Emotionele getuigenis raakt Tom Waes: "Zoek de fout op deze foto"

14 stemmen
Emotionele getuigenis raakt Tom Waes:

Het interview dat Tom Waes gaf ,bij Karl Vannieuwkerke in Vive le Vélo, blijft nazinderen. Naar aanleiding van de Ronde van Vlaanderen nodigt Vannieuwkerke elke dag een paar centrale gasten uit, maandag stond de aflevering voor een groot stuk in het teken van de 'alcoholbiecht' van Waes. Dat zorgde voor heel wat gemengde reacties.

LEES OOK: Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Mixed feelings na publieke biecht

Vannieuwkerke vatte de koe meteen bij de hoorns en begon de uitzending maandag door Waes het vuur stevig aan de schenen te leggen.

De man van kaskrakers als Reizen en Kamp Waes brak zichtbaar. In een emotioneel betoog toonde hij heel wat schuldinzicht en vooral ook een groot gevoel van schaamte.

Dergelijke 'openbare biecht' roept uiteraard gemengde reacties op. Heel wat mensen vonden het een 'moedige' getuigenis, al was het er uiteraard eentje die noodzakelijk was na het leed dat hij veroorzaakt had.

Moedige getuigenis

Vooral de ouders/familieleden/vrienden van mensen die iemand verloren in het verkeer (door een chauffeur onder invloed) reageerden elk op hun eigen manier: sommigen onder hen waren enorm kwaad, anderen hoopten dat het iets 'positief' kon voortbrengen.

Gisteren in De Afspraak op Canvas was Kris Dekens te gast, de mama van Hannelore die in 2023 om het leven kwam toen een chaffeur, onder invloed van heroïne, voor een verschrikkelijke aanrijding zorgde. Opvallend genoeg kwam het gezin Tom Waes in Indonesië vorige zomer nog tegen en gingen ze samen op de foto. Na het ongeval kroop Kris in haar pen en schreef ze Waes een brief: "Zoek de fout op deze foto...", zo klonk het meteen hard.

Het gezin had nadien contact met Waes, die zelfs op bezoek kwam. Iets waar positief op gereageerd werd. "Jij bent een bekend figuur naar wie veel mensen opkijken, misschien kan je dit ongeval gebruiken om mee te helpen aan een mentaliteitsverandering?", zo deelde de familie haar gevoelens aan het VRT-gezicht.  "Hij gaf aan dat hij dat graag wil doen. Hoe hij dat concreet zal aanpakken is hij nog aan het bekijken. Er zullen wel ideeën ontstaan en dan zal er hopelijk verder gevolg aan gegeven worden."  Zo klonk het in een moedige getuigenis.

Maakte Tom Waes een goede keuze met zijn TV-optreden?

Meest recent

Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

0
0
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

13
13
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

49
49
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

19
19
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

175
175
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

75
75
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

502
502
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

43
43
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

219
219
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

210
210
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

462
462
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

414
414
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

476
476
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

72
72
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

102
102
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

165
165
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

84
84
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

91
91
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

213
213
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

159
159
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

138
138
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

269
269
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

539
539
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

330
330
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

154
154

Meer sportnieuws