Na horrorverhaal: Zo gaat het nu met icoon Jean-Marie Dedecker

door
Na horrorverhaal: Zo gaat het nu met icoon Jean-Marie Dedecker

Voor de inwoners van Middelkerke was het een kleine twee maanden geleden stevig schrikken. Burgervader Jean-Marie Dedecker was plotsklaps voor onbepaalde duur buiten strijd. Een zware hartoperatie later kwam er nu hoopgevend nieuws van de flegmatieke politieker.

LEES OOK: Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Roemrijke carrière in sport en politiek

Jean-Marie Dedecker heeft al een roemrijke carrière achter de rug. Aanvankelijk als succesvol judocoach. Daarin pakte de West-Vlaming met zijn équipe tal van medailles op grote kampioenschappen.

Nadien ging het naadloos over naar de nationale politiek, waar Dedecker actief was binnen een paar partijen. Meest recent werd hij in het parlement verkozen op de N-VA lijst, zij het als onafhankelijke.

Want bij de gemeenteraadsverkiezingen kwam Dedecker in Middelkerke op met zijn eigen Lijst Dedecker, het geesteskindje van Jean-Marie. De absolute meerderheid geraakte hij dan wel (nipt) kwijt, voor de komende zes jaar is hij opnieuw de burgemeester van Middelkerke.

"Dat is verbluffend"

In februari onderging de voormalig bondscoach uit het judo een zware hartoperatie maar ondertussen heeft Dedecker zowaar al zijn werkzaamheden hervat. “Ik heb een cardiologisch onderzoek gehad waarvan de resultaten positief waren. Ik loop vier à vijf keer per week langs bij de kinesist waar telkens een volledig onderzoek gebeurt. Ik ga elke dag drie à vier kilometer wandelen. Het gaat verbluffend goed niettegenstaande de ernst van de operatie", zo plaatst de burgemeester alles in perspectief bij HLN.

Voltijds werken zit er voorlopig nog niet in maar de 'goesting' is er wel. "Voorlopig zal het nog beperkt zijn tot drie à vier uur per week tot eind april. En dan zien we wel hoe het evolueert. Maar om eerlijk te zijn de revalidatie verloopt fantastisch. Ik moet alleen opletten dat ik niet te snel loopt", aldus Dedecker.

Is Dedecker één van de beste Belgische politici?

Meest recent

De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

21
21
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

74
74
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

43
43
'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

29
29
'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Sébastien Pocognoli zorgde in oktober voor ophef door midden in het seizoen te vertrekken bij ...

29
29
Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

34
34
11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

149
149
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

168
168
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

290
290
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

229
229
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

468
468
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

40
40
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

405
405
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

104
104
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

80
80
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

298
298
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

178
178
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

251
251
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

152
152
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

404
404
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

296
296
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

436
436
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

166
166
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

33
33

Meer sportnieuws