Poetin doet Paul Gheysens huiveren: 'Financieel fiasco'

door
Poetin doet Paul Gheysens huiveren: 'Financieel fiasco'

Het gaat al een tijdje niet bijster goed met Ghelamco, het vastgoedbedrijf van Antwerp-eigenaar Paul Gheysens. De firma verkeert in financieel troebel vaarwater en stelde recent nog de voorstelling van zijn jaarcijfers uit. Nu kwam er opnieuw minder goed nieuws naar buiten voor Gheysens.

LEES OOK: Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

D-DAY voor Gheysens

Het vastgoedbedrijf van Gheysens zou normaal gezien eind maart zijn jaarcijfers voorstellen. Een moment waar iedereen hard naar uitkeek, zeker gezien de recente financiële problemen.

Op het laatste moment werd dit echter uitgesteld, volgende week woensdag 30 april is de nieuwe geprikte datum. Financieel experten gaven alvast aan dat dit 'heel ongewoon is' en vaak de voorbode van 'slecht nieuws', zo klonk het bij HLN.

Ook een andere zakelijke investering van Gheysens, deze keer via zijn Belgische vennootschap (Safe Holding), zou nu een stevig financieel verlies lijden. Zo bericht HLN vandaag.

Poetin zorgt voor financiële kater

Gheysens heeft immers een magazijnencomplex verkocht in Dmitrov, in de omgeving van Moskou, goed voor 243.000 vierkante meter aan opslagcapaciteit. De opbrengst zou slechts een kleine 100 miljoen euro bedragen, terwijl het complex geschat werd voor ongeveer het dubbele.

Alles zou te maken hebben met een nieuwe wet die president Poetin vorig jaar uitvaardigde, waardoor 'vijandelijke' Westerse bedrijven een verplichte korting van 60% en een 'exitbelasting' van 35 procent op de uiteindelijk verkoopsom dienen te betalen. Zo kunnen Russische bedrijven in praktijk deze panden in handen krijgen voor een prikje. 

Gelooft u dat Gheysens nog lang eigenaar gaat blijven van Antwerp?

Meest recent

De Mil moet puzzelen: AA Gent mist twee sterkhouders

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

15
15
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

74
74
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

355
355
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

127
127
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

104
104
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

260
260
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

35
35
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

220
220
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

82
82
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

271
271
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

91
91
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

516
516
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

41
41
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

87
87
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

183
183
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

674
674
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

273
273
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

103
103
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

356
356
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

293
293
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

1453
1453
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

558
558
Allesbehalve gezond: grote zorgen bij Belgische clubs

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

155
155
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

642
642
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

349
349

Meer sportnieuws