Voetbalanker Maarten Breckx getuigt: "Al jaren chronisch ziek"

door
Voetbalanker Maarten Breckx getuigt:

Al ruime tijd vormen sportankers Lies Vandenberghe en Maarten Breckx een prachtig 'VTM-koppel'. De twee zijn een unicum in de sportwereld en hebben ondertussen ook al twee prachtige kinderen. In een openhartig interview bekende Maarten nu wel dat hij al jaren kampt met een vreselijke ziekte.

LEES OOK: Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

Professioneel in werk en relatie

Lies en Maarten zijn naast een koppel ook al jaren collega's op de VTM-sportredactie, iets wat ook 'ongemakken' met zich mee brengt.

“Het is misschien vreemd voor sommigen, maar als ik met Maarten samenwerk, wordt hij plots een collega”, zegt Lies. “Een heel fijne collega natuurlijk (lacht). Maar wij gaan dan heel professioneel met elkaar om.” Zo klonk het een tijdje geleden bij Het Laatste Nieuws.

Met Georges kregen de twee een eerste kindje, in 2022 kwam er met Victor een tweede jongen bij. Al gingen daar een paar zware teleurstellingen aan vooraf. "Maarten en ik hebben best lang geprobeerd om een tweede kindje te krijgen. Er gingen aan deze zwangerschap ook twee miskramen vooraf, dus we zijn vooral heel erg blij met een broertje voor Georges."

"Heel veel infecties"

Maarten nadert ondertussen de 40 en heeft op vlak van gezondheid ook al heel wat watertjes doorzwommen. Zo kampt hij met een chronische ziekte, iets waar heel weinig mensen van op de hoogte zijn.

"Ik ben al twintig jaar Crohn-patiënt, ik heb dus de ziekte van Crohn (chronische ontsteking van het spijsverteringskanaal). Dat is onder controle, maar door de medicatie heb ik toch soms last met mijn immuniteit, heel veel luchtweginfecties. Dat merk ik wel, met het ‘ouder’ worden, dat ik daar extra aandacht aan moet besteden.” Zo verklaart hij openhartig bij HLN.

Is Maarten Breckx een prima voetbalanker?

Meest recent

'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

28
28
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

19
19
Lapoussin vindt weer onderdak bij zeer verrassende club

Jarenlang was Loïc Lapoussin één van de smaakmakers op de Belgische velden. In ...

8
8
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

36
36
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

54
54
Godts speelt open kaart over selectie voor Rode Duivels

Binnen enkele weken maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage van de Rode Duivels in ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

198
198
'Real Madrid gaat voor megadeal met bod van 120 miljoen'

Real Madrid kent een moeizaam seizoen. De titel lijkt stilaan uit de handen te glippen, waardoor ze ...

68
68
Van Gucht tot kookpunt gebracht met pornoster-onthulling

Een pikante onthulling op het verkeerde veld? Ruben Van Gucht zorgde deze week niet voor opschudding ...

121
121
Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

280
280
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

67
67
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

27
27
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

63
63
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

133
133
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

26
26
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

22
22
Omwenteling in titelstrijd: "Zo word je géén kampioen"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

364
364
Eden Hazard bekent kleur: twee topfavorieten voor WK '26

Het aftellen tot het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico is nu ook echt begonnen. Zo zijn ...

297
297
Hete transferzomer KRC Genk: zestal op weg naar uitgang?

KRC Genk is bezig aan een behoorlijk wisselvallig seizoen. Desondanks hebben de Limburgers ...

469
469
Anderlecht leeft weer: Proto verklapt 'geheim' van Taravel

Bij RSC Anderlecht heerst nog steeds heel wat onduidelijkheid omtrent het trainersdossier. De kans ...

432
432
VRT in paniek: bom onder stoel van Van Gucht

De VRT schuift Ruben Van Gucht opzij voor het WK voetbal van 2026, en dat zorgt voor heel wat ...

393
393
Schoktransfer Lukaku? 'Napoli-toekomst in handen één man'

Romelu Lukaku scoorde afgelopen weekend eindelijk zijn eerste doelpunt van het seizoen namens SSC ...

172
172
'Atlético helemaal verknocht: Club-ster bovenaan lijstje'

Club Brugge slaagde er uiteindelijk niet in om Atlético Madrid uit de Champions League te ...

426
426
Zorgen Garcia: drie Club-spelers in basis op cruciale stage?

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

317
317
Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Na de recente 6 op 6 lijkt RSC Anderlecht nagenoeg zeker van zijn plek in de Champions' Play-Offs. ...

840
840

Meer sportnieuws