Matthias Schoenaerts onthult: “Zelfmoord en uitgespuwd kind”

142 stemmen
Matthias Schoenaerts onthult: “Zelfmoord en uitgespuwd kind”

Matthias Schoenaerts is één van de beste acteurs van België. De voormalige jeugdspeler van Beerschot duikt regelmatig op in Hollywood-films, al blijft hij zelf naar eigen zeggen liever uit de spotlights. Tegenover goede vriend Sergio Herman spreekt Schoenaerts voor het eerst openhartig over zijn leven.

Schoenaerts (47) is een gesloten boek naar de buitenwereld toe, maar de acteur was wél open tegenover goede vriend en TV-kok Sergio Herman. Schoenaerts sprak onder meer over zijn bizarre jeugd en ongewone relatie met zijn vader. Ook liet hij zich voor het eerst uit over een drama dat zich afspeelde toen hij nog maar vijf jaar was.

LEES OOK: Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Zelfmoord halfzus

Schoenaerts groeide op in een ongewone situatie. Lang wist hij niet wie zijn vader was. Wanneer de acteur vijf jaar was pleegde zijn halfzus Helga op 21-jarige leeftijd zelfmoord. “Zij is tijdens een ruzie met mijn papa voor zijn ogen vanaf de vijfde verdieping naar beneden gesprongen. Later heb ik het daar met papa slechts één keer over gehad. Niet langer dan dertig seconden. Hij zei ‘dat hij wachtte op een hemels bericht dat zij was aangekomen’. Prachtig geformuleerd, maar op het moment dat hij dat vertelde, was hij wel al twintig jaar op dat bericht aan het wachten.”

Indertijd wist Matthias Schoenaerts zelfs niet dat Julien Schoenaerts zijn vader was. Zijn vader kampte met bipolaire stoornissen en zat vaak in de psychiatrie. De familie van Julie keurde ook zijn nieuw huwelijk met de mama van Matthias, Marie-Dominique Wiche, af. De 52-jarige Julien kreeg uiteindelijk een kind met de 24-jarige Marie-Dominique. “Het verboden en uitgespuwde kind”, zei Matthias. “Tot mijn achtste dacht ik zelfs dat ik een Italiaanse vader had.” Matthias Schoenaerts had een geweldige band met zijn moeder en later bouwde hij ook een band op met zijn vader Julien.

Moeilijke jeugd

Maar de acteur heeft geen gemakkelijke jeugd gehad met een vader die psychose na psychose kreeg. “Mijn papa was charmant, maar ook een vuurbal, hij vernietigde alles wat op zijn pad kwam. Van mijn 12de tot mijn 15de zat ik maandelijks op het politiebureau. Ik was onevenwichtig, onhandelbaar. Tot een jeugdrechter besloot in te grijpen en dat was hoognodig, anders kan een leven echt verloren gaan", citeert Het Laatste Nieuws.

Vind jij Matthias Schoenaerts een goede acteur?

Meest recent

Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

36
36
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

55
55
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

104
104
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

63
63
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

148
148
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

97
97
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

230
230
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

136
136
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

118
118
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

358
358
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

106
106
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

289
289
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

121
121
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

260
260
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

225
225
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

299
299
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

123
123
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

238
238
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

1193
1193
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

527
527
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

266
266
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

273
273
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

457
457
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

354
354
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

82
82

Meer sportnieuws