Herman Brusselmans shockeert: "Of ik een antisemiet ben?"

door
Herman Brusselmans shockeert:

Het waren zeer woelige maanden voor Herman Brusselmans. De schrijver/columnist liet zich stevig gaan in een column bij Humo en kreeg zowat heel Israël over zich heen. Brusselmans moest zich nu ook verantwoorden voor de rechtbank en maakte daar een duidelijk statement.

LEES OOK: Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

"Puntig mes door de keel..."

Waar het allemaal rond draait: een tijdje geleden wou Brusselmans het lot van de Palestijnen aanklagen in zijn opiniestuk bij Humo. Daarbij gebruikte hij wel heel forse woorden.

Zo klonk het letterlijk: "Ik zie een beeld van een huilend en schreeuwend Palestijns jongetje dat helemaal buiten zinnen om z'n onder het puin liggende moeder roept, en ik beeld me in dat dat jongetje m'n eigen zoontje Roman is, en de moeder m'n eigen vriendin Lena, en ik word zo woedend dat ik iedere Jood die ik tegenkom een puntig mes los door de keel wil rammen."

Israël witheet van woede

Woorden die in het verkeerde keelgat schoten bij heel wat Israël-gezinden. Er volgden een paar strafklachten, Brusselmans kreeg een pak bedreigingen en Humo zou de column finaal verwijderen.

Ondertussen stapte met Arnon Grunberg een mede-columnist op maar Brusselmans zelf... bleef actief bij het weekblad. Hij paste de laatste tijd wel iets meer op zijn woorden, al is dat uiteraard relatief.

'Vulkaan van lava en antisemetisme'

Het Joods Informatie- en Documentatiecentrum (JID) daagde Brusselmans effectief voor de rechter en daar moest hij zich vandaag verantwoorden. "Een vulkaan die al lang brubbelt en lava van antisemitisme spuwt", zo klonk het bij monde van de advocaat van het JID.

De schrijver zelf getuigde emotioneel. "Het is een heksenjacht. Ik ben het speerpunt geworden van racisme en antisemitisme, maar ik ben geen racist. Ik ben een man met gevoelens en een vader die beelden zag van kinderen in Gaza. Ik wil tegen de mensen hier aanwezig zeggen: ik ben geen antisemiet." 

Het Openbaar Ministerie staat trouwens aan de kant van Brusselmans. Zij vragen de vrijspraak, op 11 maart zal duidelijk worden wat het oordeel is van de rechtbank.

Waren zijn uitspraken er zwaar over?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

71
71
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

50
50
'Grote kuis in Genk: 12 (!) spelers richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

68
68
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

206
206
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

331
331
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

91
91
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

96
96
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

32
32
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

16
16
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

42
42
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

55
55
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

131
131
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

90
90
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

308
308
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

131
131
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

223
223
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

36
36
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

229
229
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

60
60
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

212
212
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

206
206
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

323
323
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

92
92
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

375
375
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

206
206
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

490
490

Meer sportnieuws