Poetin doet Paul Gheysens huiveren: 'Financieel fiasco'

door
Poetin doet Paul Gheysens huiveren: 'Financieel fiasco'

Het gaat al een tijdje niet bijster goed met Ghelamco, het vastgoedbedrijf van Antwerp-eigenaar Paul Gheysens. De firma verkeert in financieel troebel vaarwater en stelde recent nog de voorstelling van zijn jaarcijfers uit. Nu kwam er opnieuw minder goed nieuws naar buiten voor Gheysens.

LEES OOK: Gheysens op matje geroepen: licentie Antwerp in gevaar?

D-DAY voor Gheysens

Het vastgoedbedrijf van Gheysens zou normaal gezien eind maart zijn jaarcijfers voorstellen. Een moment waar iedereen hard naar uitkeek, zeker gezien de recente financiële problemen.

Op het laatste moment werd dit echter uitgesteld, volgende week woensdag 30 april is de nieuwe geprikte datum. Financieel experten gaven alvast aan dat dit 'heel ongewoon is' en vaak de voorbode van 'slecht nieuws', zo klonk het bij HLN.

Ook een andere zakelijke investering van Gheysens, deze keer via zijn Belgische vennootschap (Safe Holding), zou nu een stevig financieel verlies lijden. Zo bericht HLN vandaag.

Poetin zorgt voor financiële kater

Gheysens heeft immers een magazijnencomplex verkocht in Dmitrov, in de omgeving van Moskou, goed voor 243.000 vierkante meter aan opslagcapaciteit. De opbrengst zou slechts een kleine 100 miljoen euro bedragen, terwijl het complex geschat werd voor ongeveer het dubbele.

Alles zou te maken hebben met een nieuwe wet die president Poetin vorig jaar uitvaardigde, waardoor 'vijandelijke' Westerse bedrijven een verplichte korting van 60% en een 'exitbelasting' van 35 procent op de uiteindelijk verkoopsom dienen te betalen. Zo kunnen Russische bedrijven in praktijk deze panden in handen krijgen voor een prikje. 

Gelooft u dat Gheysens nog lang eigenaar gaat blijven van Antwerp?

Meest recent

Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

7
7
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

13
13
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

46
46
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

40
40
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

356
356
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

24
24
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

221
221
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

22
22
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

55
55
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

32
32
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

71
71
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

63
63
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

45
45
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

421
421
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

114
114
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

66
66
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

227
227
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

138
138
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

62
62
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

162
162
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

17
17
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

528
528
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

163
163
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

47
47
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

58
58

Meer sportnieuws