De genadeklap? 'Toekomst Waes bij VRT aan zijden draadje'

193 stemmen
De genadeklap? 'Toekomst Waes bij VRT aan zijden draadje'

De teneur in Vlaanderen keerde snel rond VRT-gezicht Tom Waes. Aanvankelijk was er vooral veel steun voor de onfortuinlijke presentator, dat veranderde toen Waes gisteren zwaar door het stof ging. Hij bekende van te hebben gedronken en dat heeft nu mogelijk drastische gevolgen.

LEES OOK: Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Lawine aan verontwaardiging

"Het is een grote, onbegrijpelijke fout, waar ik me verschrikkelijk bij voel", zo opende Waes gisteren een persbericht bij VRT. Nadat er verschillende beelden opdoken van de VRT-presentator uit Antwerpen-Zuid (in beschonken toestand), kwam er een opmerkelijke mea culpa.

Die bekentenis zorgde voor een lawine aan reacties. Een paar mensen namen het op voor het gevallen VRT-gezicht ("iedereen maakt fouten") maar TV-kijkend Vlaanderen was vooral ook enorm gedegouteerd door het gedrag van één van hun helden.

Openbare dronkenschap: er wordt uiteraard niet mee gelachen en dat doen ze bij de VRT zeker ook niet. HLN weet dat er in de exclusiviteitscontracten een passage staat waarin 'openbare dronkenschap of drugsgebruik niet worden getolereerd'. 

Waarden en normen in de Schelde gegooid

Waes is dan wel als zelfstandige verbonden aan de openbare omroep, uiteraard gelden voor hem dezelfde regels. De krant stelt dan ook de toekomst van het VRT-gezicht openlijk in vraag. 

Men maakt ook de vergelijking met Eddy Demarez, de sportpresentator die vlak na een wedstrijd van de Cats (basket) zwaar uit de bocht ging. Hij verdween onmiddellijk geruime tijd van het scherm. 

Sanctie in aantocht?

De VRT werd naar een reactie gevraagd omtrent mogelijke sancties maar bleef momenteel op de vlakte. "Het is nog te vroeg om daarover te communiceren,” zegt VRT-woordvoerder Yasmine Van der Borght. “We gaan dat de komende dagen rustig bekijken.” Zo is het onzeker of we Waes binnenkort terug op het TV-scherm zien.

Moet dit gevolgen hebben voor zijn TV-carrière?

Meest recent

Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

16
16
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

17
17
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

23
23
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

38
38
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

133
133
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

107
107
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

27
27
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

144
144
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

118
118
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

104
104
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

74
74
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

342
342
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

269
269
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

118
118
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

110
110
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

82
82
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

28
28
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

147
147
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

181
181
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

38
38
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

121
121
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

343
343
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

389
389
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

253
253
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

76
76

Meer sportnieuws