Teken aan de wand? DAZN speelt 'vies miljoenenspelletje'

192
Teken aan de wand? DAZN speelt 'vies miljoenenspelletje'

DAZN is de niet enkel de rechtenhouder van de Jupiler Pro League, maar de TV-gigant is ook de uitzender van de Franse Ligue 1. In Frankrijk rommelt de samenwerking tussen DAZN en de LFP (Franse Profvoetbalcompetitie). Er wordt een vies spelletje gespeeld dat ook voor de rechtbank zal komen.

Volgens L’Équipe heeft de LFP rechtenhouder DAZN aangeklaagd voor ‘wanbetaling’. Naar verluidt werd er slechts een helft van het overeengekomen termijnbedrag door DAZN betaald: 35 miljoen euro. De overige 35 miljoen euro staat bevroren op een rekening. 

LEES OOK: Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Teken aan de wand?

De voetbalwereld draait tegenwoordig meer en meer om het geld. De LFP stapt nu naar de handelsrechtbank in Parijs omdat DAZN het contract niet zou respecteren. “We waren een beetje verrast door de manier waarop de grootste omroep van de Ligue 1 wordt behandeld”, liet Brice Daumin, CEO van DAZN France, aan Le Figaro weten. “Er wordt nooit iets opgelost via de rechtbank", citeert Het Laatste Nieuws.

DAZN zou willen onderhandelen met de LFP, maar het overkoepelende orgaan van de Ligue 1 liet al twee maanden niets weten. “De LFP heeft nooit gereageerd op ons voorstel. Dus op 5 februari betaalden we de helft van het verschuldigde bedrag, 35 miljoen, en zetten de resterende 35 miljoen op een geblokkeerde rekening in afwachting van een reactie van de Ligue 1, om zo wat extra druk te zetten”, aldus Daumin.

Strubbelingen onthuld

DAZN zou niet tevreden zijn met de Ligue 1 in de strijd tegen piraterij. Een groot deel van de Franse (top)matchen wordt illegaal uitgezonden. Langs de andere kant zijn de prijzen van de abonnementen dan weer torenhoog. Zo kost een DAZN-pakket voor de Ligue 1 al 29,99 euro per maand bij een jaarabonnement of 39,99 euro bij een maandabonnement.

De Franse fans kwamen daarvoor al in opstand. In België betalen de fans 19,99 euro per maand voor een abonnement van de Pro League. DAZN is echter van plan om voet bij stuk te houden. “Wij zijn niet van plan om te vertrekken. Wij zijn hier voor de lange termijn, zoals in elk land waar we rechten hebben verworven.”

Vind jij DAZN een goede rechtenhouder?

Meest recent

RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

12
12
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

8
8
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

4
4
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

13
13
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

40
40
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

87
87
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

34
34
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

22
22
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

97
97
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

44
44
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

89
89
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

48
48
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

41
41
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

18
18
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

119
119
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

105
105
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

198
198
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

198
198
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

478
478
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

408
408
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

367
367
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

52
52
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

369
369

Meer sportnieuws