Tom Coninx haalt snoeihard uit: "Bakken kritiek als...!"

179 stemmen
Tom Coninx haalt snoeihard uit:

Jarenlang was hij één van de posterboys van VTM: Tom Coninx. De man was jarenlang op uw scherm te zien bij voetbalprogramma's maar leeft nu al enkele jaren in de luwte. Toch dook hij onlangs terug op, iets wat meteen... voor heel wat controverse zorgde.

LEES OOK: Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Glamourboy wordt schaakmat gezet

Stapsgewijs en met veel passie maakte Coninx zijn opmars binnen de voetbalwereld. Als opkomend talent werd de man aanvankelijk al vroeg opgepikt door de openbare omroep, waar hij meteen aanzien werd als een modieus persoon die de sportredactie een nieuwe 'look' gaf. Het verhaal doet wat denken aan dat van Ruben Van Gucht.

Vanuit de VRT ging het richting de commerciële omroep van VTM, een stap die ook onder meer gezet werd door Aster Nzeyimana en Stijn Vlaeminck. Tom werd ingezet bij tal van voetbalprogramma's, waaronder programma's als Stadion en Goal.

In 2018 kwam er echter abrupt een einde aan het sprookje tussen VTM en Tom Coninx, die zelf sprak van een financiële kwestie. Sindsdien is hij vooral bezig met het maken van video's voor nieuwswebsites (al ging een bedrijfje met onder meer politica Els Ampe eerder failliet). Tot op heden maakt hij nog steeds videoreportages voor verschillende sites via Caravaggio Media (zie onderaan).

Aangebrande uitspraken zorgen voor vuurwerk

Ook op privé-vlak kwam er nieuw liefdesgeluk in het leven van de 'glamourboy'. In Italië vond Tom immers de liefde bij Luigia en de twee kregen met Paolo ook een eerste kind samen, de jongen is ondertussen twee jaar oud (een tweede kind komt er mogelijk nog aan volgens Coninx). Naar aanleiding van die geboorte volgden onlangs wat 'aangebrande' uitspraken omtrent de rol van een moeder in het gezin. Coninx ging door het stof en nuanceerde achteraf zijn uitspraken.

Naar aanleiding van zijn 50ste verjaardag gaf Coninx nu een lang interview aan Primo, waarbij hij nog eens terugkwam op de 'storm van kritiek'.  "Als je erop wijst dat er een verschil is tussen hier en daar krijg je bakken kritiek. Mij raakt dat niet. Weet je, ik ben één van de meest vrijdenkende mensen van België, van Europa. Er kwamen veel mensen me zeggen: ‘Tom, je hebt groot gelijk.’ Die waren er meer dan de zuurpruimen die kritiek gaven. Die storm is nu weer voorbij. Ik werk nu meer in de luwte en daar hou ik van.” Aldus het voormalig boegbeeld van VTM.

Wat vond u van hem bij VTM?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

116
116
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

36
36
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

25
25
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

59
59
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

21
21
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

85
85
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

97
97
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

66
66
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

371
371
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

336
336
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

372
372
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

231
231
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

359
359
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

652
652
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

476
476
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

41
41
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

271
271
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

797
797
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

71
71
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

342
342
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

428
428
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

285
285
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

236
236
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

287
287
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

680
680

Meer sportnieuws