Dat Tom Waes een énorme fout maakte door dronken achter het stuur te kruipen, dat weet heel België en Nederland ondertussen wel. De tv-ster bood ruimschoots zijn excuses aan en ondersteunt tal van projecten. Maar in Nederland krijgen ze er niet genoeg van. Daar kreeg Waes het nog eens hard te verduren.
Waes was de afgelopen weken en maanden bezig om zijn grote fout een beetje goed te maken. Hij zet zich in voor de slachtoffers van verkeersongelukken en was onder meer aanwezig op festivals om jongeren te waarschuwen. Kruip niet achter het stuur met een glas te veel op.
LEES OOK: Antwerp-aanwinst heeft knaltransfer al in vizier
Waes te gast in Bocholts kloosterZaterdagavond was de 56-jarige tv-maker Tom Waes te gast in 'Kloostergasten' op NPO2, een programma waarin een bekende medemens enkele dagen optrekt met de zusters van een Bocholts klooster. Geregeld werd zijn zware ongeval aangehaald.
In dit programma trekken bekende mensen zich voor bezinning terug op Priorij Klaarland in het Limburgse Bocholt. Tom sprak met de zusters over het auto-ongeluk en hij hoopt er mentale rust te vinden. Er is duidelijk een schuldgevoel bij Waes. “Ik denk dat de zusters makkelijker loskomen van de dagelijkse beslommeringen. Misschien kunnen zij mij dat leren”, klonk het vooraf.
Schuldgevoel bij Waes
“Ik heb een hele zware fout gemaak. Ik heb er een enorm schuldgevoel over", biechtte hij op. Waes wou weten hoe hij het best met dat schuldgevoel kan omgaan. “Je zal ervoor moeten boeten”, vertelde zuster José hem streng maar rechtvaardig.
Zij gaf voorts aan dat elke mens fouten maakt, en dat “mensen tegenwoordig te snel worden afgeschreven door een fout." Waes werd compleet afgemaakt in de media. Al wou ze het gedrag van Tom zeker niet goedpraten. “Natuurlijk is het fout, maar je helpt de ander niet door er extra op te gaan bonken. Het is belangrijker zelf te inzien wat er is misgegaan.”
Waarop ze Tom nog een waardevol inzicht gaf. “De langste weg, is de weg naar binnen” van Dag Hammarskjold. “Wie de weg zwalpend aflegt, doet er naar het schijnt nog langer over." Waes verklaarde dat hij aan zijn innerlijk proces zal beginnen.