Rellen Club-Antwerp krijgen staartje: "85 procent gewone fans"

456 stemmen
Rellen Club-Antwerp krijgen staartje:

De rellen na de wedstrijd tussen Club Brugge en Antwerp hebben voor een pak materiële en ook fysieke schade gezorgd. De vechtersbazen, waarvan een groot deel uit Nederland kwam, gingen dan ook uiterst gewelddadig te werk. Maar blijkbaar toonden ook de ordediensten zich erg agressief.


Zo duiken steeds meer getuigenissen op van omstaanders die niets met de rellen te maken hadden en toch gearresteerd werden. "Het merendeel van die hooligans was al gevlucht toen de politie ingreep. Uiteindelijk hebben ze vooral gewone supporters die toevallig in de Gistelsesteenweg aanwezig waren, hardhandig opgepakt. Ik kreeg traangas in mijn gezicht en werd samen met zeven vrienden geboeid en naar de cel overgebracht. Van de 120 mensen die daar zijn meegenomen, was 85 procent gewone supporter. Zij moesten het uitzweten omdat de hooligans al waren gevlucht en de politie veel te laat ingreep", stelt supporter Walter Brams bij Het Laatste Nieuws.

Brams besloot inmiddels klacht neer te leggen en ook supportersgroep 'Blue Army' gaat actie ondernemen. "We kregen heel wat schrijnende getuigenissen binnen. Een daarvan was een man die samen met zijn zoontje van zeven voor de rellen aan het schuilen was achter een auto. In plaats van bescherming te krijgen, kreeg hij traangas in zijn gezicht", klinkt het daar.

Bij heel wat onschuldige 'gearresteerden' heerst nu de angst dat zij nog een bijkomende sanctie zullen krijgen. 'Blue Army' zal dan ook alle getuigenissen verzamelen en ze overmaken aan de politiezone Brugge. Daar is men zich bewust van het probleem, maar wordt benadrukt dat alle identificatie via camerabeelden zal verlopen.

LEES OOK: Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Er moet een onderzoek komen naar het optreden van de politie ...

Meest recent

België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

81
81
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

146
146
Cristiano Ronaldo zorgt voor hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

49
49
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

366
366
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

53
53
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

186
186
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

39
39
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

69
69
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

338
338
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

121
121
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

104
104
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

72
72
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

185
185
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

590
590
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

810
810
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

668
668
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

108
108
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

479
479
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

676
676
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

271
271
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

83
83
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

276
276
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

505
505
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

274
274
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

771
771

Meer sportnieuws