WK Darts: Weergaloze kraker, 9-darter en... virussen

16 stemmen
WK Darts: Weergaloze kraker, 9-darter en... virussen

Hebben we gisteren gekeken naar de mooiste dag ooit op het WK Darts? Toegegeven: vergelijken is moeilijk maar we kregen een reeks partijen met onwaarschijnlijke 'twists and turns'. Daarbij inbegrepen: een 9-darter, een paar dramatische uitschakelingen en... veel ziektekiemen.

De Decker-boeman doorstaat 9-darter challenge

Beginnen doen we met de partij tussen de Australiër Damon Heta en de Brit Luke Woodhouse. Die laatste was verantwoordelijk voor de uitschakeling van Mike De Decker en toonde gisteren nogmaals zijn kunnen. Aanvankelijk was het Heta die het voortouw nam, met 3-1 voorkwam en onderweg ook nog eens een geweldige 9-darter gooide. Beelden waarbij zelfs Woodhouse 'total loco' ging:

Jackpot voor Heta, The Ferret na kraker door

Het leverde Heta 60.000 pond op (net zoals een toeschouwer in het publiek) en een 3-1 voorsprong. Na een fabelachtige comeback en 9 legs op een rij (!) ging Woodhouse echter naar de vierde ronde. Exit de Australiër en een nieuw WK-sprookje voor Woody.

Genoeg spektakel voor de namiddagsessie? Het was slechts een begin. Nadien was het immers de beurt aan Daryl Gurney en Jonny Clayton. De oudste van de twee nam daarin een 3-0 voorsprong, echter: ook hier volgde een weergaloze remontada tot 3-3. In de beslissende set toonde Clayton echter stalen ballen en met 3-1 in legs zegevierde hij finaal met 4-3. In de daaropvolgende partij was er iets minder spanning en pakte Bunting met 4-1 zijn ticket voor ronde 4.

Cullen en Price leveren onvergetelijk gevecht

De avondsessie leverde nog één onvergetelijke pot op. Die tussen Gerwyn Price en Joe Cullen. Ook hierin zagen we weer de nodige twists and turns. Een geweldige Price liep uit tot 3-0, waarna The Rockstar stelselmatig aan de achterstand knabbelde en terugkwam tot 3-3. In de beslissende 7de set zagen we tal van breaks, tot Price op 5-4 leek te gaan uitgooien.

Dat was echter buiten Cullen gerekend, die op een cruciaal moment (Price had drie wedstrijdpijlen in de hand) een 170-finish lukte. The Rockstar had vervolgens de pijlen om uit te gooien maar... werd op zijn beurt gebroken. Zo mag Price naar de 4de ronde. Hij werd later nog vergezeld door Peter Wright, die zwaar ziek op het podium stond maar toch Wattimena klopte. Humphries veegde dan weer de vloer aan met Kenny. Een dag die veel dartsfans zich nog lang zullen heugen!

Was dit de beste WK-dag ooit?

Meest recent

'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

17
17
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

14
14
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

74
74
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

157
157
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

394
394
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

141
141
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

215
215
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

25
25
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

33
33
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

134
134
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

162
162
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

23
23
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

425
425
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

166
166
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

37
37
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

36
36
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

27
27
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

104
104
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

232
232
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

519
519
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

70
70
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

336
336
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

83
83
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

247
247
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

741
741

Meer sportnieuws