‘Platini ontsnapt aan dood na brute home invasion’

door
‘Platini ontsnapt aan dood na brute home invasion’

Michel Platini is een Franse voetballegende en ging na zijn carrière aan de slag als voorzitter van de UEFA. Nu is hij al enkele jaren van zijn pensioen aan het genieten in zijn villa in het Zuid-Franse Cassis. Daar maakte Platini echter een drama mee, dat laat het Franse persbureau AFP en de BBC weten.

De 72-voudige Franse international hoorde plots lawaai vanuit zijn tuin en besloot meteen het huis in te lopen. Daar kwam hij oog in oog te staan met de inbreker. Een gemaskerde man die het huis overhoop had gegooid. Uiteindelijk kwam Platini er zonder kleurscheuren vanaf.

Gewelddadige inbraak

Platini stond oog in oog met de inbreker, maar kon de crimineel uiteindelijk wel afschrikken. Er werden verschillende sportprijzen gestolen. Er wordt gesproken over meer dan 20 trofeeën en medailles. De voormalige UEFA-bobo is geschrokken, maar beseft dat het erger had kunnen aflopen.

Mogelijk dacht de dief dat er niemand thuis was, maar Platini zat in zijn tuin. Er is nog niets geweten over een verdachte of de gestolen buit. De Fransman won tal van prijzen tijdens zijn profcarrière waaronder drie keer de Gouden Bal. (1983, 1984 en 1985).

Controversieel persoon

Platini is een controversieel figuur in de voetbalwereld. Zeker na zijn aanstelling als president van de UEFA. Zo werd hij in 2015 geschorst na een corruptieschandaal. In Hoger Beroep werd hij eerder dit jaar echter vrijgesproken voor de Federale Strafrechtbank. Ook Sepp Blatter werd vrijgesproken van een verdachte een financiële deal in 2011.

Denk jij dat Michel Platini corrupt was als UEFA-president?

Meest recent

Coucke snoeihard aangepakt: "Kijk eerst in de spiegel"

Het vertrek van Wouter Vandenhaute als voorzitter van RSC Anderlecht is sinds afgelopen vrijdag een ...

0
0
Titelverdediger Rodri duidt winnaar Ballon d'Or aan

Eind deze maand is het zover, dan wordt voor de 69ste keer de Gouden Bal uitgereikt. Door ...

17
17
'Club Brugge schrikt plots op: bod van 20 à 25 miljoen'

Club Brugge is grotendeels klaar met zijn huiswerk op de transfermarkt. Mogelijk vertrekt de ...

350
350
Eén Duivel op rand van afgrond: "Extreem moeilijke keuze Garcia"

Zondagavond kruisen de Rode Duivels in het Lotto Park de degens met Kazachstan. Bondscoach Rudi ...

70
70
'Anderlecht doet ultieme poging voor nieuwe topspits'

RSC Anderlecht nam afgelopen week noodgedwongen afscheid van Kasper Dolberg, die voor de nodige ...

559
559
Onthuld: 'Zo denkt De Bruyne écht over basisplaats Vanaken'

Na de moeizame periode onder Domenico Tedesco, nam Rudi Garcia begin dit kalenderjaar het stokje ...

613
613
Operatie 2026: Barça maakt plaats voor topaanwinst

FC Barcelona heeft een opvallend rustige zomermercato achter de rug. Dat heeft grotendeels te maken ...

222
222
KVM slaat wéér toe: 'strijder' tekent tot medio 2028

Maandag om middernacht sluit de transfermarkt ook in België weer voor enkele maanden zijn ...

84
84
'Lammens trekt grote ogen: schoktransfer bij United'

Senne Lammens gaat vanaf komend weekend strijden voor een basisplaats bij Manchester United. En ...

223
223
'Contacten lopen: transfer Stroeykens op de valreep'

RSC Anderlecht hoopt in het uiterste slot van de zomermercato nog een spits op de kop te tikken. ...

508
508
'Club lacht tanden bloot: nieuwe megatransfer staat al vast'

Over het algemeen heeft Club Brugge een geslaagde transferperiode achter de rug, al werd het wel een ...

983
983
'Barça doet LaLiga beven met twee mega-aankopen in 2026'

Ondanks de ongeziene transferdrukte in de rest van Europa, ging het sluiten van de zomermercato ...

406
406
'Houding Courtois zorgt voor verbazing bij Duivels'

De Rode Duivels nemen het zondagavond op tegen Kazachstan. Of Thibaut Courtois dan meer in actie zal ...

548
548
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenslag Anderlecht, vuurwerk Antwerp en KVM'

De zomermercato is in enkele landen, waaronder België, nog enkele dagen geopend. Verschillende ...

425
425
Knaltransfer na Saudische jackpot? Matteo Dams reageert

Matteo Dams verraste vriend en vijand door op jonge leeftijd naar Saudi-Arabië te trekken. De ...

254
254
‘Einde verhaal: Carrasco incasseert genadeslag'

Yannick Carrasco is volledig uit beeld verdwenen bij de Belgische nationale ploeg. Onder Domenico ...

152
152
‘Overmars haalt uit: straffe dubbelslag Antwerp rond’

Het zijn nog drukke dagen op het slot van de zomermercato voor Royal Antwerp FC. Marc Overmars staat ...

565
565
'Standard verrast met oude bekende Club Brugge én Genk'

Standard Luik is nog niet klaar op de zomermercato. De Rouches zitten in een woelige periode waar ...

437
437
‘KV Mechelen gaat hard: vervanger Schoofs is binnen’

KV Mechelen gaat hard op het slot van de zomermercato. Malinwa zag met Rob Schoofs een belangrijke ...

246
246
‘Garcia zwiert deze Duivel genadeloos in de vuilbak’

De Rode Duivels nemen het namens de WK-kwalificatiewedstrijden op tegen Kazachstan. Liechtenstein ...

510
510
'Twaalf clubs polsten bij KRC Genk: recorddeal in de maak'

Bij KRC Genk gaat Dimitri De Condé nog een miljoenendeal afronden. De Limburgers gaan een van ...

354
354
Comeback Tom Waes zwaar overschaduwd door vraagtekens

Tom Waes heeft zijn comeback op de Vlaamse televisie allerminst gemist. Eén van de ...

171
171
Belgische Eredivisie-smaakmaker gewild: "Veel telefoontjes"

Het kan soms snel gaan in het voetbal. Vraag dat maar aan Jari De Busser. De Belgische doelman deed ...

71
71
'Transferbommetje dreigt rond Bart Verbruggen'

RSC Anderlecht won de afgelopen jaren geen prijzen, maar wist wel heel wat spelers te laten ...

334
334
Garcia op ramkoers: blunder met Vanaken in de maak

Hans Vanaken bewees tegen Liechtenstein opnieuw zijn waarde: rust, inzicht en een natuurlijke klik ...

1793
1793

Meer sportnieuws