Ex-Anderlecht-talent 'in shock' na politiegeweld: ‘Discriminatie!'

door
Ex-Anderlecht-talent 'in shock' na politiegeweld: ‘Discriminatie!'

Stephane Omeonga is een 28-jarige Belgische Congolees die momenteel bij het Israëlische Bnei Sakhnin onder contract staat. In het verleden speelde het jeugdproduct van RSC Anderlecht onder meer bij Cercle Brugge, Genoa FC en Hibernian.

Nu kwam de voormalige Belgische jeugdinternational met een schrijnend verhaal naar buiten. Op sociale media toont een filmpje beelden hoe Omeonga hard werd aangepakt door de politie. Zelf spreekt de middenvelder van racisme en discriminatie.

LEES OOK: Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

Politiegeweld

Omeonga deed op Instagram zijn verhaal en dat werd opgepikt door journalist Sacha Tavolieri. ‘Op 25 december was ik een slachtoffer van politiegeweld. Tijdens een vlucht van Rome naar Tel Aviv werd ik plots gevraagd om het vliegtuig te verlaten omdat er iets mis zou zijn met mijn documenten. Ik was echter zeker dat alles in orde was en vroeg kalm wat het probleem was. Vervolgens werd de politie erbij gehaald en werd ik met handboeien zoals een crimineel hardhandig van het vliegtuig gezet.’

‘Eens we uit het vliegtuig waren en uit het oog van mogelijke getuigen gooide de politie me brutaal op de grond, sloegen ze me en duwde één van de agenten zijn knie tegen mijn hoofd. Vervolgens werd ik in de politiewagen gezet. De ambulance arriveerde, maar ik was compleet in shock en ik was niet in staat om vragen te beantwoorden. Kort daarna hoorde ik de politie zeggen dat ik ‘medische hulp weigerde’. Dat was absoluut niet waar, ik vroeg ze om me in de ambulance te zetten omdat ik bang was van de politie.’

Discriminatie

En de lijdensweg van Omeonga stopte niet. ‘Nadien werd ik een grijze kamer opgesloten zonder eten of drinken. Ik ben compleet vernederd voor verschillende uren. Toen ik werd vrijgelaten kreeg ik te horen dat de agent een klacht had neergelegd omdat ik hem verwond zou hebben tijdens mijn arrestatie, ook al had ik handboeien aan. Tot op de dag van vandaag heb ik nog geen exacte reden voor mijn arrestatie gekregen.’

‘Deze arrestatie is maar een tip van de ijsberg. Veel mensen die er zoals mij uitzien kunnen geen werk vinden, of een huis, of kunnen niet doen wat ze willen, gewoonweg omdat ze zwart zijn. We moeten verenigd opstaan en onze stem laten horen om de mensen rondom ons te laten weten wat er aan de hand is. Onze collega’s, buren, vrienden, over het virus dat onze samenleving besmet en ontwikkeling stopt’, klinkt het duidelijk.

Is racisme één van de grootste problemen in onze samenleving?

Meest recent

Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

196
196
Peter Vandenbempt met TV-stunt: "Transfer van de eeuw"

Gaat er binnenkort een opvallende transfer door in het internationale voetbal? Niet van een speler ...

132
132
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

409
409
Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Noa Lang voelt zich in zijn sas bij Galatasaray. De voormalige buitenspeler van Club Brugge kreeg ...

60
60
Alderweireld laat niemand onberoerd met tv-getuigenis

Sommige bekentenissen verwacht je niet van een topvoetballer. Op het veld oogt alles vaak perfect. ...

84
84
Coucke wil ijsimperium, maar plannen smelten weg

Marc Coucke is een ondernemer pur sang en is uitgegroeid tot één van de grootste ...

96
96
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

136
136
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

96
96
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

174
174
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

163
163
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

161
161
Brusselmans vs Van Gucht: woordenoorlog escaleert helemaal

De woordenoorlog tussen Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans blijft maar nazinderen. Wat begon met ...

217
217
Crisis bij 'De Spor': Inktzwarte reeks zet alles op scherp

Onverwacht is er stilaan een hevige crisis losgebarsten bij Sporting Hasselt. De cultclub, mede ...

319
319
Deschacht gaat strijd aan met Vormer: "Echt een klootzak"

Iets na de middag staat de topper op het programma tussen Club Brugge en Anderlecht. Blauw-Zwart wil ...

552
552
Courtois koopt megavilla van 6.000m²: de details

Wat een rustig en perfect plaatje leek, is plots volop onderwerp van gesprek in Spanje. Thibaut ...

425
425
Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Voormalig publiekslieveling Johan Boskamp is de laatste maanden minder op televisie te zien. De ...

151
151
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

98
98
Ruben Van Gucht zorgt voor gigantische TV-bom

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

294
294
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

235
235
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

53
53
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

535
535
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

237
237
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

209
209
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

103
103
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

118
118

Meer sportnieuws