Teken aan de wand? DAZN speelt 'vies miljoenenspelletje'

door
Teken aan de wand? DAZN speelt 'vies miljoenenspelletje'

DAZN is de niet enkel de rechtenhouder van de Jupiler Pro League, maar de TV-gigant is ook de uitzender van de Franse Ligue 1. In Frankrijk rommelt de samenwerking tussen DAZN en de LFP (Franse Profvoetbalcompetitie). Er wordt een vies spelletje gespeeld dat ook voor de rechtbank zal komen.

Volgens L’Équipe heeft de LFP rechtenhouder DAZN aangeklaagd voor ‘wanbetaling’. Naar verluidt werd er slechts een helft van het overeengekomen termijnbedrag door DAZN betaald: 35 miljoen euro. De overige 35 miljoen euro staat bevroren op een rekening. 

LEES OOK: KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

Teken aan de wand?

De voetbalwereld draait tegenwoordig meer en meer om het geld. De LFP stapt nu naar de handelsrechtbank in Parijs omdat DAZN het contract niet zou respecteren. “We waren een beetje verrast door de manier waarop de grootste omroep van de Ligue 1 wordt behandeld”, liet Brice Daumin, CEO van DAZN France, aan Le Figaro weten. “Er wordt nooit iets opgelost via de rechtbank", citeert Het Laatste Nieuws.

DAZN zou willen onderhandelen met de LFP, maar het overkoepelende orgaan van de Ligue 1 liet al twee maanden niets weten. “De LFP heeft nooit gereageerd op ons voorstel. Dus op 5 februari betaalden we de helft van het verschuldigde bedrag, 35 miljoen, en zetten de resterende 35 miljoen op een geblokkeerde rekening in afwachting van een reactie van de Ligue 1, om zo wat extra druk te zetten”, aldus Daumin.

Strubbelingen onthuld

DAZN zou niet tevreden zijn met de Ligue 1 in de strijd tegen piraterij. Een groot deel van de Franse (top)matchen wordt illegaal uitgezonden. Langs de andere kant zijn de prijzen van de abonnementen dan weer torenhoog. Zo kost een DAZN-pakket voor de Ligue 1 al 29,99 euro per maand bij een jaarabonnement of 39,99 euro bij een maandabonnement.

De Franse fans kwamen daarvoor al in opstand. In België betalen de fans 19,99 euro per maand voor een abonnement van de Pro League. DAZN is echter van plan om voet bij stuk te houden. “Wij zijn niet van plan om te vertrekken. Wij zijn hier voor de lange termijn, zoals in elk land waar we rechten hebben verworven.”

Vind jij DAZN een goede rechtenhouder?

Meest recent

'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

13
13
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

68
68
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

53
53
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

82
82
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

142
142
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

115
115
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

536
536
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

222
222
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

153
153
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

84
84
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

166
166
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

78
78
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

275
275
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

35
35
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

969
969
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

309
309
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

337
337
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

91
91
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

458
458
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

195
195
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

24
24
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

345
345
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

128
128
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

137
137
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

280
280

Meer sportnieuws