Luca Brecel maakt in één klap jaar goed met gigantische jackpot

1825 stemmen
Luca Brecel maakt in één klap jaar goed met gigantische jackpot

Is er terug beterschap op komst bij Luca Brecel? De voormalig wereldkampioen zoekt al een tijdje naar zijn beste vorm, maar toonde de laatste weken tekenen van beterschap. Nu maakte hij in één klap zijn hele seizoen goed door een heel opmerkelijk toernooi.

Stunt van formaat

Het is niet eens zo gek lang geleden. Op 1 mei 2023 werd er Belgische sportgeschiedenis geschreven toen Luca Brecel in het mythische 'Crucible Theatre' de wereldtitel pakte in het snooker. De nummer één positie lang voor het grijpen en er leek nog heel wat moois aan te komen voor de jonge Limburger.

Maar de 'goesting' leek nadien een tijd weg bij Brecel. Die vooral nog pronkte met luxueuze auto's en dure trips. De trainingsuren aan de tafel slonken als sneeuw voor de zon, net zoals de prestaties op grote toernooien.

Veranderende mindset

De mindset van The Belgian Bullet lijkt echter helemaal gekeerd. Brecel is fanatiek gaan sporten (droomt van de Iron Man) en nam ook de keu weer op. Het leverde al een kwartfinaleplaats op bij de Scottish Open en nu volgde... nog iets veel mooier.

Volgt ultieme jackpot?

Momenteel is immers het Riyadh Season Snooker Championshiptoernooi aan de gang. Een inivitatietoernooi met een wel heel aparte formule. Er wordt immers een extra gouden bal op tafel gelegd. Die kan finaal leiden tot een 167-break. Van zodra die niet meer mogelijk is (als een andere kleur dan zwart wordt gepot na een rode), dan verdwijnt de gouden bal van tafel.

Wanneer iemand zo'n 167-break zou lukken (voorlopig nog niet), wacht een prijs van... één miljoen dollar. Brecel won ondertussen twee partijen en is daarmee ook al verzekerd van ongeveer 90.000 euro. Zo maakt hij qua prijzengeld in één klap zijn seizoen goed. Voor de winnaar wacht zelfs 250.000 dollar.

Denkt u dat Brecel terug op de goede weg is?

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

66
66
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

11
11
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

40
40
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

23
23
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

88
88
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

111
111
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

26
26
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

44
44
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

55
55
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

252
252
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

150
150
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

40
40
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

203
203
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

139
139
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

134
134
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

89
89
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

420
420
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

327
327
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

130
130
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

129
129
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

92
92
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

32
32
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

164
164
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

195
195
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

42
42

Meer sportnieuws