Nieuw koningskoppel voor Gent: "Profiteren van mekaar"

door
Nieuw koningskoppel voor Gent:

AA Gent had het dit seizoen opvallend lastig om zijn thuiswedstrijden tot een goed einde te brengen, maar dat is sinds de komst van Yves Vanderhaeghe helemaal veranderd. Zo tekenden de Buffalo's dinsdagavond voor zes op zes in de Ghelamco Arena na een overtuigende zege tegen KAS Eupen. Een overwinning die geregisseerd werd door het nieuwe koningskoppel Moses Simon en Samuel Kalu.


De twee Nigerianen konden het dinsdag opvallend goed vinden met elkaar en lagen aan de basis van de drie punten: Moses met twee treffers, Kalu met een uitgelokte strafschop én een assist. "Als Kalu in vorm is, moet de tegenstander een mannetje extra op hem zetten en zo komt er weer meer ruimte voor mij. Omgekeerd kan Kalu profiteren als ze dubbele dekking op mij hanteren. Zo is het leuk spelen voor ons allebei", verklaart Simon de uitstekende samenwerking in Het Laatste Nieuws.

Voor de twee aanvallers is het overigens een belangrijk seizoen om er te staan. Nigeria plaatste zich immers voor het WK en uiteraard hoopt het Gent-duo daar bij te zijn. "Ik leef op hoop. Als ik zo blijf voetballen als tegen Eupen, dan zit een selectie er wel in, denk ik", schat Kalu zijn kansen in. Voor Simon ligt de situatie iets anders, hij is doorgaans een zekerheid in de selectie van de Super Eagles. "De kwalificatie met Nigeria voor het WK heeft me echt wel een boost heeft gegeven. Het geeft me bijkomende motivatie om hard te werken."

LEES OOK: De Mil komt met update over verguisde Kanga

Wie heeft volgens u het meeste potentieel?

Meest recent

Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

1
1
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

27
27
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

24
24
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

64
64
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

262
262
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

221
221
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

95
95
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

235
235
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

256
256
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

86
86
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

20
20
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

83
83
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

73
73
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

112
112
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

167
167
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

164
164
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

166
166
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

88
88
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

108
108
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

403
403
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

107
107
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

65
65
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

218
218
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

242
242

Meer sportnieuws