Karl Vannieuwkerke zet puntjes op de i: Het Tom Waes-scenario

door
Karl Vannieuwkerke zet puntjes op de i: Het Tom Waes-scenario

Goed een week geleden maakte Tom Waes zijn comeback op de Vlaamse televisie. Karl Vannieuwkerke kreeg de 'primeur' om Waes voor het eerst sinds zijn zware ongeval in een TV-studio te krijgen. Toeval of niet?

LEES OOK: RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Ongeval met gigantische gevolgen

Het ongeval van Tom Waes blijft ook enkele maanden na de feiten nog nazinderen. Onder (zware) invloed van alcohol was er een zware crash met zijn Porsche op de Antwerpse ring. Daarbij geraakte ook de bestuurder van een botsabsorbeerder gewond.

Waes zelf was even in kritieke toestand, maar lijkt wonderwel te herstellen van zijn verwondingen. Onlangs hernam hij ook zijn werk voor de fictiereeks 'Badgast'.

Het feit dat Waes onder invloed reed, zorgde voor zware kritiek bij veel van zijn 'fans'. Ook het TV-optreden bij Karl Vannieuwkerke zorgde voor enorm gemengde reacties. 

Op voorhand afgesproken script?

Bij HLN bevestigde Karl Vannieuwkerke nu alvast dat het eerder 'toeval' was dat Waes net in zijn programma mocht opdraven. Die afspraak bleek immers al lang gemaakt en had in eerste instantie niets te maken met zijn ongeval. 

Ook van een 'script' was weinig sprake. "Tom voegde er aan toe dat ik elke vraag die in me opkwam mocht stellen. Niet meer en niet minder. Tot zover het perfect voorbereide en vanuit de VRT gestuurde script”, zo verklaarde Vannieuwkerke dan weer in zijn column bij de Krant van West-Vlaanderen.

Het is nu aan de VRT om te beslissen of en wanneer bijvoorbeeld Reizen Waes terug op TV gaat komen. Op 5 mei moet Tom eerst voor de politierechter verschijnen, mogelijk volgt er hierover een communicatie in de zomermaanden.

Moet de VRT Tom Waes nog langer van het scherm houden?

Meest recent

'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

50
50
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

84
84
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

27
27
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

136
136
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

62
62
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

13
13
'Rentree en dan bliksemvertrek Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

257
257
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

93
93
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

83
83
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

202
202
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

126
126
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

145
145
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

383
383
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

311
311
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

290
290
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

334
334
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

552
552
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

91
91
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

161
161
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

413
413
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

85
85
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

135
135
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

386
386
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

349
349
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

1080
1080

Meer sportnieuws