Details massale vechtpartijen na Club-Antwerp bekend

door
Details massale vechtpartijen na Club-Antwerp bekend

Club Brugge - Royal Antwerp FC van zondagmiddag was een erg potig duel, met veel duels en evenveel overtredingen. Maar de echte veldslag brak pas een tijdje na de wedstrijd uit. Zo kwam het ondanks de draconische veiligheidsmaatregelen toch tot een knokpartij, waarbij uiteindelijk zo'n 120 personen werden aangehouden.


Zondag geraakte al snel bekend dat vooral een delegatie van het Nederlandse NAC, die een goede relatie hebben met de Club-aanhang, de grote aanstokers waren. Die groep maakte voor de wedstrijd blijkbaar al problemen. "We hebben verschillende mannen onderschept die met een vals ticket probeerden binnen te komen. Na de wedstrijd zocht een grote groep die toch was binnengeraakt, de confrontatie op met de Antwerp-supporters. Na wat duw- en trekwerk raakten twee stewards en een agent lichtgewond", laat korpschef Dirk Van Nuffel weten aan Het Laatste Nieuws.

Maar het was pas buiten het stadion dat het hel echt los brak, toe de ordediensten probeerden om de groep met Club- en ADO-'fans' uit mekaar te drijven. "De zwaarste rellen zijn op een onverwacht moment uitgebroken. De ordediensten hebben alles in het werk gesteld om de gemoederen zo snel mogelijk te bedaren", aldus Van Nuffel.

Van een echte confrontatie tussen supportersclans van beide clubs is tot dusver geen melding gemaakt. De politie slaagde er immers toch in om hen uit mekaar te houden, al werd het daardoor wel zelf het slachtoffer van geweld. Onder meer een commissaris werd vol in het gezicht geraakt met een baksteen en moest afgevoerd worden, net zoals twee andere zwaargewonden.

LEES OOK: 'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Moeten de clubs sancties krijgen?

Meest recent

'Miljoenen voor Genk: Milan klopt aan voor toptransfer'

Konstaninos Karetsas werd maandagavond nog eens in de bloemetjes gezet. Het goudhaantje van KRC Genk ...

25
25
Opvolger Renard: Vincent Mannaert écht naar Anderlecht?

De top van RSC Anderlecht heeft opnieuw plaats moeten nemen aan de tekentafel. Paars-Wit was al op ...

165
165
Bliksemvertrek bij Club: Stankovic senior doet boekje open

Club Brugge werd vorige zomer gedwongen om al na één seizoen afscheid te nemen ...

205
205
'Anderlecht in extase: topcoach met Guardiola-stempel'

Een bekerwinnaar met een Guardiola-stempel: Anderlecht voelt dat dit een kans kan zijn. In Nederland ...

174
174
Vandevoordt zorgt plots voor grote transferverrassing

Nadat hij al op jonge leeftijd doorbrak bij KRC Genk, leek een grootste carrière in de maak ...

71
71
Club kruist vingers: uitsluitsel over Vermant en Tzolis

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

344
344
'Anderlecht in actie: spectaculaire terugkeer in de maak'

Het overgebleven bestuur van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Men wil zo snel mogelijk ...

423
423
Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

91
91
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

383
383
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

281
281
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

489
489
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

187
187
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

127
127
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

513
513
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

92
92
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

273
273
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

569
569
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

858
858
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

992
992
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

369
369
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

47
47
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

327
327
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

742
742
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

373
373
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

392
392

Meer sportnieuws