Jean-Marie Dedecker in tranen: "Nog maand te leven.."

661 stemmen
Jean-Marie Dedecker in tranen:

Jean-Marie Dedecker is doorgaans een man van staal. De gewezen bondscoach uit het judo is momenteel aan de slag als burgervader van Middelkerke, al staat hij tijdelijk op non-actief. Een emotionele Dedecker ging door een heel diep dal.

Brulboei van de politiek

Dedecker kende een prachtige carrière als bondscoach in het judo. Onder zijn leiding kende België een absolute hoogconjunctuur met tal van (Olympische) medailles.

Ondertussen staat hij al geruime tijd bekend als de 'brulboei' van de politiek. Dedecker deinst er immers niet voor terug om een controversieel 'bommetje' te droppen en doorzwom al heel wat politieke waters.

De voormalig bondscoach is op dit moment burgemeester van Middelkerke, dit met zijn eigen Lijst Dedecker. Daarnaast is hij ook nog steeds actief als parlementslid.

"Geef u nog een maand"

Een paar weken geleden volgde echter alarmerend nieuws. Dedecker moest met spoed onder het mes vanwege een acuut hartprobleem. Dat bleek nog ernstiger dan aanvankelijk aangenomen. "‘Als ik u nu laat gaan, geef ik u nog een maand’, zei de dokter. ‘Maximum. Ik plan nog deze week een operatie, en ondertussen blijf jij hier in het ziekenhuis en kom je je bed niet meer uit. Ik weet niet of ik in mijn leven al zo geschrokken ben. Er is één ding waar ik echt niet tegen kan, en dat is machteloosheid."

Een kransslagader van Dedecker zat voor 90% verstopt. Ondertussen gaat het weer beter met de burgervader van Middelkerke, al draagt hij emotioneel wel de gevolgen. "Bij ’t minste komen er tranen. Toen ik thuis kwam van de kliniek, stond hier een erehaag van de politie. Sorry, ik kon het niet droog houden. Ik kreeg een kaartje van een klas kindjes hier uit Middelkerke die me allemaal beterschap wensten: tranen.” Aldus de politicus bij HLN, die enorm veel steun voelde vanuit zijn omgeving.

Kan u zijn stijl smaken als politicus?

Meest recent

'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

39
39
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

63
63
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

56
56
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

376
376
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

156
156
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

338
338
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

325
325
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

148
148
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

641
641
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

205
205
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

552
552
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

149
149
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

770
770
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

258
258
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

874
874
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

539
539
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

212
212
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

390
390
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1404
1404
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

499
499
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

338
338
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

504
504
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

420
420
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

290
290
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

230
230

Meer sportnieuws