Anderlecht 'not-amused': "Hij is grootste kanshebber bij overname"

450 stemmen
Anderlecht 'not-amused':

RSC Anderlecht praat met twee kandidaat-kopers en twee opvallende namen zijn bereid om 75 miljoen euro neer te tellen bij een eventuele overname, dat meldt Het Laatste Nieuws.


Er is de tandem Paul Gheysens, de grote baas van Ghelamco/voorzitter Antwerp, én Wouter Vandenhaute, eigenaar van Woestijnvis. Het duo zou samen een bod voorbereiden en vormt ook de meest concrete piste. En dan is er ook gesproken met Alisher Usmanov. Die werd miljardair dankzij de mijnindustrie, is eigenaar van grote Russische telecombedrijven en heeft ook 30% van de aandelen van Arsenal in handen. Usmanov zou een sportieve uitwisseling met de Engelse topclub hebben beloofd.

UPDATE 14u53
Tegenover VTM Nieuws liet Anderlecht inmiddels weten dat het weinig voelt voor de komst van het duo Vandenhaute/Gheysens. "Er zijn nog geen officiële gesprekken geweest. De club is not amused met wat er nu in de kranten staat. Er heerst ook weinig affiniteit naar dat duo binnen de raad van bestuur", vertelt journalist Michiel Ameloot.

Dan zou Usmanov een interessantere piste zijn en wel om twee redenen. Ten eerste zijn rol als minderheidsaandeelhouder bij Arsenal en ten tweede zou de familie Vanden Stock 25 procent van hun aandelen kunnen behouden, waardoor zij over een veto-recht beschikken. "Er zijn al officiële gesprekken geweest en de plannen die hij heeft, zijn interessant voor Anderlecht. De club zou een soort satellietclub worden op het allerhoogste niveau, door spelers uit te wisselen met Arsenal. De familie willen ook niet zomaar verkopen, ze willen het gezicht blijven van Anderlecht. En vergeet niet dat deze Russische multimiljardair honderd miljoen euro op tafel wil leggen", adlus Ameloot.

LEES OOK: Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Zou een overname door Asmanov een goede zaak zijn?

Meest recent

Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

100
100
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

193
193
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

117
117
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

210
210
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

389
389
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

421
421
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

183
183
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

72
72
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

206
206
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

272
272
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

126
126
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

365
365
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

140
140
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

221
221
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

611
611
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

46
46
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

113
113
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

308
308
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

201
201
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

164
164
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

124
124
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

199
199
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

494
494
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

95
95
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

508
508

Meer sportnieuws