Voetbalanker Maarten Breckx getuigt: "Al jaren chronisch ziek"

door
Voetbalanker Maarten Breckx getuigt:

Al ruime tijd vormen sportankers Lies Vandenberghe en Maarten Breckx een prachtig 'VTM-koppel'. De twee zijn een unicum in de sportwereld en hebben ondertussen ook al twee prachtige kinderen. In een openhartig interview bekende Maarten nu wel dat hij al jaren kampt met een vreselijke ziekte.

LEES OOK: Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Professioneel in werk en relatie

Lies en Maarten zijn naast een koppel ook al jaren collega's op de VTM-sportredactie, iets wat ook 'ongemakken' met zich mee brengt.

“Het is misschien vreemd voor sommigen, maar als ik met Maarten samenwerk, wordt hij plots een collega”, zegt Lies. “Een heel fijne collega natuurlijk (lacht). Maar wij gaan dan heel professioneel met elkaar om.” Zo klonk het een tijdje geleden bij Het Laatste Nieuws.

Met Georges kregen de twee een eerste kindje, in 2022 kwam er met Victor een tweede jongen bij. Al gingen daar een paar zware teleurstellingen aan vooraf. "Maarten en ik hebben best lang geprobeerd om een tweede kindje te krijgen. Er gingen aan deze zwangerschap ook twee miskramen vooraf, dus we zijn vooral heel erg blij met een broertje voor Georges."

"Heel veel infecties"

Maarten nadert ondertussen de 40 en heeft op vlak van gezondheid ook al heel wat watertjes doorzwommen. Zo kampt hij met een chronische ziekte, iets waar heel weinig mensen van op de hoogte zijn.

"Ik ben al twintig jaar Crohn-patiënt, ik heb dus de ziekte van Crohn (chronische ontsteking van het spijsverteringskanaal). Dat is onder controle, maar door de medicatie heb ik toch soms last met mijn immuniteit, heel veel luchtweginfecties. Dat merk ik wel, met het ‘ouder’ worden, dat ik daar extra aandacht aan moet besteden.” Zo verklaart hij openhartig bij HLN.

Is Maarten Breckx een prima voetbalanker?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

95
95
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

96
96
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

64
64
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

139
139
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

58
58
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

88
88
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

52
52
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

127
127
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

32
32
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

62
62
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

217
217
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1265
1265
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

131
131
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

65
65
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

181
181
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

375
375
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

74
74
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

143
143
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

47
47
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

192
192
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

97
97
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

362
362
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

78
78
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

95
95

Meer sportnieuws