Rellen Club-Antwerp krijgen staartje: "85 procent gewone fans"

door
Rellen Club-Antwerp krijgen staartje:

De rellen na de wedstrijd tussen Club Brugge en Antwerp hebben voor een pak materiële en ook fysieke schade gezorgd. De vechtersbazen, waarvan een groot deel uit Nederland kwam, gingen dan ook uiterst gewelddadig te werk. Maar blijkbaar toonden ook de ordediensten zich erg agressief.


Zo duiken steeds meer getuigenissen op van omstaanders die niets met de rellen te maken hadden en toch gearresteerd werden. "Het merendeel van die hooligans was al gevlucht toen de politie ingreep. Uiteindelijk hebben ze vooral gewone supporters die toevallig in de Gistelsesteenweg aanwezig waren, hardhandig opgepakt. Ik kreeg traangas in mijn gezicht en werd samen met zeven vrienden geboeid en naar de cel overgebracht. Van de 120 mensen die daar zijn meegenomen, was 85 procent gewone supporter. Zij moesten het uitzweten omdat de hooligans al waren gevlucht en de politie veel te laat ingreep", stelt supporter Walter Brams bij Het Laatste Nieuws.

Brams besloot inmiddels klacht neer te leggen en ook supportersgroep 'Blue Army' gaat actie ondernemen. "We kregen heel wat schrijnende getuigenissen binnen. Een daarvan was een man die samen met zijn zoontje van zeven voor de rellen aan het schuilen was achter een auto. In plaats van bescherming te krijgen, kreeg hij traangas in zijn gezicht", klinkt het daar.

Bij heel wat onschuldige 'gearresteerden' heerst nu de angst dat zij nog een bijkomende sanctie zullen krijgen. 'Blue Army' zal dan ook alle getuigenissen verzamelen en ze overmaken aan de politiezone Brugge. Daar is men zich bewust van het probleem, maar wordt benadrukt dat alle identificatie via camerabeelden zal verlopen.

LEES OOK: Droomavond Club: kranten geven uitblinker zeldzame 10 op 10

Er moet een onderzoek komen naar het optreden van de politie ...

Meest recent

Droomavond Club: kranten geven uitblinker zeldzame 10 op 10

Woensdag 28 januari 2026. Iedereen die Club Brugge KV een warm hart toedraagt, zal deze datum niet ...

132
132
Eindstand UCL: Club Brugge kent potentiële tegenstanders

De League Phase van de Champions League zit erop. Woensdagavond werden alle 18 wedstrijden van de ...

56
56
UCL: sensatie op slotspeeldag, topclub grootste slachtoffer

Woensdagavond werd de volledige slotspeeldag van de League Phase in de Champions League integraal op ...

117
117
Delirium op Jan Breydel: Fenomenaal Club feest verder in CL

Club Brugge zorgde vanavond andermaal voor een geweldige stunt op het kampioenenbal. Het team van ...

126
126
Union neemt met prachtige stunt afscheid van kampioenenbal

Na een prachtige campagne heeft Union zijn laatste thuiswedstrijd verdiend gewonnen van Atalanta. De ...

66
66
Flitsende eerste helft eindigt in nachtmerrie voor Doku

In de Champions League moest Manchester City woensdag nog vol aan de bak om de top 8 te halen. Thuis ...

84
84
SK Beveren verlengt stuntreeks, negenkoppig Lierse stunt

SK Beveren blijft door de Challenger Pro League razen. Na 21 speeldagen zijn de Waaslanders nog ...

93
93
"Een monster!" - Fransen geloven ogen niet bij Club-steunpilaar

Tijdens de slotspeeldag van de League Phase in de Champions League moest Club Brugge nog vol ...

444
444
Malmö-coach kijkt 'enorm' uit naar één Genkie: "Toptalent"

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

104
104
Jan Breydel ontploft! Club neemt wervelstart tegen Marseille

Op de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League stond Club Brugge voor een ...

68
68
PSG pakt uit met goudhaantje, miljoenencadeau voor Barça

Paris Saint-Germain FC heeft niet voor het eerst een goudhaantje weggeplukt uit de jeugdopleiding ...

48
48
Club-Marseille: Leko lokt straffe gast naar Jan Breydel

Club Brugge staat woensdagavond voor één van zijn belangrijkste matchen van het ...

225
225
‘Anderlecht flikt het: oude bekende aan soldenprijs’

Anderlecht haalt een oud dossier opnieuw van onder het stof. Wat vorig jaar nog onhaalbaar dure ...

1088
1088
Opstellingen CL: Club met Mignolet, Hubert verrast

Om 21u kent de league phase van de Champions League zijn apotheose, want dan worden tegelijk alle ...

73
73
'Club Brugge verbaast en zet zinnen op Genk-speler'

Het wordt uitkijken of Club Brugge nog zal uithalen op de transfermarkt deze maand. Tot dusver bleef ...

765
765
Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

163
163
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

190
190
Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

59
59
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

357
357
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

204
204
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

626
626
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

110
110
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

172
172
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

142
142
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

178
178

Meer sportnieuws