Tom Coninx haalt snoeihard uit: "Bakken kritiek als...!"

179 stemmen
Tom Coninx haalt snoeihard uit:

Jarenlang was hij één van de posterboys van VTM: Tom Coninx. De man was jarenlang op uw scherm te zien bij voetbalprogramma's maar leeft nu al enkele jaren in de luwte. Toch dook hij onlangs terug op, iets wat meteen... voor heel wat controverse zorgde.

LEES OOK: Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Glamourboy wordt schaakmat gezet

Stapsgewijs en met veel passie maakte Coninx zijn opmars binnen de voetbalwereld. Als opkomend talent werd de man aanvankelijk al vroeg opgepikt door de openbare omroep, waar hij meteen aanzien werd als een modieus persoon die de sportredactie een nieuwe 'look' gaf. Het verhaal doet wat denken aan dat van Ruben Van Gucht.

Vanuit de VRT ging het richting de commerciële omroep van VTM, een stap die ook onder meer gezet werd door Aster Nzeyimana en Stijn Vlaeminck. Tom werd ingezet bij tal van voetbalprogramma's, waaronder programma's als Stadion en Goal.

In 2018 kwam er echter abrupt een einde aan het sprookje tussen VTM en Tom Coninx, die zelf sprak van een financiële kwestie. Sindsdien is hij vooral bezig met het maken van video's voor nieuwswebsites (al ging een bedrijfje met onder meer politica Els Ampe eerder failliet). Tot op heden maakt hij nog steeds videoreportages voor verschillende sites via Caravaggio Media (zie onderaan).

Aangebrande uitspraken zorgen voor vuurwerk

Ook op privé-vlak kwam er nieuw liefdesgeluk in het leven van de 'glamourboy'. In Italië vond Tom immers de liefde bij Luigia en de twee kregen met Paolo ook een eerste kind samen, de jongen is ondertussen twee jaar oud (een tweede kind komt er mogelijk nog aan volgens Coninx). Naar aanleiding van die geboorte volgden onlangs wat 'aangebrande' uitspraken omtrent de rol van een moeder in het gezin. Coninx ging door het stof en nuanceerde achteraf zijn uitspraken.

Naar aanleiding van zijn 50ste verjaardag gaf Coninx nu een lang interview aan Primo, waarbij hij nog eens terugkwam op de 'storm van kritiek'.  "Als je erop wijst dat er een verschil is tussen hier en daar krijg je bakken kritiek. Mij raakt dat niet. Weet je, ik ben één van de meest vrijdenkende mensen van België, van Europa. Er kwamen veel mensen me zeggen: ‘Tom, je hebt groot gelijk.’ Die waren er meer dan de zuurpruimen die kritiek gaven. Die storm is nu weer voorbij. Ik werk nu meer in de luwte en daar hou ik van.” Aldus het voormalig boegbeeld van VTM.

Wat vond u van hem bij VTM?

Meest recent

Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

18
18
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

52
52
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

79
79
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

16
16
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

64
64
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

85
85
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

73
73
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

110
110
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

173
173
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

31
31
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

135
135
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

282
282
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

340
340
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

327
327
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

61
61
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

61
61
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

307
307
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

190
190
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

110
110
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

123
123
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

90
90
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

52
52
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

192
192
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

307
307
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

120
120

Meer sportnieuws