PSV werd na een zinderende titelontknoping alsnog kampioen in Nederland. Ajax stond lange tijd aan kop in de Eredivisie, maar de Amsterdammers gaven een riante voorsprong nog uit handen na een desastreuze reeks. Ex-Club Brugge-aanvaller Noa Lang kon vieren, maar stuitte ook op een schrijnende situatie.
Lang is een veelbesproken figuur in Nederland. Naast het veld gaat hij door het leven als rapper ‘Noano’ en ook op het veld zorgt hij vaak voor ophef. Tegen Feyenoord daagde hij de supporters uit met een opvallende viering en na het kampioenschap met PSV kreeg de Oranje-international doodsbedreigingen.
Man opgepakt
Het is niet de eerste keer dat Lang bedreigd wordt. De Nederlander is zeer actief op sociale media en krijgt constant verwensingen naar het hoofd geslingerd. Niet enkel in de stadions, maar ook op het internet zijn de supporters snoeihard voor Lang. Al sinds 2023 ontvangt hij volgens het Eindhovens Dagblad ‘ernstige bedreigingen’.
Nu greep de rechercheurs van de politie uit Rotterdam-Zuid in. Een gespecialiseerd team dat zich bezighoudt met voetbal gerelateerde criminaliteit startte een onderzoek naar de bedreigingen aan het adres van Lang. Uiteindelijk werd ook een 18-jarige man aangehouden. Hij werd in zijn woning van Dordrecht opgepakt.
Op vrije voeten
Na een kort verhoor werd de man echter alweer vrijgelaten. De politie zal het onderzoek nu aan het Openbaar Ministerie overdragen. De officier van justitie zal uiteindelijk de knoop moeten doorhakken of de man verder vervolgd zal worden. Lang én zijn familie werden onder meer bedreigd met de dood.
Onlangs kwam de vader van Lang, Jeffrey, nog in de media nadat hij bewusteloos werd geslagen tijdens een jeugdwedstrijd. Het schokkende filmpje ging viraal, maar uiteindelijk excuseerde de dader zich waardoor Jeffrey Lang besloot om geen klacht neer te leggen. Heftige toestanden ten huize Lang...
Doodsbedreigingen richting PSV’er Noa Lang: 18-jarige man opgepakt. Zie: https://t.co/6G121ZOvEn https://t.co/6G121ZOvEn
— Rik Elfrink (@RikElfrink) May 19, 2025