Voetbalanker Maarten Breckx getuigt: "Al jaren chronisch ziek"

door
Voetbalanker Maarten Breckx getuigt:

Al ruime tijd vormen sportankers Lies Vandenberghe en Maarten Breckx een prachtig 'VTM-koppel'. De twee zijn een unicum in de sportwereld en hebben ondertussen ook al twee prachtige kinderen. In een openhartig interview bekende Maarten nu wel dat hij al jaren kampt met een vreselijke ziekte.

LEES OOK: Herman Brusselmans ontsnapt opnieuw aan veroordeling

Professioneel in werk en relatie

Lies en Maarten zijn naast een koppel ook al jaren collega's op de VTM-sportredactie, iets wat ook 'ongemakken' met zich mee brengt.

“Het is misschien vreemd voor sommigen, maar als ik met Maarten samenwerk, wordt hij plots een collega”, zegt Lies. “Een heel fijne collega natuurlijk (lacht). Maar wij gaan dan heel professioneel met elkaar om.” Zo klonk het een tijdje geleden bij Het Laatste Nieuws.

Met Georges kregen de twee een eerste kindje, in 2022 kwam er met Victor een tweede jongen bij. Al gingen daar een paar zware teleurstellingen aan vooraf. "Maarten en ik hebben best lang geprobeerd om een tweede kindje te krijgen. Er gingen aan deze zwangerschap ook twee miskramen vooraf, dus we zijn vooral heel erg blij met een broertje voor Georges."

"Heel veel infecties"

Maarten nadert ondertussen de 40 en heeft op vlak van gezondheid ook al heel wat watertjes doorzwommen. Zo kampt hij met een chronische ziekte, iets waar heel weinig mensen van op de hoogte zijn.

"Ik ben al twintig jaar Crohn-patiënt, ik heb dus de ziekte van Crohn (chronische ontsteking van het spijsverteringskanaal). Dat is onder controle, maar door de medicatie heb ik toch soms last met mijn immuniteit, heel veel luchtweginfecties. Dat merk ik wel, met het ‘ouder’ worden, dat ik daar extra aandacht aan moet besteden.” Zo verklaart hij openhartig bij HLN.

Is Maarten Breckx een prima voetbalanker?

Meest recent

Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

123
123
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

40
40
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

39
39
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

53
53
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

43
43
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

36
36
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

45
45
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

151
151
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

156
156
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

295
295
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

216
216
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

37
37
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

177
177
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

43
43
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

57
57
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

42
42
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

157
157
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

277
277
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

49
49
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

82
82
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

47
47
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

176
176
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

264
264
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

205
205
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

362
362

Meer sportnieuws