Emotionele getuigenis raakt Tom Waes: "Zoek de fout op deze foto"

14 stemmen
Emotionele getuigenis raakt Tom Waes:

Het interview dat Tom Waes gaf ,bij Karl Vannieuwkerke in Vive le Vélo, blijft nazinderen. Naar aanleiding van de Ronde van Vlaanderen nodigt Vannieuwkerke elke dag een paar centrale gasten uit, maandag stond de aflevering voor een groot stuk in het teken van de 'alcoholbiecht' van Waes. Dat zorgde voor heel wat gemengde reacties.

LEES OOK: Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Mixed feelings na publieke biecht

Vannieuwkerke vatte de koe meteen bij de hoorns en begon de uitzending maandag door Waes het vuur stevig aan de schenen te leggen.

De man van kaskrakers als Reizen en Kamp Waes brak zichtbaar. In een emotioneel betoog toonde hij heel wat schuldinzicht en vooral ook een groot gevoel van schaamte.

Dergelijke 'openbare biecht' roept uiteraard gemengde reacties op. Heel wat mensen vonden het een 'moedige' getuigenis, al was het er uiteraard eentje die noodzakelijk was na het leed dat hij veroorzaakt had.

Moedige getuigenis

Vooral de ouders/familieleden/vrienden van mensen die iemand verloren in het verkeer (door een chauffeur onder invloed) reageerden elk op hun eigen manier: sommigen onder hen waren enorm kwaad, anderen hoopten dat het iets 'positief' kon voortbrengen.

Gisteren in De Afspraak op Canvas was Kris Dekens te gast, de mama van Hannelore die in 2023 om het leven kwam toen een chaffeur, onder invloed van heroïne, voor een verschrikkelijke aanrijding zorgde. Opvallend genoeg kwam het gezin Tom Waes in Indonesië vorige zomer nog tegen en gingen ze samen op de foto. Na het ongeval kroop Kris in haar pen en schreef ze Waes een brief: "Zoek de fout op deze foto...", zo klonk het meteen hard.

Het gezin had nadien contact met Waes, die zelfs op bezoek kwam. Iets waar positief op gereageerd werd. "Jij bent een bekend figuur naar wie veel mensen opkijken, misschien kan je dit ongeval gebruiken om mee te helpen aan een mentaliteitsverandering?", zo deelde de familie haar gevoelens aan het VRT-gezicht.  "Hij gaf aan dat hij dat graag wil doen. Hoe hij dat concreet zal aanpakken is hij nog aan het bekijken. Er zullen wel ideeën ontstaan en dan zal er hopelijk verder gevolg aan gegeven worden."  Zo klonk het in een moedige getuigenis.

Maakte Tom Waes een goede keuze met zijn TV-optreden?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

25
25
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

59
59
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

14
14
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

112
112
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

112
112
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

21
21
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

108
108
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

198
198
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

54
54
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

178
178
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

36
36
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

184
184
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

262
262
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

103
103
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

405
405
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

566
566
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

148
148
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

226
226
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

304
304
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

298
298
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

575
575
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws