KRC Genk trekt zaterdag naar STVV en het zal daar op kunstgras moeten spelen. Volgens Franky Van der Elst is dat toch een voordeel voor STVV.
"Ik ben geneigd om op deze vraag 'ja' te antwoorden. Omdat je het toch gewoon moet zijn om op kunstgras te voetballen: de bal stuit anders en rolt sneller. Zowel de verdediger als de ontvanger van de bal heeft erg weinig tijd om te corrigeren als hij net niet bij een pass geraakt. Je krijgt uiteindelijk ook een ander soort voetbal, met iets minder duels. Toch ben ik geen voorstaander van kunstgras. Het belast het lichaam feller, ik begrijp de beslissing van Albert Stuivenberg om slechts twee dagen te trainen op kunstgras", zegt hij aan
Het Belang van Limburg.
Al is ook Genk niet kansloos. "Genk kan het thuisvoordeel van het kunstgras ook dit jaar voor een stuk opvangen door zijn lichtvoetige spelers. Zeker Siebe Schrijvers en Alejandro Pozuelo moeten er voordeel uit kunnen halen met snelle balwisselingen, ook Ruslan Malinovskyi beschikt over een prima techniek. Al zal ook hij niet helemaal gerust op het veld staan, met zijn kruisbandoperatie in het achterhoofd."
LEES OOK:
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”