Tom Waes volledig voor schut gezet: 'Niet te verklaren'

291 stemmen
Tom Waes volledig voor schut gezet: 'Niet te verklaren'

Het is ongeweten hoe het momenteel gaat met Tom Waes. Eén van de boegbeelden van de VRT kwam vlak voor nieuwjaar niet zo fraai in het nieuws. Op de Antwerpse ring had hij een ongeval, zwaar onder invloed van alcohol. De gevolgen zijn stilaan niet te overzien...

LEES OOK: Antwerp-fan Waes midden in drama: "België moet meer doen"

Medeleven verandert in boosheid

In december vorig jaar knalde Tom Waes loeiend hard met zijn Porsche tegen een botsabsorbeerder op de Antwerpse ring. De presentator hield flink wat blessures over aan de zware klap.

Aanvankelijk was er in Vlaanderen vooral heel veel medeleven, dat veranderde enigszins toen bleek dat het VRT-gezicht vlak daarvoor op stap was geweest te Antwerpen. Daarbij werden er meerdere alcoholische dranken genuttigd.

Waes zelf ging nadien door het stof en kwam met een publieke biecht, waarin hij zelf sprak van een 'onverklaarbare daad'. Sindsdien doet hij er het zwijgen toe en werden enkele programma's door de openbare omroep 'on hold' gezet.

"Het is enorm spijtig"

Binnenkort staan de Kastaars geprogrammeerd, een prijsuitreiking voor de beste producties van 2024. Met Kamp Waes had de VRT daarbij het beste bekeken programma van het afgelopen jaar.

Maar: gek genoeg is Kamp Waes niet opgenomen in de lijst van 'Televisieprogramma van het jaar'. “Wij waren verrast en vinden dat uiteraard heel erg jammer”, zegt Pieter Van Huyck, head of content strategy bij De Mensen in HLN. “Vooral voor onze grote ploeg enthousiastelingen die keihard gewerkt hebben aan het tweede seizoen. De kijker wist het duidelijk te appreciëren. Spijtig, ook voor de deelnemers en voor Fly en zijn team van de Belgische Special Forces, want zij hebben ons toegelaten in hun wereld en hun hart en ziel in dat programma gelegd. Dat is niet evident.” 

In de krant spreekt men mogelijk van 'inmening' van de VRT, mogelijk zouden de zenders zelf een selectie kunnen maken. En dan lijkt het niet onlogisch dat men Waes even in de luwte wil laten. Zekerheid hierover is er niet, enkel het feit dat Kamp Waes zeker geen prijs zal pakken bij De Kastaars.

Belachelijk dat Kamp Waes niet genomineerd is?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

43
43
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

43
43
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

277
277
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

129
129
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

273
273
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

293
293
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

137
137
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

600
600
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

188
188
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

524
524
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

147
147
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

741
741
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

247
247
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

810
810
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

530
530
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

204
204
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

383
383
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1318
1318
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

488
488
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

336
336
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

499
499
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

413
413
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

286
286
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

489
489

Meer sportnieuws