Het ondernemen zit hem in het bloed, dus heeft Marc Coucke regelmatig ook wel eens te maken met een echte crisis. Bij Paars-Wit was er de laatste jaren al veelvuldig sprake van 'turbulentie'. Nu beleefde de Gentenaar een hachelijk avontuur bij één van zijn andere investeringen.
Dierentuin met gigantisch potentieel
Voor Coucke staat het leven letterlijk nooit stil. De zakenman reist zowat heel België rond om te zien hoe het bij al zijn bedrijven gaat. Bij één daarvan liep het gisteren stevig mis.
Zoals geweten is de zakenman eigenaar van dierentuin Pairi Daiza. Een investering die duidelijk loont, het is al enkele jaren over de koppen lopen in Brugelette, mede dankzij de heuse 'beleving' die Coucke en co op poten hebben gezet.
Via zijn investeringsmaatschappij Alychlo verwierf hij samen met Eric Domb, de oprichter en CEO van Pairi Daiza, in 2015 een meerderheidsbelang in het park. In 2016 haalden ze het park van de beurs door een openbaar bod uit te brengen op de resterende aandelen die ze nog niet bezaten, waarmee ze 95,14% van de aandelen in handen kregen.
Paringsdans brutaal verstoord
Gisteren beleefden de bezoekers echter een hachelijk moment in Pairi Daiza en dat had een... heel verrassende reden. Zo was er een merkwaardig incident in één van de dierenverblijven.
Zo was er een mannelijke Stellerzeeleeuw die wou paren. Dat was echter niet naar de zin van de vrouw, waarna het mannetje zich agressief gedroeg. Volgens Het Nieuwsblad moest een deel van het park zelfs tijdelijk worden afgesloten. Het mannetje werd ondertussen verplaatst en de rust keerde snel terug in het dierenpark.