Vannieuwkerke venijnig richting BV-voorzitters: "Gekochte boel!"

496
Vannieuwkerke venijnig richting BV-voorzitters:

Karl Vannieuwkerke kennen we uiteraard vooral als schermgezicht, maar het boegbeeld van de VRT zit ook actief in het voetbal. Sinds deze zomer nog wat meer. Vannieuwkerke werd immers de stuwende kracht achter de doorstart van KV Oostende, de failliete kustclub kende een revival dankzij Diksmuide, waar het VRT-gezicht actief is. Nu maakte Vannieuwkerde de balans op van de eerste maanden, inclusief een wat 'venijnige' uithaal.

LEES OOK: Storm blijft waaien boven KVDO: beslissing raakt snoeihard

Fusieclub dankzij inbreng VRT-gezicht

KV Diksmuide-Oostende, kortweg KVDO, is actief in de derde reeks van de amateurs. De club staat momenteel op een knappe vierde plaats en heeft nog uitzicht op promotie.

Pas in de zomer werd er leven geblazen in de fusieclub. Na het dramatische faillissement van KV Oostende, zocht het stadsbestuur naar een oplossing voor het stadion, de jeugdspelers en uiteraard ook voor de vele fans. Mede dankzij Karl Vannieuwkerke kreeg de nieuwe club vorm.

Na een paar maanden maakte Vannieuwkerke nu de balans op bij Het Nieuwsblad en die oogt vooral heel positief. "KVDO wil nu ook een identiteit creëren. Een club zijn, en niet zomaar een project. Het was geen doelstelling om nu al te promoveren, maar als je kijkt waar we nu staan, dan kan het misschien wel gebeuren. In dat geval zullen we het ook niet tegenhouden”. Zo klinkt het ambitieus.

"Ze doen het met gekochte ploeg!"

Een BV gekoppeld aan een amateurclub, waar hebben we dat verhaal nog gehoord? Uiteraard wordt de vergelijking met Sporting Hasselt snel gemaakt. De Spor speelt al op het 3de niveau en heeft met Sam Kerkhofs en Rik Verheye zelfs twee bekende Vlamingen in de rangen.

Vannieuwkerke waagde zich aan de vergelijking en haalde toch wat venijnig uit. "Sporting Hasselt heeft slechts 800 abonnees, wij maar liefst 2.300! Het verhaal van De Spor valt ook absoluut niet te vergelijken met het onze. In Hasselt moet het snel gaan. Ze doen het met een gekochte ploeg, met weinig of geen inbreng vanuit de eigen jeugd. Alles moet ook passen in hun televisieformat van De Spor, iets wat ze overigens wel uitstekend doen. Maar ik vind het wel jammer dat ze afgelopen zomer promoveerden zonder feest. Promotie moet je toch vieren in aanwezigheid van je supporters?” Aldus het VRT-gezicht, die duidelijk iets van het hart moest.

Is het dom om de vergelijking te maken met Sporting Hasselt?

Meest recent

De Cuyper doorbreekt stilte over hartverscheurende periode

Wat vandaag bijna vanzelfsprekend lijkt, hing voor Maxim De Cuyper ooit aan een zijden draadje. De ...

15
15
"Hij heeft niets getekend"-Coucke legt waarheid op tafel

Marc Coucke heeft een leven waar veel mensen van dromen. De man is stinkend rijk en kocht zich in ...

78
78
Brandon Mechele raakt Brugse fans met emotioneel bericht

Brandon Mechele laat zich deze keer van een opvallend andere kant zien. De verdediger van Club ...

190
190
Donkere wolken boven Ruben Van Gucht: alarmbellen gaan af

Donkere wolken pakken zich steeds nadrukkelijker samen rond Ruben Van Gucht. De 39-jarige ...

196
196
Roberto Carlos lost horrorverhaal: "160 miljoen euro..."

Roberto Carlos heeft naar eigen zeggen bijna zijn volledige opgebouwde vermogen verloren na ...

104
104
Van Gucht krijgt ijskoude douche: Relatiebom barst in Gent

Ruben Van Gucht blijft ook na zijn exit uit de Verraders het nieuws domineren. De sportjournalist ...

251
251
Courtois keert terug naar België: reden is héél opvallend

Thibaut Courtois is nog eens in België en deze keer draait zijn bezoek niet om de Rode Duivels. ...

444
444
Supportersclash Beerschot-KVM: Gevolgen zijn bikkelhard

De gebeurtenissen op een parking in Geel blijven nazinderen binnen de supporterswereld. Wat vorig ...

287
287
"Negen keer"-Emotionele Merckx grijpt voetbalfans naar keel

“Ik heb afgezien, ja.” Meer woorden heeft Eddy Merckx niet nodig om de ernst van zijn ...

166
166
Vandenbempt komt met straffe woorden over Verheyen

Vijftien jaar samenwerken en nog altijd moeiteloos naast elkaar zitten alsof ze nooit anders hebben ...

598
598
Coucke zorgt voor nieuwe schokgolf aan Belgische kust

Marc Coucke blijft verrassen met zijn zakelijke keuzes. De ondernemer zet opnieuw een opvallende ...

141
141
Van Gucht flikt het weer: Nieuwe Charlotte duikt op

Ruben Van Gucht blijft iedereen verbazen. De presentator werd nog maar pas (op TV dan) uit het ...

153
153
Marc Coucke vloert Sam Baro: "Voor eens en altijd..."

Marc Coucke stond woensdagavond even helemaal in de schijnwerpers in het Gentse Wintercircus. De ...

509
509
Rik De Mil gekortwiekt: opgestoken duim spreekt boekdelen

Het is duidelijk dat er momenteel weinig reden is voor stress bij AA Gent. De Buffalo's zijn ...

239
239
Van Gucht lokt woede uit: "Hij heeft een extreme drang, ten koste van alles"

Ruben Van Gucht liet in De Verraders een spoor van verbazing en ergernis achter. Zijn creatieve ...

320
320
Storm blijft waaien boven KVDO: beslissing raakt snoeihard

Het dossier dat al weken voor onrust zorgt binnen KV Diksmuide Oostende krijgt voorlopig geen nieuwe ...

88
88
Coucke toont grote ambities: "Ja, ik heb er het talent voor"

Sommige uitspraken van Marc Coucke doen meteen de wenkbrauwen fronsen. De ondernemer laat zich ...

51
51
Bizarre beelden: pletwals rijdt op ex-Engelse international

Vanuit Thailand komen zotte beelden overgewaaid. In de hoogste klasse werd ex-Engelse international ...

37
37
Sensationele comeback: twee trainers ruiken bloed in CPL

Ook in de Challenger Pro League is de eerste fase van de competitie achter de rug. En daarbij vallen ...

354
354
Ruben Van Gucht gaat diep door het stof: Verbijsterende exit

Ruben Van Gucht beleefde een weekend van uitersten. Terwijl zijn vriendin Valentine Besard de titel ...

113
113
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

966
966
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

163
163
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

540
540
Valentine Besard slaat Van Gucht met complete verstomming

Het waren spannende dagen voor zowel Ruben Van Gucht als Valentine Besard. De twee zijn ondertussen ...

70
70
Opvolger KVO in zware crisis: rechter grijpt keihard in

De crisis bij KV Diksmuide Oostende neemt een nieuwe wending. Nadat binnen de club verdeeldheid ...

103
103

Meer sportnieuws