Teken aan de wand? DAZN speelt 'vies miljoenenspelletje'

door
Teken aan de wand? DAZN speelt 'vies miljoenenspelletje'

DAZN is de niet enkel de rechtenhouder van de Jupiler Pro League, maar de TV-gigant is ook de uitzender van de Franse Ligue 1. In Frankrijk rommelt de samenwerking tussen DAZN en de LFP (Franse Profvoetbalcompetitie). Er wordt een vies spelletje gespeeld dat ook voor de rechtbank zal komen.

Volgens L’Équipe heeft de LFP rechtenhouder DAZN aangeklaagd voor ‘wanbetaling’. Naar verluidt werd er slechts een helft van het overeengekomen termijnbedrag door DAZN betaald: 35 miljoen euro. De overige 35 miljoen euro staat bevroren op een rekening. 

LEES OOK: Fiasco in Challenger Pro League: DAZN komt met verklaring

Teken aan de wand?

De voetbalwereld draait tegenwoordig meer en meer om het geld. De LFP stapt nu naar de handelsrechtbank in Parijs omdat DAZN het contract niet zou respecteren. “We waren een beetje verrast door de manier waarop de grootste omroep van de Ligue 1 wordt behandeld”, liet Brice Daumin, CEO van DAZN France, aan Le Figaro weten. “Er wordt nooit iets opgelost via de rechtbank", citeert Het Laatste Nieuws.

DAZN zou willen onderhandelen met de LFP, maar het overkoepelende orgaan van de Ligue 1 liet al twee maanden niets weten. “De LFP heeft nooit gereageerd op ons voorstel. Dus op 5 februari betaalden we de helft van het verschuldigde bedrag, 35 miljoen, en zetten de resterende 35 miljoen op een geblokkeerde rekening in afwachting van een reactie van de Ligue 1, om zo wat extra druk te zetten”, aldus Daumin.

Strubbelingen onthuld

DAZN zou niet tevreden zijn met de Ligue 1 in de strijd tegen piraterij. Een groot deel van de Franse (top)matchen wordt illegaal uitgezonden. Langs de andere kant zijn de prijzen van de abonnementen dan weer torenhoog. Zo kost een DAZN-pakket voor de Ligue 1 al 29,99 euro per maand bij een jaarabonnement of 39,99 euro bij een maandabonnement.

De Franse fans kwamen daarvoor al in opstand. In België betalen de fans 19,99 euro per maand voor een abonnement van de Pro League. DAZN is echter van plan om voet bij stuk te houden. “Wij zijn niet van plan om te vertrekken. Wij zijn hier voor de lange termijn, zoals in elk land waar we rechten hebben verworven.”

Vind jij DAZN een goede rechtenhouder?

Meest recent

'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

110
110
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

84
84
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

534
534
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

89
89
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

146
146
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

283
283
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

63
63
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

575
575
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

373
373
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

485
485
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

498
498
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

260
260
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1251
1251
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

364
364
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

384
384
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

147
147
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

321
321
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

196
196
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

83
83
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

89
89
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

852
852
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

165
165
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

539
539
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

127
127
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

584
584

Meer sportnieuws