Tom Coninx haalt snoeihard uit: "Bakken kritiek als...!"

door
Tom Coninx haalt snoeihard uit:

Jarenlang was hij één van de posterboys van VTM: Tom Coninx. De man was jarenlang op uw scherm te zien bij voetbalprogramma's maar leeft nu al enkele jaren in de luwte. Toch dook hij onlangs terug op, iets wat meteen... voor heel wat controverse zorgde.

LEES OOK: Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Glamourboy wordt schaakmat gezet

Stapsgewijs en met veel passie maakte Coninx zijn opmars binnen de voetbalwereld. Als opkomend talent werd de man aanvankelijk al vroeg opgepikt door de openbare omroep, waar hij meteen aanzien werd als een modieus persoon die de sportredactie een nieuwe 'look' gaf. Het verhaal doet wat denken aan dat van Ruben Van Gucht.

Vanuit de VRT ging het richting de commerciële omroep van VTM, een stap die ook onder meer gezet werd door Aster Nzeyimana en Stijn Vlaeminck. Tom werd ingezet bij tal van voetbalprogramma's, waaronder programma's als Stadion en Goal.

In 2018 kwam er echter abrupt een einde aan het sprookje tussen VTM en Tom Coninx, die zelf sprak van een financiële kwestie. Sindsdien is hij vooral bezig met het maken van video's voor nieuwswebsites (al ging een bedrijfje met onder meer politica Els Ampe eerder failliet). Tot op heden maakt hij nog steeds videoreportages voor verschillende sites via Caravaggio Media (zie onderaan).

Aangebrande uitspraken zorgen voor vuurwerk

Ook op privé-vlak kwam er nieuw liefdesgeluk in het leven van de 'glamourboy'. In Italië vond Tom immers de liefde bij Luigia en de twee kregen met Paolo ook een eerste kind samen, de jongen is ondertussen twee jaar oud (een tweede kind komt er mogelijk nog aan volgens Coninx). Naar aanleiding van die geboorte volgden onlangs wat 'aangebrande' uitspraken omtrent de rol van een moeder in het gezin. Coninx ging door het stof en nuanceerde achteraf zijn uitspraken.

Naar aanleiding van zijn 50ste verjaardag gaf Coninx nu een lang interview aan Primo, waarbij hij nog eens terugkwam op de 'storm van kritiek'.  "Als je erop wijst dat er een verschil is tussen hier en daar krijg je bakken kritiek. Mij raakt dat niet. Weet je, ik ben één van de meest vrijdenkende mensen van België, van Europa. Er kwamen veel mensen me zeggen: ‘Tom, je hebt groot gelijk.’ Die waren er meer dan de zuurpruimen die kritiek gaven. Die storm is nu weer voorbij. Ik werk nu meer in de luwte en daar hou ik van.” Aldus het voormalig boegbeeld van VTM.

Wat vond u van hem bij VTM?

Meest recent

Club bestolen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Om net als vorig seizoen de 1/8ste finales van de Champions League te halen, zal Club Brugge over ...

9
9
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

107
107
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

106
106
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

38
38
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

152
152
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

17
17
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

109
109
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1181
1181
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

93
93
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

562
562
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

39
39
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

107
107
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

150
150
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

131
131
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

247
247
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

144
144
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

114
114
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

95
95
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

113
113
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

313
313
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

39
39
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

658
658
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

348
348
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

131
131
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

164
164

Meer sportnieuws