Teken aan de wand? DAZN speelt 'vies miljoenenspelletje'

door
Teken aan de wand? DAZN speelt 'vies miljoenenspelletje'

DAZN is de niet enkel de rechtenhouder van de Jupiler Pro League, maar de TV-gigant is ook de uitzender van de Franse Ligue 1. In Frankrijk rommelt de samenwerking tussen DAZN en de LFP (Franse Profvoetbalcompetitie). Er wordt een vies spelletje gespeeld dat ook voor de rechtbank zal komen.

Volgens L’Équipe heeft de LFP rechtenhouder DAZN aangeklaagd voor ‘wanbetaling’. Naar verluidt werd er slechts een helft van het overeengekomen termijnbedrag door DAZN betaald: 35 miljoen euro. De overige 35 miljoen euro staat bevroren op een rekening. 

LEES OOK: Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

Teken aan de wand?

De voetbalwereld draait tegenwoordig meer en meer om het geld. De LFP stapt nu naar de handelsrechtbank in Parijs omdat DAZN het contract niet zou respecteren. “We waren een beetje verrast door de manier waarop de grootste omroep van de Ligue 1 wordt behandeld”, liet Brice Daumin, CEO van DAZN France, aan Le Figaro weten. “Er wordt nooit iets opgelost via de rechtbank", citeert Het Laatste Nieuws.

DAZN zou willen onderhandelen met de LFP, maar het overkoepelende orgaan van de Ligue 1 liet al twee maanden niets weten. “De LFP heeft nooit gereageerd op ons voorstel. Dus op 5 februari betaalden we de helft van het verschuldigde bedrag, 35 miljoen, en zetten de resterende 35 miljoen op een geblokkeerde rekening in afwachting van een reactie van de Ligue 1, om zo wat extra druk te zetten”, aldus Daumin.

Strubbelingen onthuld

DAZN zou niet tevreden zijn met de Ligue 1 in de strijd tegen piraterij. Een groot deel van de Franse (top)matchen wordt illegaal uitgezonden. Langs de andere kant zijn de prijzen van de abonnementen dan weer torenhoog. Zo kost een DAZN-pakket voor de Ligue 1 al 29,99 euro per maand bij een jaarabonnement of 39,99 euro bij een maandabonnement.

De Franse fans kwamen daarvoor al in opstand. In België betalen de fans 19,99 euro per maand voor een abonnement van de Pro League. DAZN is echter van plan om voet bij stuk te houden. “Wij zijn niet van plan om te vertrekken. Wij zijn hier voor de lange termijn, zoals in elk land waar we rechten hebben verworven.”

Vind jij DAZN een goede rechtenhouder?

Meest recent

Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

10
10
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

47
47
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

100
100
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

81
81
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

56
56
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

30
30
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

110
110
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

35
35
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

375
375
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

330
330
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

123
123
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

226
226
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

33
33
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

690
690
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

133
133
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

458
458
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

257
257
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

56
56
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

581
581
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

419
419
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

222
222
Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

151
151
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

619
619
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

68
68
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

107
107

Meer sportnieuws