Herman Brusselmans shockeert: "Of ik een antisemiet ben?"

door
Herman Brusselmans shockeert:

Het waren zeer woelige maanden voor Herman Brusselmans. De schrijver/columnist liet zich stevig gaan in een column bij Humo en kreeg zowat heel Israël over zich heen. Brusselmans moest zich nu ook verantwoorden voor de rechtbank en maakte daar een duidelijk statement.

"Puntig mes door de keel..."

Waar het allemaal rond draait: een tijdje geleden wou Brusselmans het lot van de Palestijnen aanklagen in zijn opiniestuk bij Humo. Daarbij gebruikte hij wel heel forse woorden.

Zo klonk het letterlijk: "Ik zie een beeld van een huilend en schreeuwend Palestijns jongetje dat helemaal buiten zinnen om z'n onder het puin liggende moeder roept, en ik beeld me in dat dat jongetje m'n eigen zoontje Roman is, en de moeder m'n eigen vriendin Lena, en ik word zo woedend dat ik iedere Jood die ik tegenkom een puntig mes los door de keel wil rammen."

Israël witheet van woede

Woorden die in het verkeerde keelgat schoten bij heel wat Israël-gezinden. Er volgden een paar strafklachten, Brusselmans kreeg een pak bedreigingen en Humo zou de column finaal verwijderen.

Ondertussen stapte met Arnon Grunberg een mede-columnist op maar Brusselmans zelf... bleef actief bij het weekblad. Hij paste de laatste tijd wel iets meer op zijn woorden, al is dat uiteraard relatief.

'Vulkaan van lava en antisemetisme'

Het Joods Informatie- en Documentatiecentrum (JID) daagde Brusselmans effectief voor de rechter en daar moest hij zich vandaag verantwoorden. "Een vulkaan die al lang brubbelt en lava van antisemitisme spuwt", zo klonk het bij monde van de advocaat van het JID.

De schrijver zelf getuigde emotioneel. "Het is een heksenjacht. Ik ben het speerpunt geworden van racisme en antisemitisme, maar ik ben geen racist. Ik ben een man met gevoelens en een vader die beelden zag van kinderen in Gaza. Ik wil tegen de mensen hier aanwezig zeggen: ik ben geen antisemiet." 

Het Openbaar Ministerie staat trouwens aan de kant van Brusselmans. Zij vragen de vrijspraak, op 11 maart zal duidelijk worden wat het oordeel is van de rechtbank.

Waren zijn uitspraken er zwaar over?

Meest recent

Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

60
60
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

35
35
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

226
226
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

65
65
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

171
171
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

168
168
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

69
69
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

174
174
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

509
509
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

114
114
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

63
63
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

571
571
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

395
395
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

29
29
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

72
72
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

97
97
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

554
554
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

443
443
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

157
157
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

47
47
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

126
126
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

129
129
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

419
419
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

311
311
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

399
399

Meer sportnieuws