Emotionele getuigenis raakt Tom Waes: "Zoek de fout op deze foto"

14 stemmen
Emotionele getuigenis raakt Tom Waes:

Het interview dat Tom Waes gaf ,bij Karl Vannieuwkerke in Vive le Vélo, blijft nazinderen. Naar aanleiding van de Ronde van Vlaanderen nodigt Vannieuwkerke elke dag een paar centrale gasten uit, maandag stond de aflevering voor een groot stuk in het teken van de 'alcoholbiecht' van Waes. Dat zorgde voor heel wat gemengde reacties.

LEES OOK: STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Mixed feelings na publieke biecht

Vannieuwkerke vatte de koe meteen bij de hoorns en begon de uitzending maandag door Waes het vuur stevig aan de schenen te leggen.

De man van kaskrakers als Reizen en Kamp Waes brak zichtbaar. In een emotioneel betoog toonde hij heel wat schuldinzicht en vooral ook een groot gevoel van schaamte.

Dergelijke 'openbare biecht' roept uiteraard gemengde reacties op. Heel wat mensen vonden het een 'moedige' getuigenis, al was het er uiteraard eentje die noodzakelijk was na het leed dat hij veroorzaakt had.

Moedige getuigenis

Vooral de ouders/familieleden/vrienden van mensen die iemand verloren in het verkeer (door een chauffeur onder invloed) reageerden elk op hun eigen manier: sommigen onder hen waren enorm kwaad, anderen hoopten dat het iets 'positief' kon voortbrengen.

Gisteren in De Afspraak op Canvas was Kris Dekens te gast, de mama van Hannelore die in 2023 om het leven kwam toen een chaffeur, onder invloed van heroïne, voor een verschrikkelijke aanrijding zorgde. Opvallend genoeg kwam het gezin Tom Waes in Indonesië vorige zomer nog tegen en gingen ze samen op de foto. Na het ongeval kroop Kris in haar pen en schreef ze Waes een brief: "Zoek de fout op deze foto...", zo klonk het meteen hard.

Het gezin had nadien contact met Waes, die zelfs op bezoek kwam. Iets waar positief op gereageerd werd. "Jij bent een bekend figuur naar wie veel mensen opkijken, misschien kan je dit ongeval gebruiken om mee te helpen aan een mentaliteitsverandering?", zo deelde de familie haar gevoelens aan het VRT-gezicht.  "Hij gaf aan dat hij dat graag wil doen. Hoe hij dat concreet zal aanpakken is hij nog aan het bekijken. Er zullen wel ideeën ontstaan en dan zal er hopelijk verder gevolg aan gegeven worden."  Zo klonk het in een moedige getuigenis.

Maakte Tom Waes een goede keuze met zijn TV-optreden?

Meest recent

'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

17
17
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

13
13
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

53
53
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

25
25
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

141
141
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

118
118
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

470
470
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

128
128
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

52
52
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

52
52
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

329
329
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

546
546
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

46
46
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

435
435
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

124
124
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

51
51
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

246
246
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

40
40
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

49
49
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

232
232
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

648
648
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

204
204
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

78
78
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

460
460
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

78
78

Meer sportnieuws