Jean-Marie Dedecker in tranen: "Nog maand te leven.."

661 stemmen
Jean-Marie Dedecker in tranen:

Jean-Marie Dedecker is doorgaans een man van staal. De gewezen bondscoach uit het judo is momenteel aan de slag als burgervader van Middelkerke, al staat hij tijdelijk op non-actief. Een emotionele Dedecker ging door een heel diep dal.

Brulboei van de politiek

Dedecker kende een prachtige carrière als bondscoach in het judo. Onder zijn leiding kende België een absolute hoogconjunctuur met tal van (Olympische) medailles.

Ondertussen staat hij al geruime tijd bekend als de 'brulboei' van de politiek. Dedecker deinst er immers niet voor terug om een controversieel 'bommetje' te droppen en doorzwom al heel wat politieke waters.

De voormalig bondscoach is op dit moment burgemeester van Middelkerke, dit met zijn eigen Lijst Dedecker. Daarnaast is hij ook nog steeds actief als parlementslid.

"Geef u nog een maand"

Een paar weken geleden volgde echter alarmerend nieuws. Dedecker moest met spoed onder het mes vanwege een acuut hartprobleem. Dat bleek nog ernstiger dan aanvankelijk aangenomen. "‘Als ik u nu laat gaan, geef ik u nog een maand’, zei de dokter. ‘Maximum. Ik plan nog deze week een operatie, en ondertussen blijf jij hier in het ziekenhuis en kom je je bed niet meer uit. Ik weet niet of ik in mijn leven al zo geschrokken ben. Er is één ding waar ik echt niet tegen kan, en dat is machteloosheid."

Een kransslagader van Dedecker zat voor 90% verstopt. Ondertussen gaat het weer beter met de burgervader van Middelkerke, al draagt hij emotioneel wel de gevolgen. "Bij ’t minste komen er tranen. Toen ik thuis kwam van de kliniek, stond hier een erehaag van de politie. Sorry, ik kon het niet droog houden. Ik kreeg een kaartje van een klas kindjes hier uit Middelkerke die me allemaal beterschap wensten: tranen.” Aldus de politicus bij HLN, die enorm veel steun voelde vanuit zijn omgeving.

Kan u zijn stijl smaken als politicus?

Meest recent

Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

9
9
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

16
16
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

47
47
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

41
41
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

247
247
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

511
511
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

282
282
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

284
284
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

265
265
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

35
35
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

218
218
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

24
24
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

230
230
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

33
33
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

37
37
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

82
82
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

135
135
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

191
191
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

870
870
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

189
189
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

234
234
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

227
227
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

219
219
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

307
307
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

55
55

Meer sportnieuws