Rellen Club-Antwerp krijgen staartje: "85 procent gewone fans"

door
Rellen Club-Antwerp krijgen staartje:

De rellen na de wedstrijd tussen Club Brugge en Antwerp hebben voor een pak materiële en ook fysieke schade gezorgd. De vechtersbazen, waarvan een groot deel uit Nederland kwam, gingen dan ook uiterst gewelddadig te werk. Maar blijkbaar toonden ook de ordediensten zich erg agressief.


Zo duiken steeds meer getuigenissen op van omstaanders die niets met de rellen te maken hadden en toch gearresteerd werden. "Het merendeel van die hooligans was al gevlucht toen de politie ingreep. Uiteindelijk hebben ze vooral gewone supporters die toevallig in de Gistelsesteenweg aanwezig waren, hardhandig opgepakt. Ik kreeg traangas in mijn gezicht en werd samen met zeven vrienden geboeid en naar de cel overgebracht. Van de 120 mensen die daar zijn meegenomen, was 85 procent gewone supporter. Zij moesten het uitzweten omdat de hooligans al waren gevlucht en de politie veel te laat ingreep", stelt supporter Walter Brams bij Het Laatste Nieuws.

Brams besloot inmiddels klacht neer te leggen en ook supportersgroep 'Blue Army' gaat actie ondernemen. "We kregen heel wat schrijnende getuigenissen binnen. Een daarvan was een man die samen met zijn zoontje van zeven voor de rellen aan het schuilen was achter een auto. In plaats van bescherming te krijgen, kreeg hij traangas in zijn gezicht", klinkt het daar.

Bij heel wat onschuldige 'gearresteerden' heerst nu de angst dat zij nog een bijkomende sanctie zullen krijgen. 'Blue Army' zal dan ook alle getuigenissen verzamelen en ze overmaken aan de politiezone Brugge. Daar is men zich bewust van het probleem, maar wordt benadrukt dat alle identificatie via camerabeelden zal verlopen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

Er moet een onderzoek komen naar het optreden van de politie ...

Meest recent

'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

41
41
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

146
146
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

48
48
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

87
87
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

43
43
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

152
152
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

168
168
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

105
105
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

178
178
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

184
184
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

259
259
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

116
116
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

107
107
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

64
64
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

346
346
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

243
243
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

293
293
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

437
437
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

170
170
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

356
356
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

1452
1452
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

123
123
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

60
60
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

125
125

Meer sportnieuws