Het Italiaanse voetbal kreeg in het verleden al enkele klappen met grote schandalen. Nu kregen de supporters weer een stevige mokerslag. Zestien ultra’s van AC Milan en Internazionale zijn veroordeeld tot een gevangenisstraf. Er werd onthuld dat er banden waren met de Italiaanse maffia en extreemrechtse partijen.
Vorig jaar greep de politie al zwaar in bij de supportersgroepen van Inter en AC. Negentien ultra’s werden aangehouden na een grootschalige maffia-razzia. De hooligans werden gelinkt aan de Ndrangheta-maffia en extreemrechtse criminaliteit.
10 jaar de cel in
De belangrijkste figuren werden veroordeeld tot maar liefst 10 jaar cel. Andrea Beretta was een voormalige leider van de ultra’s van Inter in de Curva Nord. Hij vermoordde Antonio Bellocco, eveneens een Inter-ultra en leider van de maffia. Na een ruzie stak Beretta zijn kompaan dood. Zijn straf werd verminderd omdat hij spijtoptant werd.
Luca Lucci van de AC Milan-ultra’s kreeg ook 10 jaar cel plus vier jaar voorwaardelijk voor drugshandel en poging tot moord. Zijn rechterhand Daniele Cataldo gaf de opdracht om een vijand uit te schakelen, maar dat was uiteindelijk niet succesvol. Cataldo kreeg ook tien jaar van de rechter.
Maffia en clubs
De maffia heeft al jaren banden bij de Italiaanse club. De harde keren worden beheerd door de maffia en illegale ticketverkoop is een belangrijke bron van inkomsten. Ook vraagt de maffia geld van de opbrengsten van de drank en parking. De clubs zitten met de handen in het haar.
Sangue, soldi e clan: così è stata smantellata la rete criminale degli ultras di #Inter e #Milan https://t.co/LlN3ueSjqs
— Calcio e Finanza (@CalcioFinanza) June 18, 2025