WK Darts: Van Gerwen pelt snoeihard eitje met Peter Wright

door
WK Darts: Van Gerwen pelt snoeihard eitje met Peter Wright

Op het WK darts genieten ook de spelers van een dagje rust vandaag. Vanaf morgen barst het spektakel weer los met de kwartfinales. Gisteren stonden nog een paar krakers op het programma en dat leverde ook naast de arena vuurwerk op.

LEES OOK: Vandaag Inside eindigt in shock na vertrek Johan Derksen

Slagveld voor favorieten

Het WK Darts was voorlopig een stevig slagveld voor de favorieten. Met Luke Humphries werd één van de absolute topfavorieten vroegtijdig uit het toernooi geknikkerd.

Gisteren stonden nog zes duels uit de vierde ronde op het programma in Ally Pally en ook die leverden weer een pak spektakel op. In de namiddagsessie had de boeman van Dimitri Van den Bergh, Callan Rydz, het knap lastig met de verrassende Robert Owen. Die laatste stak een hand uit naar de zege maar zou finaal met 4-3 het strijdtoneel verlaten.

Eén van de schaduwfavorieten, Chris Dobey, had het dan weer knap lastig met de verrassende Nederlander Kevin Doets. Die laatste rook eveneens aan de overwinning maar liet die met 3-4 uit handen glippen. Nathan Aspinall veegde dan weer de vloer aan met een ondermaatse Pietreczko (4-0).

In de avondpartijen had Bunting geen moeite met een zwakke Woodhouse (4-0), Littler werd zowaar wel zwaar getest door Ryan Joyce. Na een moeizame partij haalde The Nuke het met 4-3.

The Green Machine zet turbo in gang

Een sterke Van Gerwen haalde het van halve landgenoot De Graaf (officieel een Zweed) met 4-2 en haalde na afloop zwaar uit naar Peter Wright.  "Elk jaar op het WK kraamt hij zoveel onzin uit. Hij mag dat altijd weer doen. Maar niemand neemt hem serieus, omdat hij thuis geen mening mag hebben”. Zo klonk het hard op de persconferentie.

Wright staat bekend om zijn straffe meningen, iets wat duidelijk niet in goede aarde valt bij veel collega's. Na afloop van zijn partij gaf hij aan dat Rydz topfavoriet is om het WK te winnen. Toevallig... de volgende tegenstander van The Green Machine.

Wie wint het WK volgens u?

Meest recent

Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

6
6
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

16
16
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

48
48
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

75
75
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

232
232
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

254
254
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

426
426
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

265
265
Karetsas niet gespaard ondanks heerlijke goal: "Jammer"

In de competitie blijft het stroef lopen voor KRC Genk, maar in de Europa League blijven de ...

60
60
'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

84
84
'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

177
177
Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

552
552
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

68
68
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

286
286
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

117
117
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

102
102
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

494
494
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

168
168
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

397
397
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

195
195
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

869
869
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

22
22
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

462
462
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

446
446
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

245
245

Meer sportnieuws