Tom Waes volledig voor schut gezet: 'Niet te verklaren'

door
Tom Waes volledig voor schut gezet: 'Niet te verklaren'

Het is ongeweten hoe het momenteel gaat met Tom Waes. Eén van de boegbeelden van de VRT kwam vlak voor nieuwjaar niet zo fraai in het nieuws. Op de Antwerpse ring had hij een ongeval, zwaar onder invloed van alcohol. De gevolgen zijn stilaan niet te overzien...

LEES OOK: Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Medeleven verandert in boosheid

In december vorig jaar knalde Tom Waes loeiend hard met zijn Porsche tegen een botsabsorbeerder op de Antwerpse ring. De presentator hield flink wat blessures over aan de zware klap.

Aanvankelijk was er in Vlaanderen vooral heel veel medeleven, dat veranderde enigszins toen bleek dat het VRT-gezicht vlak daarvoor op stap was geweest te Antwerpen. Daarbij werden er meerdere alcoholische dranken genuttigd.

Waes zelf ging nadien door het stof en kwam met een publieke biecht, waarin hij zelf sprak van een 'onverklaarbare daad'. Sindsdien doet hij er het zwijgen toe en werden enkele programma's door de openbare omroep 'on hold' gezet.

"Het is enorm spijtig"

Binnenkort staan de Kastaars geprogrammeerd, een prijsuitreiking voor de beste producties van 2024. Met Kamp Waes had de VRT daarbij het beste bekeken programma van het afgelopen jaar.

Maar: gek genoeg is Kamp Waes niet opgenomen in de lijst van 'Televisieprogramma van het jaar'. “Wij waren verrast en vinden dat uiteraard heel erg jammer”, zegt Pieter Van Huyck, head of content strategy bij De Mensen in HLN. “Vooral voor onze grote ploeg enthousiastelingen die keihard gewerkt hebben aan het tweede seizoen. De kijker wist het duidelijk te appreciëren. Spijtig, ook voor de deelnemers en voor Fly en zijn team van de Belgische Special Forces, want zij hebben ons toegelaten in hun wereld en hun hart en ziel in dat programma gelegd. Dat is niet evident.” 

In de krant spreekt men mogelijk van 'inmening' van de VRT, mogelijk zouden de zenders zelf een selectie kunnen maken. En dan lijkt het niet onlogisch dat men Waes even in de luwte wil laten. Zekerheid hierover is er niet, enkel het feit dat Kamp Waes zeker geen prijs zal pakken bij De Kastaars.

Belachelijk dat Kamp Waes niet genomineerd is?

Meest recent

'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

2
2
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

250
250
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

24
24
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

30
30
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

217
217
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

45
45
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

278
278
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

345
345
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

48
48
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

148
148
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

121
121
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

74
74
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

33
33
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

262
262
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

49
49
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

45
45
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

223
223
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

117
117
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

299
299
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

226
226
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

290
290
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

680
680
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

285
285
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

153
153
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

533
533

Meer sportnieuws