Voetbalanker Maarten Breckx getuigt: "Al jaren chronisch ziek"

70 stemmen
Voetbalanker Maarten Breckx getuigt:

Al ruime tijd vormen sportankers Lies Vandenberghe en Maarten Breckx een prachtig 'VTM-koppel'. De twee zijn een unicum in de sportwereld en hebben ondertussen ook al twee prachtige kinderen. In een openhartig interview bekende Maarten nu wel dat hij al jaren kampt met een vreselijke ziekte.

LEES OOK: BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Professioneel in werk en relatie

Lies en Maarten zijn naast een koppel ook al jaren collega's op de VTM-sportredactie, iets wat ook 'ongemakken' met zich mee brengt.

“Het is misschien vreemd voor sommigen, maar als ik met Maarten samenwerk, wordt hij plots een collega”, zegt Lies. “Een heel fijne collega natuurlijk (lacht). Maar wij gaan dan heel professioneel met elkaar om.” Zo klonk het een tijdje geleden bij Het Laatste Nieuws.

Met Georges kregen de twee een eerste kindje, in 2022 kwam er met Victor een tweede jongen bij. Al gingen daar een paar zware teleurstellingen aan vooraf. "Maarten en ik hebben best lang geprobeerd om een tweede kindje te krijgen. Er gingen aan deze zwangerschap ook twee miskramen vooraf, dus we zijn vooral heel erg blij met een broertje voor Georges."

"Heel veel infecties"

Maarten nadert ondertussen de 40 en heeft op vlak van gezondheid ook al heel wat watertjes doorzwommen. Zo kampt hij met een chronische ziekte, iets waar heel weinig mensen van op de hoogte zijn.

"Ik ben al twintig jaar Crohn-patiënt, ik heb dus de ziekte van Crohn (chronische ontsteking van het spijsverteringskanaal). Dat is onder controle, maar door de medicatie heb ik toch soms last met mijn immuniteit, heel veel luchtweginfecties. Dat merk ik wel, met het ‘ouder’ worden, dat ik daar extra aandacht aan moet besteden.” Zo verklaart hij openhartig bij HLN.

Is Maarten Breckx een prima voetbalanker?

Meest recent

'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

62
62
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

272
272
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

42
42
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

99
99
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

175
175
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

23
23
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

407
407
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

144
144
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

138
138
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

47
47
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

82
82
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

61
61
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

404
404
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

236
236
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

537
537
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

172
172
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

115
115
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

137
137
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

156
156
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

203
203
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

174
174
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

148
148
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

527
527
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

633
633
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

1028
1028

Meer sportnieuws