Details massale vechtpartijen na Club-Antwerp bekend

door
Details massale vechtpartijen na Club-Antwerp bekend

Club Brugge - Royal Antwerp FC van zondagmiddag was een erg potig duel, met veel duels en evenveel overtredingen. Maar de echte veldslag brak pas een tijdje na de wedstrijd uit. Zo kwam het ondanks de draconische veiligheidsmaatregelen toch tot een knokpartij, waarbij uiteindelijk zo'n 120 personen werden aangehouden.


Zondag geraakte al snel bekend dat vooral een delegatie van het Nederlandse NAC, die een goede relatie hebben met de Club-aanhang, de grote aanstokers waren. Die groep maakte voor de wedstrijd blijkbaar al problemen. "We hebben verschillende mannen onderschept die met een vals ticket probeerden binnen te komen. Na de wedstrijd zocht een grote groep die toch was binnengeraakt, de confrontatie op met de Antwerp-supporters. Na wat duw- en trekwerk raakten twee stewards en een agent lichtgewond", laat korpschef Dirk Van Nuffel weten aan Het Laatste Nieuws.

Maar het was pas buiten het stadion dat het hel echt los brak, toe de ordediensten probeerden om de groep met Club- en ADO-'fans' uit mekaar te drijven. "De zwaarste rellen zijn op een onverwacht moment uitgebroken. De ordediensten hebben alles in het werk gesteld om de gemoederen zo snel mogelijk te bedaren", aldus Van Nuffel.

Van een echte confrontatie tussen supportersclans van beide clubs is tot dusver geen melding gemaakt. De politie slaagde er immers toch in om hen uit mekaar te houden, al werd het daardoor wel zelf het slachtoffer van geweld. Onder meer een commissaris werd vol in het gezicht geraakt met een baksteen en moest afgevoerd worden, net zoals twee andere zwaargewonden.

LEES OOK: Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Moeten de clubs sancties krijgen?

Meest recent

'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

149
149
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

18
18
Plots lof voor Renard: "Anders dan met Fredberg"

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

128
128
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

173
173
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

34
34
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

107
107
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

380
380
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

135
135
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

98
98
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

187
187
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

94
94
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

194
194
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

148
148
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

51
51
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

94
94
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

351
351
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

91
91
Goots veegt kandidaat-trainer Antwerp van tafel

Antwerp bereikte zondag een nieuw dieptepunt door thuis met 1-2 te verliezen van Dender, de rode ...

393
393
Bormans velt oordeel over CL-campagne Union

Deze week staat er opnieuw Champions League-voetbal op het programma. Union moet dinsdag aan de bak ...

40
40
Arteta spreekt glashelder over mogelijke transfer Trossard

Arsenal boekte zondag een klinkende zege in de derby tegen Tottenham. Daarbij was een glansrol ...

94
94
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

115
115
Maakt Vertonghen verrassende terugkeer in voetbalwereld?

Afgelopen zomer zette Jan Vertonghen een punt achter zijn spelersloopbaan. De recordinternational ...

87
87
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-smaakmaker, exit Wils'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

333
333
Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

De interlandbreak heeft het Belgisch arbitragekorps duidelijk deugd gedaan, want behalve in ...

279
279
Hasi moet puzzelen: Anderlecht mist viertal tegen Union

Na de zes op zes voor de interlandbreak wou RSC Anderlecht de goede lijn doortrekken in La ...

633
633

Meer sportnieuws