Anderlecht 'not-amused': "Hij is grootste kanshebber bij overname"

450 stemmen
Anderlecht 'not-amused':

RSC Anderlecht praat met twee kandidaat-kopers en twee opvallende namen zijn bereid om 75 miljoen euro neer te tellen bij een eventuele overname, dat meldt Het Laatste Nieuws.


Er is de tandem Paul Gheysens, de grote baas van Ghelamco/voorzitter Antwerp, én Wouter Vandenhaute, eigenaar van Woestijnvis. Het duo zou samen een bod voorbereiden en vormt ook de meest concrete piste. En dan is er ook gesproken met Alisher Usmanov. Die werd miljardair dankzij de mijnindustrie, is eigenaar van grote Russische telecombedrijven en heeft ook 30% van de aandelen van Arsenal in handen. Usmanov zou een sportieve uitwisseling met de Engelse topclub hebben beloofd.

UPDATE 14u53
Tegenover VTM Nieuws liet Anderlecht inmiddels weten dat het weinig voelt voor de komst van het duo Vandenhaute/Gheysens. "Er zijn nog geen officiële gesprekken geweest. De club is not amused met wat er nu in de kranten staat. Er heerst ook weinig affiniteit naar dat duo binnen de raad van bestuur", vertelt journalist Michiel Ameloot.

Dan zou Usmanov een interessantere piste zijn en wel om twee redenen. Ten eerste zijn rol als minderheidsaandeelhouder bij Arsenal en ten tweede zou de familie Vanden Stock 25 procent van hun aandelen kunnen behouden, waardoor zij over een veto-recht beschikken. "Er zijn al officiële gesprekken geweest en de plannen die hij heeft, zijn interessant voor Anderlecht. De club zou een soort satellietclub worden op het allerhoogste niveau, door spelers uit te wisselen met Arsenal. De familie willen ook niet zomaar verkopen, ze willen het gezicht blijven van Anderlecht. En vergeet niet dat deze Russische multimiljardair honderd miljoen euro op tafel wil leggen", adlus Ameloot.

LEES OOK: Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Zou een overname door Asmanov een goede zaak zijn?

Meest recent

Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

0
0
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

35
35
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

67
67
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

46
46
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

231
231
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

30
30
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

380
380
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

556
556
"Het is lelijk" - Garcia bijt keihard terug na droomzege

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

137
137
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

279
279
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

809
809
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

491
491
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

137
137
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

849
849
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

231
231
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

151
151
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

293
293
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

180
180
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

63
63
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

52
52
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

86
86
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

163
163
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

134
134
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

600
600
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

114
114

Meer sportnieuws