Door het interlandvoetbal worden er dit weekend geen competitiewedstrijden afgewerkt. KV Mechelen maakte daarvan gebruik om te oefenen tegen AZ Alkmaar. Ondanks een reeks goede kansen in de eerste helft, kon
Malinwa niet winnen tegen de Nederlandse eersteklasser.
Het was de thuisploeg uit Alkmaar die voor de eerste kans tekende maar Wouter Biebauw liet zich niet verrassen vanop een stilstaande fase. De overige kansen in de eerste helft waren voor Mechelen, maar zowel Dalibor Veselinovic als Tim Matthys konden tot twee keer toe de score niet openen. Eén van beide kansen van de Belg raakte het doelhout.
Ook na de koffie was de eerste kans voor de bezoekers: de ingevallen Wannes van Tricht klopte de Alkmaarse doelman, maar die kreeg opnieuw hulp van de paal. Na een uur spelen klom AZ dan toch op voorsprong via een vrije trap van Jeffrey Gouweleeuw. Hierdoor zakte Mechelen wat weg en tien minuten voor het einde verdubbelde diezelfde Gouweleeuw de score vanop de stip.
Hierop reageerde de bezoekers echter meteen met de aansluitingstreffer. Jason Adesanya (foto), een andere invaller, glipte met wat geluk voorbij de thuisdoelman en bood de 2-1 op een schoteltje aan Matthys aan. Verder kwam
Malinwa niet meer, waardoor het met een nederlaag huiswaarts moest keren.
Scoreverloop:
1-0 (65’) Jeffrey Gouweleeuw
2-0 (82’) Jeffrey Gouweleeuw (strafschop)
2-1 (88’) Tim Matthys
LEES OOK:
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter