De genadeklap? 'Toekomst Waes bij VRT aan zijden draadje'

door
De genadeklap? 'Toekomst Waes bij VRT aan zijden draadje'

De teneur in Vlaanderen keerde snel rond VRT-gezicht Tom Waes. Aanvankelijk was er vooral veel steun voor de onfortuinlijke presentator, dat veranderde toen Waes gisteren zwaar door het stof ging. Hij bekende van te hebben gedronken en dat heeft nu mogelijk drastische gevolgen.

LEES OOK: Exit Ruben Van Gucht zindert na: "Moeilijk door te slikken"

Lawine aan verontwaardiging

"Het is een grote, onbegrijpelijke fout, waar ik me verschrikkelijk bij voel", zo opende Waes gisteren een persbericht bij VRT. Nadat er verschillende beelden opdoken van de VRT-presentator uit Antwerpen-Zuid (in beschonken toestand), kwam er een opmerkelijke mea culpa.

Die bekentenis zorgde voor een lawine aan reacties. Een paar mensen namen het op voor het gevallen VRT-gezicht ("iedereen maakt fouten") maar TV-kijkend Vlaanderen was vooral ook enorm gedegouteerd door het gedrag van één van hun helden.

Openbare dronkenschap: er wordt uiteraard niet mee gelachen en dat doen ze bij de VRT zeker ook niet. HLN weet dat er in de exclusiviteitscontracten een passage staat waarin 'openbare dronkenschap of drugsgebruik niet worden getolereerd'. 

Waarden en normen in de Schelde gegooid

Waes is dan wel als zelfstandige verbonden aan de openbare omroep, uiteraard gelden voor hem dezelfde regels. De krant stelt dan ook de toekomst van het VRT-gezicht openlijk in vraag. 

Men maakt ook de vergelijking met Eddy Demarez, de sportpresentator die vlak na een wedstrijd van de Cats (basket) zwaar uit de bocht ging. Hij verdween onmiddellijk geruime tijd van het scherm. 

Sanctie in aantocht?

De VRT werd naar een reactie gevraagd omtrent mogelijke sancties maar bleef momenteel op de vlakte. "Het is nog te vroeg om daarover te communiceren,” zegt VRT-woordvoerder Yasmine Van der Borght. “We gaan dat de komende dagen rustig bekijken.” Zo is het onzeker of we Waes binnenkort terug op het TV-scherm zien.

Moet dit gevolgen hebben voor zijn TV-carrière?

Meest recent

'Sibierski verbaast: Anderlecht dumpt steunpilaar'

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

32
32
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

35
35
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

13
13
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

51
51
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

14
14
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

44
44
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

89
89
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

38
38
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

169
169
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

17
17
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

67
67
Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

75
75
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

137
137
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

163
163
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

122
122
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

74
74
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

63
63
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

114
114
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

78
78
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

338
338
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

385
385
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

353
353
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

25
25
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

113
113
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

250
250

Meer sportnieuws