Nieuw koningskoppel voor Gent: "Profiteren van mekaar"

door
Nieuw koningskoppel voor Gent:

AA Gent had het dit seizoen opvallend lastig om zijn thuiswedstrijden tot een goed einde te brengen, maar dat is sinds de komst van Yves Vanderhaeghe helemaal veranderd. Zo tekenden de Buffalo's dinsdagavond voor zes op zes in de Ghelamco Arena na een overtuigende zege tegen KAS Eupen. Een overwinning die geregisseerd werd door het nieuwe koningskoppel Moses Simon en Samuel Kalu.


De twee Nigerianen konden het dinsdag opvallend goed vinden met elkaar en lagen aan de basis van de drie punten: Moses met twee treffers, Kalu met een uitgelokte strafschop én een assist. "Als Kalu in vorm is, moet de tegenstander een mannetje extra op hem zetten en zo komt er weer meer ruimte voor mij. Omgekeerd kan Kalu profiteren als ze dubbele dekking op mij hanteren. Zo is het leuk spelen voor ons allebei", verklaart Simon de uitstekende samenwerking in Het Laatste Nieuws.

Voor de twee aanvallers is het overigens een belangrijk seizoen om er te staan. Nigeria plaatste zich immers voor het WK en uiteraard hoopt het Gent-duo daar bij te zijn. "Ik leef op hoop. Als ik zo blijf voetballen als tegen Eupen, dan zit een selectie er wel in, denk ik", schat Kalu zijn kansen in. Voor Simon ligt de situatie iets anders, hij is doorgaans een zekerheid in de selectie van de Super Eagles. "De kwalificatie met Nigeria voor het WK heeft me echt wel een boost heeft gegeven. Het geeft me bijkomende motivatie om hard te werken."

LEES OOK: Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Wie heeft volgens u het meeste potentieel?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

15
15
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

20
20
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

41
41
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

37
37
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

61
61
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

187
187
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

155
155
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

263
263
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

345
345
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

91
91
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

144
144
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

133
133
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

77
77
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

112
112
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

284
284
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

904
904
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

381
381
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

290
290
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

784
784
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

216
216
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

715
715
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

488
488
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

152
152
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1047
1047

Meer sportnieuws