Eric Van Meir, onze huisanalist, zal gedurende het nieuwe
JPL-seizoen wekelijks exclusief voor VoetbalNieuws.be zijn blik werpen op de afgelopen speeldag. Hij liet deze week z'n licht schijnen over de negende speeldag.
Met het bekervoetbal in de benen pikten de eersteklassers terug de draad op. Westerlo blijft zeker op de laatste plaats staan na een 4-2-nederlaag tegen Zulte Waregem. De Kempenaars kwamen wel op voorsprong, maar Zulte kon net voor de rust de stand tot 2-1 brengen en net na de rust de score uitdiepen tot 4-1… In de tweede helft was Westerlo zeker niet slechter dan Zulte, maar de statistieken en vooral de individuele missers/flaters op offensief en defensief vlak staan er. 2 schamele puntjes uit zijn laatste 6 wedstrijden. Het zullen zware dagen worden voor Harm van Veldhoven. Zulte blijft ongeslagen thuis en nestelt zich met een 13 op 15 vast in de top van het klassement.
(26-09-2015).jpg)
AA Gent kon op Waasland zijn eerste driepunter buitenshuis pakken. Onder leiding van Sven Kums, wat een zalige voetballer is dat toch, was het verschil tussen beide teams de eerste helft veel te groot. Appelsientjes en een donderpreek van coach Stijn Vreven zorgden voor een heel scherp Waasland in de tweede helft. En net toen iedereen dacht van de 1-1 hangt in de lucht, zette Kums Matton voor doel en werd het 0-2. Uiteindelijk eindigde de match op 1-3 en dat wil zeggen dat Waasland 13 (!) goals binnen krijgt in zijn laatste 3 wedstrijden.
Gent plaatst zich naast Zulte met 17 punten en doet volledig weer mee voor de titel. Voor die titelrace liet leider Oostende 2 punten liggen in Moeskroen. Nou ja laten liggen is misschien veel gezegd, want Oostende kwam 2 keer terug na een achterstand en dan kan je misschien wel spreken van een morele winnaar. Met de bekeruitschakeling tegen Antwerp is het toch maar een zwarte week voor de kustjongens. En Moeskroen? Dat is niet meer het zwakke broertje van de eerste weken van de competitie.
.jpg)
Verder melden we ook het eerste verlies van KV Mechelen Achter De Kazerne en zij doen hier een heel slechte zaak mee. KV Mechelen heeft het moeilijk om op stoom te komen en kent ook een dosis pech. Invaller Naessens scoorde de gelijkmaker maar deze werd onterecht afgekeurd voor buitenspel. Charleroi pakte hierbij de drie punten en weeral via een doelpunt van Jérémy Perbet. De Franse voetballer zorgde met zijn goals reeds voor 5 punten in de laatste 3 wedstrijden en schiet Charleroi naar de kop van het tweede deel van het klassement.
Wie nog ver van die bovenste helft staat, is Standard. De inzet en powerplay waren geen probleem voor de Rouches en gelukkig mogen ze zijn als je een 0-2 ophaalt tegen een zeker in de tweede helft helft zwak OH Leuven. Zo blijft Ferrera achter met een 1 op 9 en een schamele 8 punten. Standard heeft veel dure egocentrische, weinig accepterende spelers die denken dat ze 'arrivé' zijn, maar vooral te weinig kwaliteit hebben. Het volstaat niet met goeie wil alleen en het is tijd dat er iemand komt die met een individuele actie het verschil maakt. Maar Standard heeft 1 groot mankement: ze hebben geen regisseur à la Sven Kums.
(27-09-2015).jpg)
Ook Lokeren blijft met 8 punten onder de verwachtingen. Het verloor nu zijn derde thuiswedstrijd op rij, nu tegen
Club Brugge. Niet dat Brugge zoveel beter was, maar met een Jelle Vossen op scherp heb je sowieso een extra troef. Of deze nederlaag gevolgen zal hebben voor Bob Peeters is de vraag. Volgende week mag Lokeren naar leider Oostende.
Anderlecht won met het kleinste verschil van STVV. Anderlecht mist vooral efficiëntie, want ze hadden kansen genoeg. Gillit en Okaka hadden samen 6 doelkansen, maar de Italiaan kon er maar 1 verzilveren. Steven Dufour miste zelfs een penalty. Opdracht volbracht, maar je kan niet elke week met vuur spelen zonder uw handen te verbranden.
(28-09-2015).jpg )
Maar de verrassing is toch wel de overwinning van KV Kortrijk tegen RC Genk. De ploeg van Johan Walem won met het kleinste verschil van de Limburgers en heeft geweldige statistieken. Het scoorde 6 goals in 9 matchen, maar heeft wel 12 punten. KVK heeft de beste verdediging van alle ploegen met maar 6 tegengoals. Het heeft ook al 5 clean sheets, waarvan geen enkel tegendoelpunt in zijn laatste 4 competitiewedstrijden. Toch indrukwekkend. En Genk, dat heeft nog veel werk. Peter Maes gaf toe dat ze nooit in de match gezeten hebben, maar Genk komt er wel.
LEES OOK:
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'