Carrière Tom Waes voorbij? Nederland sabelt TV-ster neer

door
Carrière Tom Waes voorbij? Nederland sabelt TV-ster neer

We zijn ongeveer één week na de zware crash van TV-held Tom Waes. Eén van de meest populaire gezichten van de openbare omroep ging zwaar door het stof na de bekentenis van alcohol te hebben gebruikt. Nu kwam er ook dramatisch nieuws vanuit Nederland.

LEES OOK: Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Diepe k(r)ater geslagen

Vorig weekend sloeg het nieuws in als een bom: Tom Waes had op de Antwerpse ring een zware crash met zijn oldtimer Porsche en verkeerde een tijdje in levensgevaar. Vlaanderen (en Nederland) ontwaakte met een kater.

Die kater werd nog wat groter toen de VRT-man (aan de beterhand) zelf met een verklaring kwam dat hij gedronken had. Tevens gaf hij aan zich nog 'weinig te herinneren van de aanrijding'.

Het zorgde voor heel wat negatieve reacties, daar waar er eerst sprake was van 'steun' en 'bezorgdheid'. Denk maar aan de vele lichtjes die Bart Peeters liet aangaan tijdens één van zijn concerten, als steun aan zijn 'goede vriend'.

"Het is geen beginnend soapsterretje"

Hoe het verder moet met de TV-carrière van Waes is nog hoogst onduidelijk. De VRT was 'not amused' in een persbericht, in Nederland gaan ze zelfs nog een stapje verder. “Zijn gedrag wordt in Nederland eensgezind afgekeurd. Ik heb begrepen dat er bij jullie wel meer mensen dronken achter het stuur kruipen, maar in Nederland is dat not done", zo liet columniste Angela de Jong optekenen bij het AD.

Volgens De Jong is het onzeker of men Waes terug zal omarmen bij onze Noorderburen. “Ik heb mezelf toch afgevraagd of het nog wel leuk zal zijn om naar hem te kijken op tv, omdat de val van zijn sokkel wel heel hoog is. Tom is een gelauwerd acteur van middelbare leeftijd, geen beginnend soapsterretje of influencer die moet wennen aan de druk van de media". Zo klinkt het hard. Al geeft de Nederlandse ook aan dat een publieke spijtbetuiging, gekoppeld aan een cursus, mogelijk soelaas kan brengen.

Zal hij ooit nog dezelfde status krijgen?

Meest recent

Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

5
5
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

106
106
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

54
54
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

183
183
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

162
162
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

225
225
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

272
272
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

111
111
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

407
407
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

221
221
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

85
85
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

342
342
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

338
338
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

131
131
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

262
262
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

201
201
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

263
263
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

149
149
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

464
464
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

179
179
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

156
156
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

72
72
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

75
75
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

177
177

Meer sportnieuws