Gilles De Bilde doet opvallende bekentenis na Porte-incident

door
Gilles De Bilde doet opvallende bekentenis na Porte-incident

De naam Gilles De Bilde zorgt nog steeds voor heel wat tegenstrijdige meningen in voetballand. De ex-voetballer is al geruime tijd aan de slag als analist/co-commentator maar wordt zeker niet omarmd door heel Vlaanderen. In een bekende voetbalpodcast deed De Bilde nu een opvallende bekentenis.

LEES OOK: Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Groot talent neemt verkeerde afslag

De Bilde was geruime tijd geleden een begenadigd voetballer, die al op jonge leeftijd de gouden schoen pakte. Het leverde hem een droomtransfer op naar Anderlecht, waar alles aanvankelijk ook goed verliep.

Eén en ander veranderde echter op 21 december 1996. In de wedstrijd tegen Eendracht Aalst, nota bene de ex-club van De Bilde, ging de gouden schoen zwaar over de schreef. Hij gaf een vuistslag aan Krist Porte, iets wat dramatische gevolgen had voor zijn tegenstander.

Porte kreeg een verminderd zicht in één oog en liep breuken op in het aangezicht. De Bilde kreeg een maandenlange schorsing en zou uiteindelijk naar PSV verkassen. Het voorval beroert tot op de dag van vandaag, aangezien de ex-speler ook op privé-vlak enkele 'agressieve uitspattingen' had.

"Had de pech om fout te mikken..."

In de uitstekende voetbalpodcast 'Radio Radzinski' was De Bilde vlak voor nieuwjaar te gast. Ook het voorval met Porte werd besproken. "Het was toen een moeilijke periode voor mij, mijn vader kreeg te maken met zware medische problemen (en een verlamming). In de wedstrijd zelf tegen Aalst werd ik geviseerd. Toen ik uithaalde naar Porte had ik geen flauw benul naar waar ik juist mikte, ik had de pech van hem vol in het gezicht te raken (...)." Zo klonk het toch wat bizar uit de mond van de ex-speler.

De Bilde babbelde ook vrijuit over zijn jeugdjaren, waarin zijn ouders op jonge leeftijd al uit mekaar gingen. Ook het alcoholprobleem van zijn moeder kwam ter sprake, wat allemaal ervoor zorgde dat hij al snel een 'overlevingsinstinct' creëerde. Een soort van vechtcultuur was daar onderdeel van. 

In het slot van de podcast toonde De Bilde zich ook een groot fan van... boksen. Zo bekijkt hij verschillende wedstrijden, al blijft zijn grootste passie liggen binnen de NBA. De hele podcast kan u hier beluisteren:

Verdient hij meer krediet na al die jaren?

Meest recent

Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

60
60
Herman Brusselmans ontsnapt opnieuw aan veroordeling

In de rechtbank van Gent keek Herman Brusselmans vandaag opnieuw de justitie in de ogen, in een zaak ...

53
53
Storm rond Van Gucht: 'Nieuwe onthullingen slaan in als bom'

Vorige week raakte bekend dat Ruben Van Gucht een kind verwacht met Charlotte Van Looy, korte tijd ...

375
375
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

153
153
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

45
45
'Ruben Van Gucht in shock: straffe bekentenis blijft hangen'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

440
440
Brusselmans breekt helemaal: "Denk na over de dood"

Herman Brusselmans maakte onlangs bekend dat hij niet meer zal opdraven in de jury van De Slimste ...

154
154
De Spor herleeft: Is Erik Van Looy de geheime redder?

Sporting Hasselt werd onder leiding van Rik Verheye en Sam Kerkhofs een echte 'cultclub'. De Spor ...

400
400
Van Gucht en partner verrassen iedereen met groot babynieuws

Nog maar eens onverwacht nieuw uit Ruben Van Gucht-land. Een week na de storm die over zijn huwelijk ...

151
151
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

1972
1972
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

100
100
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

318
318
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

139
139
Courtois onthult straf plan met Belgische club

Thibaut Courtois hoopt de komende maanden nog prijzen te pakken met Real Madrid, maar intussen maakt ...

207
207
Verhaeghe bakt het bruin: X gaat volledig uit zijn dak

Club Brugge speelde gisterenavond andermaal een fantastische partij in de Champions League. ...

299
299
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

140
140
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

252
252
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

68
68
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

119
119
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

327
327
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

148
148
STVV-fan Ward Lemmelijn deelt héél aangrijpend nieuws

Ward Lemmelijn is in sneltempo uitgegroeid tot een van de opvallendste nieuwe BV’s van het ...

117
117
De Ketelaere kiest nieuw pad en verrast vriend en vijand

Op een moment dat alle aandacht normaal naar het veld zou gaan, maakt Charles De Ketelaere een ...

189
189
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

317
317
Bart De Wever treft Antwerp-fan Van Looy recht in het hart

Het is andermaal crisis op de Bosuil en het hart van veel Antwerp-fans bloedt momenteel. Zo ook bij ...

377
377

Meer sportnieuws