Details massale vechtpartijen na Club-Antwerp bekend

door
Details massale vechtpartijen na Club-Antwerp bekend

Club Brugge - Royal Antwerp FC van zondagmiddag was een erg potig duel, met veel duels en evenveel overtredingen. Maar de echte veldslag brak pas een tijdje na de wedstrijd uit. Zo kwam het ondanks de draconische veiligheidsmaatregelen toch tot een knokpartij, waarbij uiteindelijk zo'n 120 personen werden aangehouden.


Zondag geraakte al snel bekend dat vooral een delegatie van het Nederlandse NAC, die een goede relatie hebben met de Club-aanhang, de grote aanstokers waren. Die groep maakte voor de wedstrijd blijkbaar al problemen. "We hebben verschillende mannen onderschept die met een vals ticket probeerden binnen te komen. Na de wedstrijd zocht een grote groep die toch was binnengeraakt, de confrontatie op met de Antwerp-supporters. Na wat duw- en trekwerk raakten twee stewards en een agent lichtgewond", laat korpschef Dirk Van Nuffel weten aan Het Laatste Nieuws.

Maar het was pas buiten het stadion dat het hel echt los brak, toe de ordediensten probeerden om de groep met Club- en ADO-'fans' uit mekaar te drijven. "De zwaarste rellen zijn op een onverwacht moment uitgebroken. De ordediensten hebben alles in het werk gesteld om de gemoederen zo snel mogelijk te bedaren", aldus Van Nuffel.

Van een echte confrontatie tussen supportersclans van beide clubs is tot dusver geen melding gemaakt. De politie slaagde er immers toch in om hen uit mekaar te houden, al werd het daardoor wel zelf het slachtoffer van geweld. Onder meer een commissaris werd vol in het gezicht geraakt met een baksteen en moest afgevoerd worden, net zoals twee andere zwaargewonden.

LEES OOK: STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Moeten de clubs sancties krijgen?

Meest recent

Vrancken ziet pijnpunt STVV: "Eerste keer dat ik dat zie"

STVV was de voorbije weken amper af te stoppen, maar zaterdag zijn de Kanaries toch nog eens ...

7
7
'Club Brugge laat oog vallen op Senegalese parel'

Club Brugge bleef tijdens de wintermercato verrassend stil, maar komende zomer mogen we weer de ...

53
53
Lukaku kan tranen niet bedwingen: "Ik was dood"

Romelu Lukaku is zaterdag eindelijk nog eens beslissend kunnen zijn voor Napoli. De titelverdediger ...

35
35
Bayern wint bewogen kraker, zuinige zege Man City

Vincent Kompany lijkt met Bayern München stilaan helemaal af te stevenen op een tweede titel op ...

22
22
Antwerp maakt einde aan zegereeks van STVV

De straffe zegereeks van STVV is zaterdagavond geëindigd. De Kanaries hadden de koppositie ...

75
75
Hij is terug! Lukaku schenkt Napoli op valreep de zege

Na zijn maandenlange afwezigheid had Romelu Lukaku het de laatste weken lastig om weer zijn stempel ...

42
42
‘Nieuwe TD schokt Anderlecht: meteen grote opschudding’

Anderlecht zoekt een nieuwe sportieve baas, maar de piste die nu op tafel ligt, zorgt meteen voor ...

138
138
Opstellingen Anderlecht-OHL, hoog bezoek in Lotto Park

RSC Anderlecht werkt zaterdagavond een belangrijke thuiswedstrijd tegen OH Leuven af. Voor de ...

26
26
'Miljoenentransfer Sabbe: Club Brugge hakt knoop door'

Met de goede campagne in de Champions League wisten verschillende spelers van Club Brugge zich in de ...

282
282
Beveren draaft door: parel Brüls brengt titel stap dichter

Het promotieticket mag dan al binnen zijn, de honger bij SK Beveren is nog lang niet gestild. De ...

58
58
Titelstatement Barça na hattrick Yamal, Liverpool haalt uit

In de Spaanse titelstrijd heeft FC Barcelona zaterdag een statement gemaakt. De La Liga-koploper won ...

35
35
Euvrard eerlijk: Standard uitgeteld voor Play-Off I?

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

107
107
Achter de Kazerne ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

136
136
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

92
92
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

71
71
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

277
277
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

75
75
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

105
105
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

161
161
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

60
60
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

228
228
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

247
247
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

54
54
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

147
147
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

63
63

Meer sportnieuws