Jean-Marie Dedecker met krop in keel: 'Imago straks naar de knoppen'

door
Jean-Marie Dedecker met krop in keel: 'Imago straks naar de knoppen'

Jean-Marie Dedecker ging de laatste maanden door een ware hel. De voormalig bondscoach uit het judo kreeg plots te maken met zware gezondheidsproblemen en dat raakte hem (naast fysiek) ook mentaal heel diep. Ondertussen recht Dedecker de rug en dat levert nieuwe inzichten op.

LEES OOK: Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

Succesvol judocoach/politicus

Van 1981 tot 2000 was Dedecker bondscoach van de Belgische judobond. Een heerschappij die talloze medailles opleverde op grote kampioenschappen, inclusief de Olympische Spelen.

Maar ook toen al was de burgervader van Middelkerke iemand die nooit verlegen zat om een straffe mening, waardoor hij vaak in de clinch lag met leidinggevenden/coaches/... .

Dedecker zou na zijn loopbaan bij de judobond in de politiek stappen. Dat deed hij eerst bij VLD, nadien bij N-VA en finaal met zijn eigen Lijst Dedecker. Via die partij is hij nu ook de burgemeester van Middelkerke, al zetelt hij ook nog als onafhankelijke (via N-VA) in het federaal parlement.

"Hij is veranderd"

Na zijn operatie kreeg Dedecker van vriend en vijand enorm veel steunbetuigingen. Het raakte hem zichtbaar diep, zo laat hij verstaan in Het Nieuwsblad. "Je ziet, ik word altijd afgeschilderd als de bullebak, maar sinds mijn operatie ben ik meer de huilebalk. Er is mij alleszins een tederheid overvallen, waarvan ik niet weet vanwaar ze komt. Omdat ik me écht kwetsbaar voelde, zeker?”

En ook levenspartner Christine ziet een nieuwe Dedecker. “Je bent veel attenter sinds de operatie, emotioneler. Alles raakt je meer.” Waarop Jean-Marie meteen reageert: “Ge moet dat niet allemaal zeggen in de krant, straks is mijn imago naar de knoppen.” Zo klinkt het met een kwinkslag bij de burgervader van Middelkerke, bij wie het fysiek pakken beter gaat momenteel.

Bent u fan van hem als mens?

Meest recent

Club-fan Vanloo en Destadsbader zetten internet in brand

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

10
10
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

83
83
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

71
71
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

61
61
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

121
121
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

267
267
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

114
114
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

291
291
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

105
105
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

166
166
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

150
150
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

240
240
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

580
580
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

146
146
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

257
257
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

65
65
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

215
215
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

100
100
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

158
158
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

334
334
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

293
293
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

153
153
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

341
341
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

253
253
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

260
260

Meer sportnieuws