Peter Vandenbempt haalt De Cauwer en Dedecker door gehaktmolen

686 stemmen
Peter Vandenbempt haalt De Cauwer en Dedecker door gehaktmolen

Het sportjaar 2024 zit er ondertussen helemaal op, 2025 werd gisteren ingezet met de hervatting van de Belgische competitie. Eerder deze week kenden we al de halve finalisten uit de Croky Cup. Het voorbije jaar was goed voor heel wat sportieve hoogtepunten en dat werd aan een kritische blik onderworpen door een stel 'analisten'. Daarop volgde dan weer een verrassende uithaal van Peter Vandenbempt.

LEES OOK: Schokgolf na WK-selectie Spanje: Real Madrid verbijsterd

Sportjaar met gouden rand

Voor de sportliefhebbers was het vorige jaar eentje om van te smullen. Met onder meer het EK en de Olympische Spelen stonden er heel wat 'paradepaardjes' op het programma en dat leverde enorm veel spektakel op.

Op de Olympische Spelen presteerden de Belgen naar behoren, al waren er uiteraard ook wat ontgoochelingen. Daarbij onder meer Matthias Casse, die in het judo gedoodverfd medaillewinnaar was maar die ambities niet kon waarmaken.

In het sportjaaroverzicht van Het Nieuwsblad mochten José De Cauwer, Frank Raes en Jean-Marie Dedecker hun blik laten schijnen over de sportprestaties van de Belgen. Daarbij werd aan Dedecker uiteraard ook fijntjes de uitspraak voorgelegd dat 'Casse zeker een medaille zou pakken'. 

"Heeft er niet veel van begrepen"

De burgervader van Middelkerke deed nog wel meer krasse uitspraken, net zoals José De Cauwer die nogal 'minachtend' deed over het voetbal. Als door een wesp gestoken reageerde Peter Vandenbempt nu op deze twee 'experts' met een gerichte aanval.

Dedecker sprak bijvoorbeeld nogal laagdunkend over het Spaanse elftal, iets wat Vandenbempt uiteraard niet liet passeren. "Wie niet gezien heeft voor welke revolutionaire voetbalcultuuromslag Luis de la Fuente bij dat geweldige Spanje heeft gezorgd en het herleidt tot “zien dat de vedetten naar elkaar willen passen” (Dedecker) heeft er niet te veel van begrepen", zo liet de man van de radio optekenen.

"Ook bij José De Cauwer kan je altijd terecht voor wat meewarige opmerkingen over het voetbal, iets minder blijkbaar voor een klare kijk op wat de taak van een bondscoach in het moderne voetbal zoal inhoudt. Of hij refereerde aan zijn eigen periode als (wieler)bondscoach was niet duidelijk, maar volgens De Cauwer volstaat gewoon “het met de buik doen” en klaar." Aldus Vandenbempt, die duidelijk 'not amused' was met de commentaar van zijn twee collega's, nota bene in dezelfde krant.

Een terechte uithaal van Peter Vandenbempt?

Meest recent

Sam Kerkhofs & Rik Verheye clashen: Frustraties borrelen op

Het seizoen van Sporting Hasselt werd een ware emotionele en sportieve rollercoaster. De Limburgers ...

158
158
Hans Vanaken betovert Brugse fans met ongezien gebaar

Een paar dagen na het veiligstellen van de landstitel is de euforie in Brugge nog lang niet ...

164
164
Van Gucht doet opmerkelijke onthulling rond Blanka Vlasić

Ruben Van Gucht trekt andermaal alle aandacht naar zich toe. Terwijl hij binnenkort een dochter ...

817
817
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

208
208
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

706
706
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

155
155
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

184
184
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

298
298
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

143
143
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

261
261
Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Het WK loert om de hoek en het is stilaan aftellen naar hét voetbalevenement van het jaar. Er ...

22
22
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

778
778
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

82
82
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

460
460
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

589
589
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

190
190
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

147
147
Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

980
980
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

62
62
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

125
125
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

467
467
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

158
158
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

104
104
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

639
639
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

216
216

Meer sportnieuws