Tom Coninx haalt snoeihard uit: "Bakken kritiek als...!"

door
Tom Coninx haalt snoeihard uit:

Jarenlang was hij één van de posterboys van VTM: Tom Coninx. De man was jarenlang op uw scherm te zien bij voetbalprogramma's maar leeft nu al enkele jaren in de luwte. Toch dook hij onlangs terug op, iets wat meteen... voor heel wat controverse zorgde.

LEES OOK: Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

Glamourboy wordt schaakmat gezet

Stapsgewijs en met veel passie maakte Coninx zijn opmars binnen de voetbalwereld. Als opkomend talent werd de man aanvankelijk al vroeg opgepikt door de openbare omroep, waar hij meteen aanzien werd als een modieus persoon die de sportredactie een nieuwe 'look' gaf. Het verhaal doet wat denken aan dat van Ruben Van Gucht.

Vanuit de VRT ging het richting de commerciële omroep van VTM, een stap die ook onder meer gezet werd door Aster Nzeyimana en Stijn Vlaeminck. Tom werd ingezet bij tal van voetbalprogramma's, waaronder programma's als Stadion en Goal.

In 2018 kwam er echter abrupt een einde aan het sprookje tussen VTM en Tom Coninx, die zelf sprak van een financiële kwestie. Sindsdien is hij vooral bezig met het maken van video's voor nieuwswebsites (al ging een bedrijfje met onder meer politica Els Ampe eerder failliet). Tot op heden maakt hij nog steeds videoreportages voor verschillende sites via Caravaggio Media (zie onderaan).

Aangebrande uitspraken zorgen voor vuurwerk

Ook op privé-vlak kwam er nieuw liefdesgeluk in het leven van de 'glamourboy'. In Italië vond Tom immers de liefde bij Luigia en de twee kregen met Paolo ook een eerste kind samen, de jongen is ondertussen twee jaar oud (een tweede kind komt er mogelijk nog aan volgens Coninx). Naar aanleiding van die geboorte volgden onlangs wat 'aangebrande' uitspraken omtrent de rol van een moeder in het gezin. Coninx ging door het stof en nuanceerde achteraf zijn uitspraken.

Naar aanleiding van zijn 50ste verjaardag gaf Coninx nu een lang interview aan Primo, waarbij hij nog eens terugkwam op de 'storm van kritiek'.  "Als je erop wijst dat er een verschil is tussen hier en daar krijg je bakken kritiek. Mij raakt dat niet. Weet je, ik ben één van de meest vrijdenkende mensen van België, van Europa. Er kwamen veel mensen me zeggen: ‘Tom, je hebt groot gelijk.’ Die waren er meer dan de zuurpruimen die kritiek gaven. Die storm is nu weer voorbij. Ik werk nu meer in de luwte en daar hou ik van.” Aldus het voormalig boegbeeld van VTM.

Wat vond u van hem bij VTM?

Meest recent

De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

2
2
Smaakmaker geeft STVV nog sprankeltje hoop

STVV heeft in de voorbije week een geweldige zaak gedaan in de strijd om Europees voetbal. De ...

8
8
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

123
123
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

29
29
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

45
45
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

140
140
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

149
149
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

166
166
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

126
126
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

104
104
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

122
122
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

255
255
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

265
265
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

68
68
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

28
28
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

153
153
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

413
413
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

337
337
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

238
238
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

274
274
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

81
81
Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

238
238
"Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

RSC Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om zijn voet naast die van Union SG te zetten. In ...

292
292
'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Club Brugge kijkt voor versterking opnieuw naar een oude piste, maar deze keer ligt het dossier ...

394
394
WK-drama voor Oranje: "Ik ben er kapot van"

Nog exact 45 dagen tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada van start. ...

102
102

Meer sportnieuws