Voetbal Vlaanderen verrast met alternatieve 'Gouden Schoen'

door
Voetbal Vlaanderen verrast met alternatieve 'Gouden Schoen'

De gouden schoen is al jarenlang één van de meest prestigieuze individuele prijzen in het Belgische voetbal. Een paar weken geleden ging Hans Vanaken nog met die eer lopen. Nu besloot ook Voetbal Vlaanderen om een alternatieve wedstrijd in het leven te roepen.

LEES OOK: Gert Verheyen openhartig: ‘Ja, het ging toen om vrouwen…’

Ondersteuning Vlaamse amateurclubs

Voetbal Vlaanderen is de overkoepelende organisatie die het amateurvoetbal in België beheert. Het werd opgericht om de belangen van de duizenden amateurclubs in Vlaanderen te verdedigen en het niveau van het amateurvoetbal te bevorderen.

Voetbal Vlaanderen is ook actief op het gebied van inclusiviteit en diversiteit. De organisatie zet zich in voor het bevorderen van gelijke kansen voor alle spelers, ongeacht geslacht, afkomst of sociale achtergrond.

Initiatieven zoals meisjesvoetbal en integratieprogramma's voor diverse gemeenschappen zijn belangrijke speerpunten. Dit beleid zorgt ervoor dat voetballen een sport is die toegankelijk is voor iedereen en helpt om sociale barrières te doorbreken.

Alternatieve awardshow

Daaraan gekoppeld besloot Voetbal Vlaanderen nu om voor het eerst een show te organiseren rond de 'Vlaamse voetbalsterren'. Dit zal doorgaan op 16 mei. Clubs kunnen zelf hun kandidatuur insturen via de website van de bond.

Categorieën waarin een award zal uitgereikt worden: ‘opleidingsclub van het jaar’, ‘groeiclub van het jaar’, ‘kindvriendelijke club van het jaar’, fair play club van het jaar’, ‘futbalista club van het jaar’, ‘kansrijke club van het jaar’ en ‘Grassroots vrijwilliger van het jaar’. Een alternatieve bekroning dus, met een vette knipoog naar de Gouden Schoen.

Een geweldig initiatief?

Meest recent

Eindelijk écht ontploffen bij Club? "Gaat allemaal sneller"

Bij Club Brugge moeten de aankopen zich nog echt gaan doorzetten. Een uitgelezen moment om zich te ...

18
18
'Clement versiert plots zéér verrassende knaltransfer'

Gaat Philippe Clement een van de komende dagen opnieuw aan de slag gaan? Het zou zomaar kunnen, want ...

39
39
Rode Duivels krijgen geweldig nieuws voor cruciale match

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op het voorbije interlandluik, want zowel tegen ...

20
20
Ploegmaat velt eerste oordeel over Lammens bij Man Utd

Voorlopig zit Senne Lammens nog in de wachtkamer bij Manchester United. Onze landgenoot werd op 1 ...

45
45
Hayen schenkt klare wijn over beschikbaarheid Seys

Club Brugge begint donderdag om 18u45 aan zijn avontuur in de Champions League met een ...

93
93
Guardiola velt straf oordeel over reünie met De Bruyne

Er staan nog heel wat interessante affiches op het programma op de openingsspeeldag van de league ...

101
101
Pocognoli prikkelt Ait El Hadj na heerlijke solo

Bij Union hebben ze dinsdagnacht ongetwijfeld een feestje gebouwd na hun glorieuze debuut in de ...

34
34
'Club Brugge zet alles op alles voor sterkhouder'

Club Brugge begint pas donderdag aan zijn avontuur in de Champions League, wanneer om 18u45 AS ...

146
146
'Mourinho maakt cirkel rond met straffe comeback'

Eind augustus werd José Mourinho ontslagen bij Fenerbahçe, nadat hij er niet in ...

59
59
'Trossard krijgt na glansrol belangrijke toekomstboodschap'

Leandro Trossard liet dinsdagavond nog eens zien van goudwaarde te zijn voor Arsenal. Samen met ...

104
104
Gert Verheyen openhartig: ‘Ja, het ging toen om vrouwen…’

Voormalig Rode Duivel Gert Verheyen staat al jaren bekend als een nuchtere analist, een man met ...

122
122
Dé meest verrassende Belg in CL: "We willen stunten"

Dinsdag werd de league phase van het nieuwe seizoen in de Champions League helemaal op gang getrapt. ...

46
46
TRANSFERUURTJE: 'Bommetje bij Club, Genk haalt oude bekende'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

258
258
Hayen krijgt vlak voor AS Monaco cruciaal blessurenieuws

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen AS Monaco. Blauw-Zwart wil het ...

350
350
Real Madrid – Marseille zindert na: “Een grote schande!”

De Champions Leage-clash tegen Real Madrid en Olympique Marseille was er één om duimen ...

227
227
'Straffe Belgische comeback Philippe Clement'

Philippe Clement kende in België grote successen bij Club Brugge, maar in het buitenland ging ...

512
512
Bosz snoeihard na pijnlijke nederlaag tegen Union SG

Union SG zorgde voor een grote stunt door PSV met 1-3 te verslaan in eigen huis. De Nederlandse ...

210
210
"Terugkeer naar Anderlecht? Waarom niet?"

RSC Anderlecht haalde met Lucas Biglia en Yves Vanderhaeghe twee oude bekenden terug naar het Lotto ...

518
518
Van Gaal doet Nederland daveren met schokkende onthulling

Louis van Gaal mag dan al jaren geleden gestopt zijn als trainer, zijn naam blijft geregeld opduiken ...

147
147
Benjamin Mendy verrast compleet met nieuwe transfer

Sinds de verkrachtingszaak rondom Benjamin Mendy en zijn gedwongen vertrek bij Manchester City, gaat ...

39
39
Boeckx doet boekje open: dé reden voor 'Mignolet-breuk'

Simon Mignolet staat morgen onder de lat tegen AS Monaco. 'Big Si' stond er dit seizoen altijd in de ...

828
828
Kompany luidt alarmbel: "Het verschil is veel te groot"

Bayern München is uitstekend begonnen aan het seizoen. De troepen van Vincent Kompany wonnen de ...

157
157
STVV heeft succesformule gevonden: “Ons daar op focussen"

STVV kende een goede mercato. Sportief en financieel leverde sportief directeur André Pinto ...

65
65
'Mourinho zorgt voor trainersbom vlak na UCL-afgang'

De eerste speelavond van de Champions League heeft enkele opvallende resultaten opgeleverd. Naast de ...

102
102
Club of Monaco? Clement plakt percentage op Brugse kansen

Union SG heeft dinsdag op indrukwekkende wijze zijn campagne in de League Phase van de Champions ...

313
313

Meer sportnieuws