Voetbalanker Maarten Breckx getuigt: "Al jaren chronisch ziek"

70 stemmen
Voetbalanker Maarten Breckx getuigt:

Al ruime tijd vormen sportankers Lies Vandenberghe en Maarten Breckx een prachtig 'VTM-koppel'. De twee zijn een unicum in de sportwereld en hebben ondertussen ook al twee prachtige kinderen. In een openhartig interview bekende Maarten nu wel dat hij al jaren kampt met een vreselijke ziekte.

LEES OOK: Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Professioneel in werk en relatie

Lies en Maarten zijn naast een koppel ook al jaren collega's op de VTM-sportredactie, iets wat ook 'ongemakken' met zich mee brengt.

“Het is misschien vreemd voor sommigen, maar als ik met Maarten samenwerk, wordt hij plots een collega”, zegt Lies. “Een heel fijne collega natuurlijk (lacht). Maar wij gaan dan heel professioneel met elkaar om.” Zo klonk het een tijdje geleden bij Het Laatste Nieuws.

Met Georges kregen de twee een eerste kindje, in 2022 kwam er met Victor een tweede jongen bij. Al gingen daar een paar zware teleurstellingen aan vooraf. "Maarten en ik hebben best lang geprobeerd om een tweede kindje te krijgen. Er gingen aan deze zwangerschap ook twee miskramen vooraf, dus we zijn vooral heel erg blij met een broertje voor Georges."

"Heel veel infecties"

Maarten nadert ondertussen de 40 en heeft op vlak van gezondheid ook al heel wat watertjes doorzwommen. Zo kampt hij met een chronische ziekte, iets waar heel weinig mensen van op de hoogte zijn.

"Ik ben al twintig jaar Crohn-patiënt, ik heb dus de ziekte van Crohn (chronische ontsteking van het spijsverteringskanaal). Dat is onder controle, maar door de medicatie heb ik toch soms last met mijn immuniteit, heel veel luchtweginfecties. Dat merk ik wel, met het ‘ouder’ worden, dat ik daar extra aandacht aan moet besteden.” Zo verklaart hij openhartig bij HLN.

Is Maarten Breckx een prima voetbalanker?

Meest recent

Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

12
12
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

21
21
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

59
59
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

107
107
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

138
138
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

281
281
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

749
749
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

124
124
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

654
654
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

187
187
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

541
541
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

180
180
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

57
57
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

177
177
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

149
149
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

753
753
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

556
556
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

207
207
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

71
71
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

38
38
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

48
48
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

173
173
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

603
603
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

228
228
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

108
108

Meer sportnieuws