De genadeklap? 'Toekomst Waes bij VRT aan zijden draadje'

193 stemmen
De genadeklap? 'Toekomst Waes bij VRT aan zijden draadje'

De teneur in Vlaanderen keerde snel rond VRT-gezicht Tom Waes. Aanvankelijk was er vooral veel steun voor de onfortuinlijke presentator, dat veranderde toen Waes gisteren zwaar door het stof ging. Hij bekende van te hebben gedronken en dat heeft nu mogelijk drastische gevolgen.

LEES OOK: Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Lawine aan verontwaardiging

"Het is een grote, onbegrijpelijke fout, waar ik me verschrikkelijk bij voel", zo opende Waes gisteren een persbericht bij VRT. Nadat er verschillende beelden opdoken van de VRT-presentator uit Antwerpen-Zuid (in beschonken toestand), kwam er een opmerkelijke mea culpa.

Die bekentenis zorgde voor een lawine aan reacties. Een paar mensen namen het op voor het gevallen VRT-gezicht ("iedereen maakt fouten") maar TV-kijkend Vlaanderen was vooral ook enorm gedegouteerd door het gedrag van één van hun helden.

Openbare dronkenschap: er wordt uiteraard niet mee gelachen en dat doen ze bij de VRT zeker ook niet. HLN weet dat er in de exclusiviteitscontracten een passage staat waarin 'openbare dronkenschap of drugsgebruik niet worden getolereerd'. 

Waarden en normen in de Schelde gegooid

Waes is dan wel als zelfstandige verbonden aan de openbare omroep, uiteraard gelden voor hem dezelfde regels. De krant stelt dan ook de toekomst van het VRT-gezicht openlijk in vraag. 

Men maakt ook de vergelijking met Eddy Demarez, de sportpresentator die vlak na een wedstrijd van de Cats (basket) zwaar uit de bocht ging. Hij verdween onmiddellijk geruime tijd van het scherm. 

Sanctie in aantocht?

De VRT werd naar een reactie gevraagd omtrent mogelijke sancties maar bleef momenteel op de vlakte. "Het is nog te vroeg om daarover te communiceren,” zegt VRT-woordvoerder Yasmine Van der Borght. “We gaan dat de komende dagen rustig bekijken.” Zo is het onzeker of we Waes binnenkort terug op het TV-scherm zien.

Moet dit gevolgen hebben voor zijn TV-carrière?

Meest recent

Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

36
36
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

11
11
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

6
6
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

14
14
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

65
65
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

158
158
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

157
157
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

584
584
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

462
462
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

340
340
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

202
202
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

237
237
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

92
92
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

60
60
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

222
222
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

90
90
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

73
73
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

403
403
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

206
206
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

241
241
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

475
475
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

118
118
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

264
264
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

84
84
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

450
450

Meer sportnieuws