De genadeklap? 'Toekomst Waes bij VRT aan zijden draadje'

door
De genadeklap? 'Toekomst Waes bij VRT aan zijden draadje'

De teneur in Vlaanderen keerde snel rond VRT-gezicht Tom Waes. Aanvankelijk was er vooral veel steun voor de onfortuinlijke presentator, dat veranderde toen Waes gisteren zwaar door het stof ging. Hij bekende van te hebben gedronken en dat heeft nu mogelijk drastische gevolgen.

LEES OOK: Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Lawine aan verontwaardiging

"Het is een grote, onbegrijpelijke fout, waar ik me verschrikkelijk bij voel", zo opende Waes gisteren een persbericht bij VRT. Nadat er verschillende beelden opdoken van de VRT-presentator uit Antwerpen-Zuid (in beschonken toestand), kwam er een opmerkelijke mea culpa.

Die bekentenis zorgde voor een lawine aan reacties. Een paar mensen namen het op voor het gevallen VRT-gezicht ("iedereen maakt fouten") maar TV-kijkend Vlaanderen was vooral ook enorm gedegouteerd door het gedrag van één van hun helden.

Openbare dronkenschap: er wordt uiteraard niet mee gelachen en dat doen ze bij de VRT zeker ook niet. HLN weet dat er in de exclusiviteitscontracten een passage staat waarin 'openbare dronkenschap of drugsgebruik niet worden getolereerd'. 

Waarden en normen in de Schelde gegooid

Waes is dan wel als zelfstandige verbonden aan de openbare omroep, uiteraard gelden voor hem dezelfde regels. De krant stelt dan ook de toekomst van het VRT-gezicht openlijk in vraag. 

Men maakt ook de vergelijking met Eddy Demarez, de sportpresentator die vlak na een wedstrijd van de Cats (basket) zwaar uit de bocht ging. Hij verdween onmiddellijk geruime tijd van het scherm. 

Sanctie in aantocht?

De VRT werd naar een reactie gevraagd omtrent mogelijke sancties maar bleef momenteel op de vlakte. "Het is nog te vroeg om daarover te communiceren,” zegt VRT-woordvoerder Yasmine Van der Borght. “We gaan dat de komende dagen rustig bekijken.” Zo is het onzeker of we Waes binnenkort terug op het TV-scherm zien.

Moet dit gevolgen hebben voor zijn TV-carrière?

Meest recent

Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

13
13
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

223
223
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

44
44
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

156
156
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

223
223
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

405
405
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

623
623
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

516
516
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

277
277
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

139
139
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

249
249
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

458
458
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

42
42
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

294
294
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

166
166
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

234
234
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

339
339
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

680
680
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

205
205
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

364
364
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

2225
2225
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

259
259
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

352
352
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

669
669
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

191
191

Meer sportnieuws