Tom Waes? 'Hij zakte nu wel helemaal door het ijs'

114 stemmen
Tom Waes? 'Hij zakte nu wel helemaal door het ijs'

Het eerste publieke TV-optreden van Tom Waes zorgde ook in Nederland voor gemengde commentaren. Door programma's als Reizen Waes en Undercover is onze landgenoot ook bij de Noorderburen enorm bekend. Eén van de boegbeelden van de VRT kreeg het nu echter hard te verduren.

LEES OOK: VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Schuldebewust en breekbaar

Het TV-optreden van Tom Waes bij Karl Vannieuwkerke kon op heel wat goedkeuring rekenen. Veel 'analisten' vonden dat hij zich schuldbewust en breekbaar opstelde.

Maar uiteraard waren er ook heel wat afkeurende blikken. Gisteren brachten we al een pakkende getuigenis van een mama die haar dochter verloor in het verkeer en 'minder begrip' toonde voor de schuldbekentenis van Waes. Al hadden de twee partijen wel al een 'goed' contact.

En ook in Nederland ging een columniste nu met de voeten vooruit: Angela de Jong. Bij het Algemeen Dagblad was zij al wel eens eerder kritisch voor Waes, nu ging ze vol met de voeten vooruit.

"Enkel God kan je..."

De Jong heeft bij het AD een column en was daarin zeer kritisch voor Tom Waes. “Tom Waes zakte gisteravond definitief door het ijs op de Vlaamse tv", zo was de titel van het stuk al zeer duidelijk.

“Na zo’n ongeluk, waarbij je alleen maar God op je blote knieën kunt danken dat je niemand hebt doodgereden, ga je toch niet als eerste in een wielerprogramma zitten?”, zo laat De Jong haar ongenoegen blijken. “Ik snap heel goed dat de ouders van kinderen die slachtoffer zijn geworden van beschonken bestuurders witheet zijn. Op hem én de makers.” Verschillende van die ouders lieten onder meer bij HLN al verstaan dat ze 'not amused' waren met het TV-optreden van Waes.

Was het een juiste keuze om een wielerprogramma zijn eerste TV-optreden te maken na de crash?

Meest recent

'Doku hakt na exit Guardiola knoop over City-toekomst door'

Bij Manchester City viel er enkele weken geleden toch een bom, want na tien jaar kondigde Pep ...

23
23
Lammens pakt zeer fraaie bekroning na knalseizoen

Het was toch één van de verrassingen in de WK-selectie van de Rode Duivels: Matz Sels, ...

36
36
Hans Vanaken ontroert iedereen: één beeld blijft hangen

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

44
44
'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

73
73
Opvallende nieuwe coach Lille-Duivels, einde tijdperk in JPL

Wellicht zullen we tot na het WK moeten wachten tot de transfermarkt écht op gang komt, maar ...

17
17
'Overmars in actie: Antwerp haalt nog 2 exotische talenten'

Marc Overmars zal deze zomer véél werk hebben bij Antwerp. De Great Old ziet zowat een ...

117
117
TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

209
209
Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

226
226
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

51
51
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

170
170
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

796
796
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

153
153
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

118
118
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

55
55
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

129
129
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

164
164
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

147
147
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

1078
1078
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

463
463
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

145
145
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

918
918
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

510
510
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

561
561
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

485
485
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

143
143

Meer sportnieuws