Tom Coninx haalt snoeihard uit: "Bakken kritiek als...!"

door
Tom Coninx haalt snoeihard uit:

Jarenlang was hij één van de posterboys van VTM: Tom Coninx. De man was jarenlang op uw scherm te zien bij voetbalprogramma's maar leeft nu al enkele jaren in de luwte. Toch dook hij onlangs terug op, iets wat meteen... voor heel wat controverse zorgde.

LEES OOK: Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Glamourboy wordt schaakmat gezet

Stapsgewijs en met veel passie maakte Coninx zijn opmars binnen de voetbalwereld. Als opkomend talent werd de man aanvankelijk al vroeg opgepikt door de openbare omroep, waar hij meteen aanzien werd als een modieus persoon die de sportredactie een nieuwe 'look' gaf. Het verhaal doet wat denken aan dat van Ruben Van Gucht.

Vanuit de VRT ging het richting de commerciële omroep van VTM, een stap die ook onder meer gezet werd door Aster Nzeyimana en Stijn Vlaeminck. Tom werd ingezet bij tal van voetbalprogramma's, waaronder programma's als Stadion en Goal.

In 2018 kwam er echter abrupt een einde aan het sprookje tussen VTM en Tom Coninx, die zelf sprak van een financiële kwestie. Sindsdien is hij vooral bezig met het maken van video's voor nieuwswebsites (al ging een bedrijfje met onder meer politica Els Ampe eerder failliet). Tot op heden maakt hij nog steeds videoreportages voor verschillende sites via Caravaggio Media (zie onderaan).

Aangebrande uitspraken zorgen voor vuurwerk

Ook op privé-vlak kwam er nieuw liefdesgeluk in het leven van de 'glamourboy'. In Italië vond Tom immers de liefde bij Luigia en de twee kregen met Paolo ook een eerste kind samen, de jongen is ondertussen twee jaar oud (een tweede kind komt er mogelijk nog aan volgens Coninx). Naar aanleiding van die geboorte volgden onlangs wat 'aangebrande' uitspraken omtrent de rol van een moeder in het gezin. Coninx ging door het stof en nuanceerde achteraf zijn uitspraken.

Naar aanleiding van zijn 50ste verjaardag gaf Coninx nu een lang interview aan Primo, waarbij hij nog eens terugkwam op de 'storm van kritiek'.  "Als je erop wijst dat er een verschil is tussen hier en daar krijg je bakken kritiek. Mij raakt dat niet. Weet je, ik ben één van de meest vrijdenkende mensen van België, van Europa. Er kwamen veel mensen me zeggen: ‘Tom, je hebt groot gelijk.’ Die waren er meer dan de zuurpruimen die kritiek gaven. Die storm is nu weer voorbij. Ik werk nu meer in de luwte en daar hou ik van.” Aldus het voormalig boegbeeld van VTM.

Wat vond u van hem bij VTM?

Meest recent

Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

3
3
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

36
36
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

51
51
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

133
133
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

72
72
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

202
202
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

31
31
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

15
15
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

116
116
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

228
228
Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

197
197
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

77
77
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

617
617
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

122
122
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

402
402
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

89
89
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

432
432
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

441
441
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

134
134
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

483
483
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

327
327
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

520
520
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

613
613
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

451
451
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

198
198

Meer sportnieuws