WK Darts: Van Gerwen pelt snoeihard eitje met Peter Wright

door
WK Darts: Van Gerwen pelt snoeihard eitje met Peter Wright

Op het WK darts genieten ook de spelers van een dagje rust vandaag. Vanaf morgen barst het spektakel weer los met de kwartfinales. Gisteren stonden nog een paar krakers op het programma en dat leverde ook naast de arena vuurwerk op.

LEES OOK: Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

Slagveld voor favorieten

Het WK Darts was voorlopig een stevig slagveld voor de favorieten. Met Luke Humphries werd één van de absolute topfavorieten vroegtijdig uit het toernooi geknikkerd.

Gisteren stonden nog zes duels uit de vierde ronde op het programma in Ally Pally en ook die leverden weer een pak spektakel op. In de namiddagsessie had de boeman van Dimitri Van den Bergh, Callan Rydz, het knap lastig met de verrassende Robert Owen. Die laatste stak een hand uit naar de zege maar zou finaal met 4-3 het strijdtoneel verlaten.

Eén van de schaduwfavorieten, Chris Dobey, had het dan weer knap lastig met de verrassende Nederlander Kevin Doets. Die laatste rook eveneens aan de overwinning maar liet die met 3-4 uit handen glippen. Nathan Aspinall veegde dan weer de vloer aan met een ondermaatse Pietreczko (4-0).

In de avondpartijen had Bunting geen moeite met een zwakke Woodhouse (4-0), Littler werd zowaar wel zwaar getest door Ryan Joyce. Na een moeizame partij haalde The Nuke het met 4-3.

The Green Machine zet turbo in gang

Een sterke Van Gerwen haalde het van halve landgenoot De Graaf (officieel een Zweed) met 4-2 en haalde na afloop zwaar uit naar Peter Wright.  "Elk jaar op het WK kraamt hij zoveel onzin uit. Hij mag dat altijd weer doen. Maar niemand neemt hem serieus, omdat hij thuis geen mening mag hebben”. Zo klonk het hard op de persconferentie.

Wright staat bekend om zijn straffe meningen, iets wat duidelijk niet in goede aarde valt bij veel collega's. Na afloop van zijn partij gaf hij aan dat Rydz topfavoriet is om het WK te winnen. Toevallig... de volgende tegenstander van The Green Machine.

Wie wint het WK volgens u?

Meest recent

'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

14
14
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

34
34
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

28
28
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

59
59
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

258
258
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

12
12
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

171
171
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

264
264
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

567
567
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

145
145
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

557
557
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

293
293
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

118
118
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

110
110
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

446
446
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

459
459
Verbazend ontslag bij Esssevee: Vandenbroeck prikt terug

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

524
524
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

616
616
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

251
251
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

1004
1004
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

493
493
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

138
138
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

264
264
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

213
213
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

147
147

Meer sportnieuws