebber bij overname"

door
Anderlecht 'not-amused':

RSC Anderlecht praat met twee kandidaat-kopers en twee opvallende namen zijn bereid om 75 miljoen euro neer te tellen bij een eventuele overname, dat meldt Het Laatste Nieuws.


Er is de tandem Paul Gheysens, de grote baas van Ghelamco/voorzitter Antwerp, én Wouter Vandenhaute, eigenaar van Woestijnvis. Het duo zou samen een bod voorbereiden en vormt ook de meest concrete piste. En dan is er ook gesproken met Alisher Usmanov. Die werd miljardair dankzij de mijnindustrie, is eigenaar van grote Russische telecombedrijven en heeft ook 30% van de aandelen van Arsenal in handen. Usmanov zou een sportieve uitwisseling met de Engelse topclub hebben beloofd.

UPDATE 14u53
Tegenover VTM Nieuws liet Anderlecht inmiddels weten dat het weinig voelt voor de komst van het duo Vandenhaute/Gheysens. "Er zijn nog geen officiële gesprekken geweest. De club is not amused met wat er nu in de kranten staat. Er heerst ook weinig affiniteit naar dat duo binnen de raad van bestuur", vertelt journalist Michiel Ameloot.

Dan zou Usmanov een interessantere piste zijn en wel om twee redenen. Ten eerste zijn rol als minderheidsaandeelhouder bij Arsenal en ten tweede zou de familie Vanden Stock 25 procent van hun aandelen kunnen behouden, waardoor zij over een veto-recht beschikken. "Er zijn al officiële gesprekken geweest en de plannen die hij heeft, zijn interessant voor Anderlecht. De club zou een soort satellietclub worden op het allerhoogste niveau, door spelers uit te wisselen met Arsenal. De familie willen ook niet zomaar verkopen, ze willen het gezicht blijven van Anderlecht. En vergeet niet dat deze Russische multimiljardair honderd miljoen euro op tafel wil leggen", adlus Ameloot.

LEES OOK: 'Transferspektakel Anderlecht: víér topaanwinsten op komst'

Zou een overname door Asmanov een goede zaak zijn?

Meest recent

Vandenbempt: "Eén van de waanzinnigste matchen ooit"

PSG-Bayern München was een geweldige pot voetbal. De Parijzenaars wonnen met 5-4 en het was de ...

7
7
Sonck komt met bijzonder straf verhaal: "Weigerde Kompany"

Wesley Sonck leek jaren geleden misschien wel op weg richting een trainerscarrière. De ...

23
23
'Anderlecht krijgt nieuws: La Louvière beslist over Ashimeru'

Bij RSC Anderlecht willen ze in de zomer een resem spelers van de hand doen. De Brusselaars hopen ...

62
62
Saintfiet hakt knoop door: weldra in JPL?

De Belgische coach Tom Saintfiet heeft via Instagram een belangrijke boodschap over zijn toekomst ...

34
34
'Anderlecht hakt nu al knoop door over toekomst Taravel'

Bij RSC Anderlecht is er geen technisch directeur, die begint volgende maand, maar dat is geen groot ...

212
212
Voetbalfans met kwijl in de mond: Kompany doet belofte

Voetballiefhebbers wereldwijd hebben dinsdagavond al watertandend naar het Champions ...

106
106
'Transferspektakel Anderlecht: víér topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags om de aanstelling van Antoine Sibierski als nieuwe sportief ...

284
284
Groot zorgenkind bij Duivels: WK-basisplaats in gevaar

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

91
91
Exit Ruben Van Gucht zindert na: "Moeilijk door te slikken"

“Moeilijk door te slikken.” Het klinkt als een oordeel over een gerecht, maar voor Ruben ...

45
45
Club Brugge of Union kampioen? "Zij staan er beter voor"

De Champions' Play-Offs zijn momenteel halfweg. Nog steeds voert Union SG het klassement aan, maar ...

223
223
Anderlecht perplex: Mbemba legt bom onder comeback-stunt

Anderlecht droomt van een terugkeer van Chancel Mbemba, maar de realiteit botst hard met de ...

334
334
Marseille dumpt Vermeeren: terugkeer naar JPL?

Arthur Vermeeren moet komende zomer alweer op zoek naar een nieuwe club. Volgens onder meer 'Het ...

317
317
'Gevolgen van succes: nieuwe ploeg én coach bij STVV'

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

223
223
Camera's registreren héérlijk momentje Kompany en Enrique

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdag voor een onvergetelijk kijkstuk gezorgd in ...

105
105
"Nog nooit meegemaakt" - voetballerij ondersteboven na PSG-Bayern

In hun heenwedstrijd van de halve finales van de Champions League hebben Paris Saint-Germain en ...

238
238
Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

281
281
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

286
286
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

122
122
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

135
135
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

177
177
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

160
160
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

173
173
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

95
95
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

320
320
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

170
170

Meer sportnieuws