Herman Brusselmans shockeert: "Of ik een antisemiet ben?"

door
Herman Brusselmans shockeert:

Het waren zeer woelige maanden voor Herman Brusselmans. De schrijver/columnist liet zich stevig gaan in een column bij Humo en kreeg zowat heel Israël over zich heen. Brusselmans moest zich nu ook verantwoorden voor de rechtbank en maakte daar een duidelijk statement.

LEES OOK: Brusselmans zwaait af met vernietigende uithaal naar BV’s

"Puntig mes door de keel..."

Waar het allemaal rond draait: een tijdje geleden wou Brusselmans het lot van de Palestijnen aanklagen in zijn opiniestuk bij Humo. Daarbij gebruikte hij wel heel forse woorden.

Zo klonk het letterlijk: "Ik zie een beeld van een huilend en schreeuwend Palestijns jongetje dat helemaal buiten zinnen om z'n onder het puin liggende moeder roept, en ik beeld me in dat dat jongetje m'n eigen zoontje Roman is, en de moeder m'n eigen vriendin Lena, en ik word zo woedend dat ik iedere Jood die ik tegenkom een puntig mes los door de keel wil rammen."

Israël witheet van woede

Woorden die in het verkeerde keelgat schoten bij heel wat Israël-gezinden. Er volgden een paar strafklachten, Brusselmans kreeg een pak bedreigingen en Humo zou de column finaal verwijderen.

Ondertussen stapte met Arnon Grunberg een mede-columnist op maar Brusselmans zelf... bleef actief bij het weekblad. Hij paste de laatste tijd wel iets meer op zijn woorden, al is dat uiteraard relatief.

'Vulkaan van lava en antisemetisme'

Het Joods Informatie- en Documentatiecentrum (JID) daagde Brusselmans effectief voor de rechter en daar moest hij zich vandaag verantwoorden. "Een vulkaan die al lang brubbelt en lava van antisemitisme spuwt", zo klonk het bij monde van de advocaat van het JID.

De schrijver zelf getuigde emotioneel. "Het is een heksenjacht. Ik ben het speerpunt geworden van racisme en antisemitisme, maar ik ben geen racist. Ik ben een man met gevoelens en een vader die beelden zag van kinderen in Gaza. Ik wil tegen de mensen hier aanwezig zeggen: ik ben geen antisemiet." 

Het Openbaar Ministerie staat trouwens aan de kant van Brusselmans. Zij vragen de vrijspraak, op 11 maart zal duidelijk worden wat het oordeel is van de rechtbank.

Waren zijn uitspraken er zwaar over?

Meest recent

KRC Genk plukt de vruchten van 'kritische' zet van Fink

We horen her en der kritiek op de aanpak van Thorsten Fink op Konstantinos Karetsas. “Hij werd ...

9
9
Hoe Verhaeghe & co hun aanpak moeten veranderen

Bij Club Brugge staat er heel veel druk op de ketel voor de match tegen AA Gent. Voorzitter Bart ...

32
32
Renard ziet dat het goed is: stille kracht bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Royal Antwerp FC. Daar waren de Brusselaars de afgelopen jaren ...

60
60
Code rood bij AA Gent: Baro krabt zich in de haren

AA Gent doet voorlopig slechter dan vorig seizoen. De club greep terug naar de oude garde, maar dat ...

113
113
Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

333
333
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

29
29
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

38
38
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

27
27
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

59
59
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

26
26
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

138
138
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

55
55
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

43
43
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

1191
1191
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

35
35
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

49
49
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

64
64
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

505
505
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

147
147
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

769
769
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

495
495
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

75
75
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

82
82
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

914
914
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

658
658

Meer sportnieuws