Na horrorverhaal: Zo gaat het nu met icoon Jean-Marie Dedecker

40 stemmen
Na horrorverhaal: Zo gaat het nu met icoon Jean-Marie Dedecker

Voor de inwoners van Middelkerke was het een kleine twee maanden geleden stevig schrikken. Burgervader Jean-Marie Dedecker was plotsklaps voor onbepaalde duur buiten strijd. Een zware hartoperatie later kwam er nu hoopgevend nieuws van de flegmatieke politieker.

LEES OOK: Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Roemrijke carrière in sport en politiek

Jean-Marie Dedecker heeft al een roemrijke carrière achter de rug. Aanvankelijk als succesvol judocoach. Daarin pakte de West-Vlaming met zijn équipe tal van medailles op grote kampioenschappen.

Nadien ging het naadloos over naar de nationale politiek, waar Dedecker actief was binnen een paar partijen. Meest recent werd hij in het parlement verkozen op de N-VA lijst, zij het als onafhankelijke.

Want bij de gemeenteraadsverkiezingen kwam Dedecker in Middelkerke op met zijn eigen Lijst Dedecker, het geesteskindje van Jean-Marie. De absolute meerderheid geraakte hij dan wel (nipt) kwijt, voor de komende zes jaar is hij opnieuw de burgemeester van Middelkerke.

"Dat is verbluffend"

In februari onderging de voormalig bondscoach uit het judo een zware hartoperatie maar ondertussen heeft Dedecker zowaar al zijn werkzaamheden hervat. “Ik heb een cardiologisch onderzoek gehad waarvan de resultaten positief waren. Ik loop vier à vijf keer per week langs bij de kinesist waar telkens een volledig onderzoek gebeurt. Ik ga elke dag drie à vier kilometer wandelen. Het gaat verbluffend goed niettegenstaande de ernst van de operatie", zo plaatst de burgemeester alles in perspectief bij HLN.

Voltijds werken zit er voorlopig nog niet in maar de 'goesting' is er wel. "Voorlopig zal het nog beperkt zijn tot drie à vier uur per week tot eind april. En dan zien we wel hoe het evolueert. Maar om eerlijk te zijn de revalidatie verloopt fantastisch. Ik moet alleen opletten dat ik niet te snel loopt", aldus Dedecker.

Is Dedecker één van de beste Belgische politici?

Meest recent

'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

10
10
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

26
26
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

59
59
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

28
28
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

638
638
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

117
117
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

69
69
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

43
43
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

27
27
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

207
207
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

83
83
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

57
57
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

190
190
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

289
289
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

89
89
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

166
166
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

39
39
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

258
258
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

74
74
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

41
41
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

610
610
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

612
612
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

74
74
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

288
288

Meer sportnieuws