Oplossing voor falende videoref: "Geen supporter die erom maalt"

83 stemmen
Oplossing voor falende videoref:

Dit seizoen wordt er in de Jupiler Pro League met het gebruik van de Video Assistant Referee (VAR). Maar tot dusver komt er vooral veel kritiek op dit systeem. Verschillende trainers en bestuursleden, met name dan bij AA Gent, uitten zich inmiddels al tegen de VAR in zijn huidige vorm.


Maar Karel Fraeye, ex-trainer en analist, heeft misschien een betere oplossing. "De oplossing ligt voor mij voor de hand: geef trainers elke wedstrijd recht op maximaal 2 videocalls. Een beetje zoals in het hockey. Die videocalls kunnen ze gebruiken om fases die in hun ogen foutief zijn beoordeeld opnieuw te laten beoordelen.Dat zou per uitbreiding kunnen gaan om strafschoppen, rood of niet, tweede geel of niet en zelfs buitenspel. Laat elke actie voluit doorspelen, vlag of keur nadien pas de actie af wegens buitenspel", klonk het bij Sporza.

Volgens Fraeye zouden alle partijen gebaat zijn bij die zogenaamde videocalls. "Geen supporter zal erom malen als er zo een doelpunt meer te zien valt. Als de bank oordeelt dat er dwaling is over al dan niet buitenspel, kunnen ze hiervoor de videocall inschakelen. Aan de autoriteit van de refs wordt niet getornd, iedereen weet hoe lastig het is om buitenspel altijd juist te beoordelen. Maar de snelste en simpelste oplossing om de videoref optimaal te laten functioneren is dat elke ploeg 2 videocalls kan gebruiken tijdens de partij."

Nadeel is dat deze videocalls in bepaalde situaties gebruikt kunnen worden als tijdwinst. Maar ook daar heeft Fraeye een antwoord op. "Ik denk dat het respect naar refs toe hierdoor enkel maar kan groeien. Even belangrijk lijkt me ook om aan elke videocall standaard minimaal 3 of 4 minuten extra tijd te koppelen. Zo wordt een videocall niet gebruikt als tijdwinst, maar als een weloverwogen beslissing van de technische staf."

LEES OOK: ‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

Goede oplossing?

Meest recent

'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

19
19
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

16
16
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

37
37
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

25
25
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

51
51
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

12
12
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

70
70
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

104
104
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

200
200
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

428
428
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

49
49
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

158
158
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

364
364
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

802
802
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

116
116
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

330
330
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

167
167
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

637
637
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

554
554
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

19
19
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

165
165
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

350
350
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

52
52
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

222
222
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

516
516

Meer sportnieuws