Rellen Club-Antwerp krijgen staartje: "85 procent gewone fans"

door
Rellen Club-Antwerp krijgen staartje:

De rellen na de wedstrijd tussen Club Brugge en Antwerp hebben voor een pak materiële en ook fysieke schade gezorgd. De vechtersbazen, waarvan een groot deel uit Nederland kwam, gingen dan ook uiterst gewelddadig te werk. Maar blijkbaar toonden ook de ordediensten zich erg agressief.


Zo duiken steeds meer getuigenissen op van omstaanders die niets met de rellen te maken hadden en toch gearresteerd werden. "Het merendeel van die hooligans was al gevlucht toen de politie ingreep. Uiteindelijk hebben ze vooral gewone supporters die toevallig in de Gistelsesteenweg aanwezig waren, hardhandig opgepakt. Ik kreeg traangas in mijn gezicht en werd samen met zeven vrienden geboeid en naar de cel overgebracht. Van de 120 mensen die daar zijn meegenomen, was 85 procent gewone supporter. Zij moesten het uitzweten omdat de hooligans al waren gevlucht en de politie veel te laat ingreep", stelt supporter Walter Brams bij Het Laatste Nieuws.

Brams besloot inmiddels klacht neer te leggen en ook supportersgroep 'Blue Army' gaat actie ondernemen. "We kregen heel wat schrijnende getuigenissen binnen. Een daarvan was een man die samen met zijn zoontje van zeven voor de rellen aan het schuilen was achter een auto. In plaats van bescherming te krijgen, kreeg hij traangas in zijn gezicht", klinkt het daar.

Bij heel wat onschuldige 'gearresteerden' heerst nu de angst dat zij nog een bijkomende sanctie zullen krijgen. 'Blue Army' zal dan ook alle getuigenissen verzamelen en ze overmaken aan de politiezone Brugge. Daar is men zich bewust van het probleem, maar wordt benadrukt dat alle identificatie via camerabeelden zal verlopen.

LEES OOK: Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Er moet een onderzoek komen naar het optreden van de politie ...

Meest recent

Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

6
6
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

18
18
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

63
63
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

77
77
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

113
113
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

64
64
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

111
111
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

291
291
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

61
61
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

450
450
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

300
300
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

136
136
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

141
141
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

70
70
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

98
98
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

115
115
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

231
231
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

65
65
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

88
88
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

633
633
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

188
188
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

281
281
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

343
343
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

48
48

Meer sportnieuws