Teken aan de wand? DAZN speelt 'vies miljoenenspelletje'

192 stemmen
Teken aan de wand? DAZN speelt 'vies miljoenenspelletje'

DAZN is de niet enkel de rechtenhouder van de Jupiler Pro League, maar de TV-gigant is ook de uitzender van de Franse Ligue 1. In Frankrijk rommelt de samenwerking tussen DAZN en de LFP (Franse Profvoetbalcompetitie). Er wordt een vies spelletje gespeeld dat ook voor de rechtbank zal komen.

Volgens L’Équipe heeft de LFP rechtenhouder DAZN aangeklaagd voor ‘wanbetaling’. Naar verluidt werd er slechts een helft van het overeengekomen termijnbedrag door DAZN betaald: 35 miljoen euro. De overige 35 miljoen euro staat bevroren op een rekening. 

LEES OOK: DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

Teken aan de wand?

De voetbalwereld draait tegenwoordig meer en meer om het geld. De LFP stapt nu naar de handelsrechtbank in Parijs omdat DAZN het contract niet zou respecteren. “We waren een beetje verrast door de manier waarop de grootste omroep van de Ligue 1 wordt behandeld”, liet Brice Daumin, CEO van DAZN France, aan Le Figaro weten. “Er wordt nooit iets opgelost via de rechtbank", citeert Het Laatste Nieuws.

DAZN zou willen onderhandelen met de LFP, maar het overkoepelende orgaan van de Ligue 1 liet al twee maanden niets weten. “De LFP heeft nooit gereageerd op ons voorstel. Dus op 5 februari betaalden we de helft van het verschuldigde bedrag, 35 miljoen, en zetten de resterende 35 miljoen op een geblokkeerde rekening in afwachting van een reactie van de Ligue 1, om zo wat extra druk te zetten”, aldus Daumin.

Strubbelingen onthuld

DAZN zou niet tevreden zijn met de Ligue 1 in de strijd tegen piraterij. Een groot deel van de Franse (top)matchen wordt illegaal uitgezonden. Langs de andere kant zijn de prijzen van de abonnementen dan weer torenhoog. Zo kost een DAZN-pakket voor de Ligue 1 al 29,99 euro per maand bij een jaarabonnement of 39,99 euro bij een maandabonnement.

De Franse fans kwamen daarvoor al in opstand. In België betalen de fans 19,99 euro per maand voor een abonnement van de Pro League. DAZN is echter van plan om voet bij stuk te houden. “Wij zijn niet van plan om te vertrekken. Wij zijn hier voor de lange termijn, zoals in elk land waar we rechten hebben verworven.”

Vind jij DAZN een goede rechtenhouder?

Meest recent

'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

1
1
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

54
54
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

23
23
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

70
70
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

25
25
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

12
12
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

107
107
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

135
135
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

145
145
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

89
89
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

28
28
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

99
99
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

105
105
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

98
98
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

117
117
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

215
215
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

43
43
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

155
155
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

342
342
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

389
389
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

369
369
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

68
68
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

66
66
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

366
366
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

199
199

Meer sportnieuws