De genadeklap? 'Toekomst Waes bij VRT aan zijden draadje'

door
De genadeklap? 'Toekomst Waes bij VRT aan zijden draadje'

De teneur in Vlaanderen keerde snel rond VRT-gezicht Tom Waes. Aanvankelijk was er vooral veel steun voor de onfortuinlijke presentator, dat veranderde toen Waes gisteren zwaar door het stof ging. Hij bekende van te hebben gedronken en dat heeft nu mogelijk drastische gevolgen.

LEES OOK: RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Lawine aan verontwaardiging

"Het is een grote, onbegrijpelijke fout, waar ik me verschrikkelijk bij voel", zo opende Waes gisteren een persbericht bij VRT. Nadat er verschillende beelden opdoken van de VRT-presentator uit Antwerpen-Zuid (in beschonken toestand), kwam er een opmerkelijke mea culpa.

Die bekentenis zorgde voor een lawine aan reacties. Een paar mensen namen het op voor het gevallen VRT-gezicht ("iedereen maakt fouten") maar TV-kijkend Vlaanderen was vooral ook enorm gedegouteerd door het gedrag van één van hun helden.

Openbare dronkenschap: er wordt uiteraard niet mee gelachen en dat doen ze bij de VRT zeker ook niet. HLN weet dat er in de exclusiviteitscontracten een passage staat waarin 'openbare dronkenschap of drugsgebruik niet worden getolereerd'. 

Waarden en normen in de Schelde gegooid

Waes is dan wel als zelfstandige verbonden aan de openbare omroep, uiteraard gelden voor hem dezelfde regels. De krant stelt dan ook de toekomst van het VRT-gezicht openlijk in vraag. 

Men maakt ook de vergelijking met Eddy Demarez, de sportpresentator die vlak na een wedstrijd van de Cats (basket) zwaar uit de bocht ging. Hij verdween onmiddellijk geruime tijd van het scherm. 

Sanctie in aantocht?

De VRT werd naar een reactie gevraagd omtrent mogelijke sancties maar bleef momenteel op de vlakte. "Het is nog te vroeg om daarover te communiceren,” zegt VRT-woordvoerder Yasmine Van der Borght. “We gaan dat de komende dagen rustig bekijken.” Zo is het onzeker of we Waes binnenkort terug op het TV-scherm zien.

Moet dit gevolgen hebben voor zijn TV-carrière?

Meest recent

POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

13
13
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

53
53
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

72
72
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

142
142
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

213
213
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

129
129
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

63
63
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

35
35
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

494
494
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

348
348
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

582
582
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

328
328
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

103
103
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

113
113
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

418
418
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

162
162
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

255
255
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

109
109
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

270
270
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

469
469
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

197
197
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

70
70
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

579
579
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

114
114

Meer sportnieuws