Vannieuwkerke venijnig richting BV-voorzitters: "Gekochte boel!"

door
Vannieuwkerke venijnig richting BV-voorzitters:

Karl Vannieuwkerke kennen we uiteraard vooral als schermgezicht, maar het boegbeeld van de VRT zit ook actief in het voetbal. Sinds deze zomer nog wat meer. Vannieuwkerke werd immers de stuwende kracht achter de doorstart van KV Oostende, de failliete kustclub kende een revival dankzij Diksmuide, waar het VRT-gezicht actief is. Nu maakte Vannieuwkerde de balans op van de eerste maanden, inclusief een wat 'venijnige' uithaal.

LEES OOK: Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Fusieclub dankzij inbreng VRT-gezicht

KV Diksmuide-Oostende, kortweg KVDO, is actief in de derde reeks van de amateurs. De club staat momenteel op een knappe vierde plaats en heeft nog uitzicht op promotie.

Pas in de zomer werd er leven geblazen in de fusieclub. Na het dramatische faillissement van KV Oostende, zocht het stadsbestuur naar een oplossing voor het stadion, de jeugdspelers en uiteraard ook voor de vele fans. Mede dankzij Karl Vannieuwkerke kreeg de nieuwe club vorm.

Na een paar maanden maakte Vannieuwkerke nu de balans op bij Het Nieuwsblad en die oogt vooral heel positief. "KVDO wil nu ook een identiteit creëren. Een club zijn, en niet zomaar een project. Het was geen doelstelling om nu al te promoveren, maar als je kijkt waar we nu staan, dan kan het misschien wel gebeuren. In dat geval zullen we het ook niet tegenhouden”. Zo klinkt het ambitieus.

"Ze doen het met gekochte ploeg!"

Een BV gekoppeld aan een amateurclub, waar hebben we dat verhaal nog gehoord? Uiteraard wordt de vergelijking met Sporting Hasselt snel gemaakt. De Spor speelt al op het 3de niveau en heeft met Sam Kerkhofs en Rik Verheye zelfs twee bekende Vlamingen in de rangen.

Vannieuwkerke waagde zich aan de vergelijking en haalde toch wat venijnig uit. "Sporting Hasselt heeft slechts 800 abonnees, wij maar liefst 2.300! Het verhaal van De Spor valt ook absoluut niet te vergelijken met het onze. In Hasselt moet het snel gaan. Ze doen het met een gekochte ploeg, met weinig of geen inbreng vanuit de eigen jeugd. Alles moet ook passen in hun televisieformat van De Spor, iets wat ze overigens wel uitstekend doen. Maar ik vind het wel jammer dat ze afgelopen zomer promoveerden zonder feest. Promotie moet je toch vieren in aanwezigheid van je supporters?” Aldus het VRT-gezicht, die duidelijk iets van het hart moest.

Is het dom om de vergelijking te maken met Sporting Hasselt?

Meest recent

Ruben Van Gucht in shock: 'Bekentenis slaat in als een bom'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

49
49
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

868
868
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

93
93
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

275
275
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

131
131
Courtois onthult straf plan met Belgische club

Thibaut Courtois hoopt de komende maanden nog prijzen te pakken met Real Madrid, maar intussen maakt ...

191
191
Verhaeghe bakt het bruin: X gaat volledig uit zijn dak

Club Brugge speelde gisterenavond andermaal een fantastische partij in de Champions League. ...

283
283
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

131
131
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

242
242
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

68
68
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

115
115
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

318
318
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

143
143
STVV-fan Ward Lemmelijn deelt héél aangrijpend nieuws

Ward Lemmelijn is in sneltempo uitgegroeid tot een van de opvallendste nieuwe BV’s van het ...

115
115
De Ketelaere kiest nieuw pad en verrast vriend en vijand

Op een moment dat alle aandacht normaal naar het veld zou gaan, maakt Charles De Ketelaere een ...

186
186
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

313
313
Bart De Wever treft Antwerp-fan Van Looy recht in het hart

Het is andermaal crisis op de Bosuil en het hart van veel Antwerp-fans bloedt momenteel. Zo ook bij ...

373
373
Vannieuwkerke krijgt absolute mokerslag op Valentijn

Karl Vannieuwkerke groeide binnen de VRT uit tot een waar fenomeen. De man is uiteraard het gezicht ...

313
313
Vanaken laat fans smelten met diep ontroerende beelden

Deze namiddag staat de Brugse derby op het programma tussen Cercle en Club Brugge. Blauw-Zwart kan ...

422
422
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

184
184
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

138
138
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

412
412
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

118
118
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

411
411
"Ali Mentatie"-Ruben Van Gucht in online beerput gegooid

Het is andermaal niet de prettigste week uit het leven van Ruben Van Gucht. De sportjournalist kreeg ...

110
110

Meer sportnieuws