WK Darts: Weergaloze kraker, 9-darter en... virussen

door
WK Darts: Weergaloze kraker, 9-darter en... virussen

Hebben we gisteren gekeken naar de mooiste dag ooit op het WK Darts? Toegegeven: vergelijken is moeilijk maar we kregen een reeks partijen met onwaarschijnlijke 'twists and turns'. Daarbij inbegrepen: een 9-darter, een paar dramatische uitschakelingen en... veel ziektekiemen.

De Decker-boeman doorstaat 9-darter challenge

Beginnen doen we met de partij tussen de Australiër Damon Heta en de Brit Luke Woodhouse. Die laatste was verantwoordelijk voor de uitschakeling van Mike De Decker en toonde gisteren nogmaals zijn kunnen. Aanvankelijk was het Heta die het voortouw nam, met 3-1 voorkwam en onderweg ook nog eens een geweldige 9-darter gooide. Beelden waarbij zelfs Woodhouse 'total loco' ging:

Jackpot voor Heta, The Ferret na kraker door

Het leverde Heta 60.000 pond op (net zoals een toeschouwer in het publiek) en een 3-1 voorsprong. Na een fabelachtige comeback en 9 legs op een rij (!) ging Woodhouse echter naar de vierde ronde. Exit de Australiër en een nieuw WK-sprookje voor Woody.

Genoeg spektakel voor de namiddagsessie? Het was slechts een begin. Nadien was het immers de beurt aan Daryl Gurney en Jonny Clayton. De oudste van de twee nam daarin een 3-0 voorsprong, echter: ook hier volgde een weergaloze remontada tot 3-3. In de beslissende set toonde Clayton echter stalen ballen en met 3-1 in legs zegevierde hij finaal met 4-3. In de daaropvolgende partij was er iets minder spanning en pakte Bunting met 4-1 zijn ticket voor ronde 4.

Cullen en Price leveren onvergetelijk gevecht

De avondsessie leverde nog één onvergetelijke pot op. Die tussen Gerwyn Price en Joe Cullen. Ook hierin zagen we weer de nodige twists and turns. Een geweldige Price liep uit tot 3-0, waarna The Rockstar stelselmatig aan de achterstand knabbelde en terugkwam tot 3-3. In de beslissende 7de set zagen we tal van breaks, tot Price op 5-4 leek te gaan uitgooien.

Dat was echter buiten Cullen gerekend, die op een cruciaal moment (Price had drie wedstrijdpijlen in de hand) een 170-finish lukte. The Rockstar had vervolgens de pijlen om uit te gooien maar... werd op zijn beurt gebroken. Zo mag Price naar de 4de ronde. Hij werd later nog vergezeld door Peter Wright, die zwaar ziek op het podium stond maar toch Wattimena klopte. Humphries veegde dan weer de vloer aan met Kenny. Een dag die veel dartsfans zich nog lang zullen heugen!

Was dit de beste WK-dag ooit?

Meest recent

'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

24
24
'Club Brugge zoekt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

89
89
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

175
175
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

214
214
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

76
76
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

140
140
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

23
23
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

106
106
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

284
284
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

70
70
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

135
135
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

179
179
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

201
201
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

92
92
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

85
85
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

227
227
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

281
281
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

161
161
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

223
223
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

189
189
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

31
31
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

289
289
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

257
257
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

359
359
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

102
102

Meer sportnieuws