Jean-Marie Dedecker met krop in keel: 'Imago straks naar de knoppen'

door
Jean-Marie Dedecker met krop in keel: 'Imago straks naar de knoppen'

Jean-Marie Dedecker ging de laatste maanden door een ware hel. De voormalig bondscoach uit het judo kreeg plots te maken met zware gezondheidsproblemen en dat raakte hem (naast fysiek) ook mentaal heel diep. Ondertussen recht Dedecker de rug en dat levert nieuwe inzichten op.

Succesvol judocoach/politicus

Van 1981 tot 2000 was Dedecker bondscoach van de Belgische judobond. Een heerschappij die talloze medailles opleverde op grote kampioenschappen, inclusief de Olympische Spelen.

Maar ook toen al was de burgervader van Middelkerke iemand die nooit verlegen zat om een straffe mening, waardoor hij vaak in de clinch lag met leidinggevenden/coaches/... .

Dedecker zou na zijn loopbaan bij de judobond in de politiek stappen. Dat deed hij eerst bij VLD, nadien bij N-VA en finaal met zijn eigen Lijst Dedecker. Via die partij is hij nu ook de burgemeester van Middelkerke, al zetelt hij ook nog als onafhankelijke (via N-VA) in het federaal parlement.

"Hij is veranderd"

Na zijn operatie kreeg Dedecker van vriend en vijand enorm veel steunbetuigingen. Het raakte hem zichtbaar diep, zo laat hij verstaan in Het Nieuwsblad. "Je ziet, ik word altijd afgeschilderd als de bullebak, maar sinds mijn operatie ben ik meer de huilebalk. Er is mij alleszins een tederheid overvallen, waarvan ik niet weet vanwaar ze komt. Omdat ik me écht kwetsbaar voelde, zeker?”

En ook levenspartner Christine ziet een nieuwe Dedecker. “Je bent veel attenter sinds de operatie, emotioneler. Alles raakt je meer.” Waarop Jean-Marie meteen reageert: “Ge moet dat niet allemaal zeggen in de krant, straks is mijn imago naar de knoppen.” Zo klinkt het met een kwinkslag bij de burgervader van Middelkerke, bij wie het fysiek pakken beter gaat momenteel.

Bent u fan van hem als mens?

Meest recent

Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

9
9
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

68
68
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

29
29
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

173
173
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

15
15
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

316
316
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

140
140
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

43
43
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

421
421
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

90
90
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

95
95
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

50
50
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

192
192
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

113
113
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

93
93
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

35
35
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

155
155
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

164
164
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

78
78
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

178
178
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

145
145
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

143
143
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

276
276

Meer sportnieuws