WK Darts: Van Gerwen pelt snoeihard eitje met Peter Wright

67 stemmen
WK Darts: Van Gerwen pelt snoeihard eitje met Peter Wright

Op het WK darts genieten ook de spelers van een dagje rust vandaag. Vanaf morgen barst het spektakel weer los met de kwartfinales. Gisteren stonden nog een paar krakers op het programma en dat leverde ook naast de arena vuurwerk op.

LEES OOK: Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Slagveld voor favorieten

Het WK Darts was voorlopig een stevig slagveld voor de favorieten. Met Luke Humphries werd één van de absolute topfavorieten vroegtijdig uit het toernooi geknikkerd.

Gisteren stonden nog zes duels uit de vierde ronde op het programma in Ally Pally en ook die leverden weer een pak spektakel op. In de namiddagsessie had de boeman van Dimitri Van den Bergh, Callan Rydz, het knap lastig met de verrassende Robert Owen. Die laatste stak een hand uit naar de zege maar zou finaal met 4-3 het strijdtoneel verlaten.

Eén van de schaduwfavorieten, Chris Dobey, had het dan weer knap lastig met de verrassende Nederlander Kevin Doets. Die laatste rook eveneens aan de overwinning maar liet die met 3-4 uit handen glippen. Nathan Aspinall veegde dan weer de vloer aan met een ondermaatse Pietreczko (4-0).

In de avondpartijen had Bunting geen moeite met een zwakke Woodhouse (4-0), Littler werd zowaar wel zwaar getest door Ryan Joyce. Na een moeizame partij haalde The Nuke het met 4-3.

The Green Machine zet turbo in gang

Een sterke Van Gerwen haalde het van halve landgenoot De Graaf (officieel een Zweed) met 4-2 en haalde na afloop zwaar uit naar Peter Wright.  "Elk jaar op het WK kraamt hij zoveel onzin uit. Hij mag dat altijd weer doen. Maar niemand neemt hem serieus, omdat hij thuis geen mening mag hebben”. Zo klonk het hard op de persconferentie.

Wright staat bekend om zijn straffe meningen, iets wat duidelijk niet in goede aarde valt bij veel collega's. Na afloop van zijn partij gaf hij aan dat Rydz topfavoriet is om het WK te winnen. Toevallig... de volgende tegenstander van The Green Machine.

Wie wint het WK volgens u?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

28
28
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

22
22
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

143
143
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

117
117
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

34
34
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

323
323
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

136
136
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

411
411
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

54
54
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

105
105
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

41
41
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

312
312
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

670
670
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

497
497
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

145
145
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1071
1071
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

174
174
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

77
77
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

651
651
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

241
241
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

505
505
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

248
248
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

274
274
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1248
1248
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

633
633

Meer sportnieuws