Tom Waes? 'Hij zakte nu wel helemaal door het ijs'

door
Tom Waes? 'Hij zakte nu wel helemaal door het ijs'

Het eerste publieke TV-optreden van Tom Waes zorgde ook in Nederland voor gemengde commentaren. Door programma's als Reizen Waes en Undercover is onze landgenoot ook bij de Noorderburen enorm bekend. Eén van de boegbeelden van de VRT kreeg het nu echter hard te verduren.

LEES OOK: 'Ruben Van Gucht in shock: straffe bekentenis blijft hangen'

Schuldebewust en breekbaar

Het TV-optreden van Tom Waes bij Karl Vannieuwkerke kon op heel wat goedkeuring rekenen. Veel 'analisten' vonden dat hij zich schuldbewust en breekbaar opstelde.

Maar uiteraard waren er ook heel wat afkeurende blikken. Gisteren brachten we al een pakkende getuigenis van een mama die haar dochter verloor in het verkeer en 'minder begrip' toonde voor de schuldbekentenis van Waes. Al hadden de twee partijen wel al een 'goed' contact.

En ook in Nederland ging een columniste nu met de voeten vooruit: Angela de Jong. Bij het Algemeen Dagblad was zij al wel eens eerder kritisch voor Waes, nu ging ze vol met de voeten vooruit.

"Enkel God kan je..."

De Jong heeft bij het AD een column en was daarin zeer kritisch voor Tom Waes. “Tom Waes zakte gisteravond definitief door het ijs op de Vlaamse tv", zo was de titel van het stuk al zeer duidelijk.

“Na zo’n ongeluk, waarbij je alleen maar God op je blote knieën kunt danken dat je niemand hebt doodgereden, ga je toch niet als eerste in een wielerprogramma zitten?”, zo laat De Jong haar ongenoegen blijken. “Ik snap heel goed dat de ouders van kinderen die slachtoffer zijn geworden van beschonken bestuurders witheet zijn. Op hem én de makers.” Verschillende van die ouders lieten onder meer bij HLN al verstaan dat ze 'not amused' waren met het TV-optreden van Waes.

Was het een juiste keuze om een wielerprogramma zijn eerste TV-optreden te maken na de crash?

Meest recent

Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

11
11
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

80
80
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

32
32
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

52
52
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

194
194
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

104
104
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

205
205
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

104
104
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

146
146
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

246
246
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

380
380
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

88
88
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

367
367
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

40
40
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

296
296
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

47
47
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

619
619
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

190
190
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

197
197
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

64
64
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

81
81
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

199
199
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

192
192
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

100
100
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

250
250

Meer sportnieuws