Rellen Club-Antwerp krijgen staartje: "85 procent gewone fans"

456 stemmen
Rellen Club-Antwerp krijgen staartje:

De rellen na de wedstrijd tussen Club Brugge en Antwerp hebben voor een pak materiële en ook fysieke schade gezorgd. De vechtersbazen, waarvan een groot deel uit Nederland kwam, gingen dan ook uiterst gewelddadig te werk. Maar blijkbaar toonden ook de ordediensten zich erg agressief.


Zo duiken steeds meer getuigenissen op van omstaanders die niets met de rellen te maken hadden en toch gearresteerd werden. "Het merendeel van die hooligans was al gevlucht toen de politie ingreep. Uiteindelijk hebben ze vooral gewone supporters die toevallig in de Gistelsesteenweg aanwezig waren, hardhandig opgepakt. Ik kreeg traangas in mijn gezicht en werd samen met zeven vrienden geboeid en naar de cel overgebracht. Van de 120 mensen die daar zijn meegenomen, was 85 procent gewone supporter. Zij moesten het uitzweten omdat de hooligans al waren gevlucht en de politie veel te laat ingreep", stelt supporter Walter Brams bij Het Laatste Nieuws.

Brams besloot inmiddels klacht neer te leggen en ook supportersgroep 'Blue Army' gaat actie ondernemen. "We kregen heel wat schrijnende getuigenissen binnen. Een daarvan was een man die samen met zijn zoontje van zeven voor de rellen aan het schuilen was achter een auto. In plaats van bescherming te krijgen, kreeg hij traangas in zijn gezicht", klinkt het daar.

Bij heel wat onschuldige 'gearresteerden' heerst nu de angst dat zij nog een bijkomende sanctie zullen krijgen. 'Blue Army' zal dan ook alle getuigenissen verzamelen en ze overmaken aan de politiezone Brugge. Daar is men zich bewust van het probleem, maar wordt benadrukt dat alle identificatie via camerabeelden zal verlopen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Er moet een onderzoek komen naar het optreden van de politie ...

Meest recent

Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

25
25
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

54
54
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

53
53
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

76
76
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

37
37
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

71
71
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

86
86
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

84
84
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

130
130
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

87
87
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

112
112
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

172
172
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

319
319
“Van Dijk moet Koeman aanpakken”: onrust bij Oranje

Onze Noorderburen zijn het WK op een valse nooit gestart. Nederland kwam tegen Japan tot twee keer ...

149
149
Depay onderdeel van spot: één beeld zorgt voor ophef

Memphis Depay stond zondag niet in de basis bij Nederland tegen Japan, maar wist toch al ruim voor ...

142
142
Viertal Duivels dé sleutel voor WK: “Lot ligt in hun handen”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Egypte in de eerste WK-wedstrijd van Groep G. Bondscoach ...

87
87
Real pakt uit: Mourinho heeft monstertransfer beet

José Mourinho is nog maar net officieel coach van Real Madrid, maar de geruchtenmolen draait ...

158
158
'Anderlecht gaat voor stunttransfer bij Manchester United'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

255
255
Tielemans laat fans nu al dromen: "Op alles voorbereid"

De Rode Duivels openen vanavond hun WK met een partij tegen Egypte. Youri Tielemans start uiteraard ...

55
55
Leegloop Antwerp: ervaren pion plots naar Saudi-Arabie

De leegloop bij Royal Antwerp FC houdt aan. De Antwerpse club ziet nog een speler de club verlaten. ...

222
222
Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Terwijl de ogen van voetballiefhebbers deze avond gericht zijn op de eerste WK-opdracht van de Rode ...

580
580
Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

RSC Anderlecht start binnen een week aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Tegen dan moet er ...

1331
1331
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

184
184
Vanaken-schok tegen Egypte? "Best mogelijke combinatie"

Bondscoach Rudi Garcia wou op zijn persbabbel daags voor de match niet in zijn kaarten laten kijken. ...

281
281
Egypte waarschuwt voor vier Duivels: "Vergeet hem niet"

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

165
165

Meer sportnieuws