Ingrijpend nieuws in omstreden zaak rond Herman Brusselmans

door
Ingrijpend nieuws in omstreden zaak rond Herman Brusselmans

Herman Brusselmans en zijn gezin gingen door een zware storm. De schrijver/columnist liet zich (iets te) stevig gaan in een column bij Humo en kreeg zowat heel Israël over zich heen. Er volgde zelfs een strafklacht, met nu ingrijpend nieuws.

LEES OOK: Brusselmans breekt helemaal: "Denk na over de dood"

"Puntig mes door de keel..."

Voor bij wie het niet meer vers in het geheugen ligt: een tijdje geleden wou Brusselmans het lot van de Palestijnen aanklagen in zijn opiniestuk bij Humo. Daarbij schuwde hij het zware taalgebruik niet.

Zo klonk het letterlijk: "Ik zie een beeld van een huilend en schreeuwend Palestijns jongetje dat helemaal buiten zinnen om z'n onder het puin liggende moeder roept, en ik beeld me in dat dat jongetje m'n eigen zoontje Roman is, en de moeder m'n eigen vriendin Lena, en ik word zo woedend dat ik iedere Jood die ik tegenkom een puntig mes los door de keel wil rammen."

Druppel op bloedhete plaat

Uiteraard was er frustratie bij heel wat Israël-gezinden. Er volgden een paar strafklachten, Brusselmans kreeg een pak bedreigingen en Humo zou de column finaal verwijderen.

Ondertussen stapte met Arnon Grunberg een mede-columnist op maar Brusselmans zelf... bleef actief bij het weekblad. Hij paste de laatste tijd wel iets meer op zijn woorden, al is dat uiteraard relatief.

Correctioneel proces?

Morgen bekijkt de raadkamer of Brusselmans zich ook correctioneel moet verantwoorden, al kwam er nu wel ingrijpend nieuws. Gelijkekansencentrum Unia, die fors tekeer ging, besloot finaal om zich geen burgerlijke partij te stellen. Eerder verrassend.

“Het was belangrijk dat het parket dit zou onderzoeken en dat Brusselmans zich kon verdedigen, maar uit zijn verhoor bleek dat er geen kwaadwillig opzet was”, zei Unia-woordvoerder Carole Poncin aan HLN. Morgen weten we of er effectief nog een nieuwe strafzaak komt.

Ging Brusselmans voor u over de schreef?

Meest recent

Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

2
2
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

37
37
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

32
32
Ruben Van Gucht in shock: 'Bekentenis slaat in als een bom'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

234
234
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

33
33
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

150
150
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

83
83
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

46
46
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

163
163
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

34
34
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

211
211
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

180
180
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

33
33
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

347
347
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

115
115
Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

56
56
Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

88
88
Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

57
57
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

282
282
"Rot op!" - Genk-sterkhouder valt keihard door de mand

KRC Genk heeft zijn sterke reeks van de laatste weken zondagmiddag op abrupte wijze tot een einde ...

406
406
'Kompany in zijn nopjes: herkansing Bayern voor toptransfer'

Bayern München speelde zaterdag tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist uiteindelijk toch ...

90
90
Sleutelmatch Anderlecht: 'Taravel grijpt in met basiself'

Na de zwakke resultaten van de voorbije weken, is de deelname van RSC Anderlecht aan de Champions' ...

505
505
PO I-koorts daalt in Genk: Standard opent gehaktmolen

De strijd om PO1 wordt week na week een rollercoaster die verschillende zijsporen heeft. Deze keer ...

142
142
Transferflop dreigt bij Club: miljoenenaankoop 'spoorloos'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen in het aanwerven van versterking. Het ...

705
705
AA Gent likt zijn wonden: "Enorme ontgoocheling"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

250
250

Meer sportnieuws