Na horrorverhaal: Zo gaat het nu met icoon Jean-Marie Dedecker

door
Na horrorverhaal: Zo gaat het nu met icoon Jean-Marie Dedecker

Voor de inwoners van Middelkerke was het een kleine twee maanden geleden stevig schrikken. Burgervader Jean-Marie Dedecker was plotsklaps voor onbepaalde duur buiten strijd. Een zware hartoperatie later kwam er nu hoopgevend nieuws van de flegmatieke politieker.

Roemrijke carrière in sport en politiek

Jean-Marie Dedecker heeft al een roemrijke carrière achter de rug. Aanvankelijk als succesvol judocoach. Daarin pakte de West-Vlaming met zijn équipe tal van medailles op grote kampioenschappen.

Nadien ging het naadloos over naar de nationale politiek, waar Dedecker actief was binnen een paar partijen. Meest recent werd hij in het parlement verkozen op de N-VA lijst, zij het als onafhankelijke.

Want bij de gemeenteraadsverkiezingen kwam Dedecker in Middelkerke op met zijn eigen Lijst Dedecker, het geesteskindje van Jean-Marie. De absolute meerderheid geraakte hij dan wel (nipt) kwijt, voor de komende zes jaar is hij opnieuw de burgemeester van Middelkerke.

"Dat is verbluffend"

In februari onderging de voormalig bondscoach uit het judo een zware hartoperatie maar ondertussen heeft Dedecker zowaar al zijn werkzaamheden hervat. “Ik heb een cardiologisch onderzoek gehad waarvan de resultaten positief waren. Ik loop vier à vijf keer per week langs bij de kinesist waar telkens een volledig onderzoek gebeurt. Ik ga elke dag drie à vier kilometer wandelen. Het gaat verbluffend goed niettegenstaande de ernst van de operatie", zo plaatst de burgemeester alles in perspectief bij HLN.

Voltijds werken zit er voorlopig nog niet in maar de 'goesting' is er wel. "Voorlopig zal het nog beperkt zijn tot drie à vier uur per week tot eind april. En dan zien we wel hoe het evolueert. Maar om eerlijk te zijn de revalidatie verloopt fantastisch. Ik moet alleen opletten dat ik niet te snel loopt", aldus Dedecker.

Is Dedecker één van de beste Belgische politici?

Meest recent

Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

1
1
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

50
50
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

62
62
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

79
79
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

67
67
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

212
212
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

135
135
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

60
60
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

209
209
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

29
29
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

134
134
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

107
107
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

191
191
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

178
178
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

78
78
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

205
205
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

153
153
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

367
367
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

818
818
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

85
85
Garcia krijgt boodschap: Rode Duivel in bloedvorm

Volgende week zal Rudi Garcia zijn selectie bekend maken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

93
93
Opluchting voor Genk: Hayen meldt dubbele opsteker

KRC Genk boekte donderdagavond een knap resultaat door Freiburg te kloppen. Daarmee heeft het niet ...

165
165
'Strasbourg haalt opvolger Penders in JPL'

Strasbourg ging donderdagavond met 1-2 winnen op het veld van Rijeka en zette zo een grote stap ...

106
106
Biglia schokt Anderlecht: ‘Blaast hij alle bruggen op?’

Lucas Biglia zet de deur naar België opnieuw open. Net dat zal in Anderlecht hard binnenkomen, ...

392
392
KV Mechelen moet nog vrezen voor 'enorme ontgoocheling'

Komend weekend krijgen we sowieso zekerheid over een vierde deelnemer aan de Champions' Play-Off. In ...

324
324

Meer sportnieuws