Matthias Schoenaerts onthult: “Zelfmoord en uitgespuwd kind”

door
Matthias Schoenaerts onthult: “Zelfmoord en uitgespuwd kind”

Matthias Schoenaerts is één van de beste acteurs van België. De voormalige jeugdspeler van Beerschot duikt regelmatig op in Hollywood-films, al blijft hij zelf naar eigen zeggen liever uit de spotlights. Tegenover goede vriend Sergio Herman spreekt Schoenaerts voor het eerst openhartig over zijn leven.

Schoenaerts (47) is een gesloten boek naar de buitenwereld toe, maar de acteur was wél open tegenover goede vriend en TV-kok Sergio Herman. Schoenaerts sprak onder meer over zijn bizarre jeugd en ongewone relatie met zijn vader. Ook liet hij zich voor het eerst uit over een drama dat zich afspeelde toen hij nog maar vijf jaar was.

Zelfmoord halfzus

Schoenaerts groeide op in een ongewone situatie. Lang wist hij niet wie zijn vader was. Wanneer de acteur vijf jaar was pleegde zijn halfzus Helga op 21-jarige leeftijd zelfmoord. “Zij is tijdens een ruzie met mijn papa voor zijn ogen vanaf de vijfde verdieping naar beneden gesprongen. Later heb ik het daar met papa slechts één keer over gehad. Niet langer dan dertig seconden. Hij zei ‘dat hij wachtte op een hemels bericht dat zij was aangekomen’. Prachtig geformuleerd, maar op het moment dat hij dat vertelde, was hij wel al twintig jaar op dat bericht aan het wachten.”

Indertijd wist Matthias Schoenaerts zelfs niet dat Julien Schoenaerts zijn vader was. Zijn vader kampte met bipolaire stoornissen en zat vaak in de psychiatrie. De familie van Julie keurde ook zijn nieuw huwelijk met de mama van Matthias, Marie-Dominique Wiche, af. De 52-jarige Julien kreeg uiteindelijk een kind met de 24-jarige Marie-Dominique. “Het verboden en uitgespuwde kind”, zei Matthias. “Tot mijn achtste dacht ik zelfs dat ik een Italiaanse vader had.” Matthias Schoenaerts had een geweldige band met zijn moeder en later bouwde hij ook een band op met zijn vader Julien.

Moeilijke jeugd

Maar de acteur heeft geen gemakkelijke jeugd gehad met een vader die psychose na psychose kreeg. “Mijn papa was charmant, maar ook een vuurbal, hij vernietigde alles wat op zijn pad kwam. Van mijn 12de tot mijn 15de zat ik maandelijks op het politiebureau. Ik was onevenwichtig, onhandelbaar. Tot een jeugdrechter besloot in te grijpen en dat was hoognodig, anders kan een leven echt verloren gaan", citeert Het Laatste Nieuws.

Vind jij Matthias Schoenaerts een goede acteur?

Meest recent

Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

11
11
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

18
18
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

56
56
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

72
72
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

83
83
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

61
61
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

64
64
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

63
63
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

344
344
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

84
84
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

48
48
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

172
172
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

212
212
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

279
279
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

149
149
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

196
196
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

427
427
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

104
104
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

613
613
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

346
346
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

146
146
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

165
165
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

83
83
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0

Meer sportnieuws