De genadeklap? 'Luca Brecel gaat van Hero naar Zero'

277 stemmen
De genadeklap? 'Luca Brecel gaat van Hero naar Zero'

Komt het nog goed met voormalig wereldkampioen en rastalent Luca Brecel? Onze landgenoot bestormde nog niet gek lang geleden de top maar lijkt momenteel nog een schim van zichzelf. Dat zorgt in de snookerwereld voor verwondering en heel wat uitgesproken frustraties.

LEES OOK: Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Belgische sportgeschiedenis

Op 1 mei 2023 werd er Belgische sportgeschiedenis geschreven toen Luca Brecel in het mythische 'Crucible Theatre' de wereldtitel pakte in het snooker. 

Al van jongs af aan stond de Limburger bekend als een echt rastalent. De beelden, waarbij vader Carlo in verschillende TV-programma's meer steun vroeg voor de begeleiding en ondersteuning van zijn zoon, liggen nog vers in het geheugen.

Het parcours dat Brecel sindsdien aflegde, is op zijn zachtst gezegd turbulent te noemen. Zo won hij al een paar rankingtoernooien, staat hij reeds langere tijd aan de top maar op het WK... liep het heel vaak fout.

De wereldtitel in 2023 werd voorafgegaan door maar liefst vijf nederlagen in de eerste ronde, gevolgd door nog een zeperd tijdens de verdediging van zijn wereldtitel eerder dit jaar. Sowieso is de neergang die de Limburger ondergaat sinds dat hij het allerhoogste behaalde behoorlijk hallucinant.

"Hoe laag wil je zakken?"

Ook in het huidige seizoen weet Brecel amper potten te breken en zo komt zelfs zijn tourkaart in het gevaar. Daarvoor moet de Limburger na dit seizoen in de top-64 staan, een eitje zou u denken als wereldkampioen maar onze landgenoot staat nu maar op... plaats 61.

Alle alarmbellen gaan ondertussen af en de kritiek zwelt enkel maar aan. Onder meer ex-wereldkampioen Hendry stelde de werkethiek van Brecel in vraag en snookercommentator Rudy Bauwens gaat nog een stap verder. "Hoe laag wil je zakken? From hero to zero? Ik weet niet of zijn trots dat zal accepteren. Er zijn ook geen verzachtende omstandigheden. Het is gewoon laksheid", zo laat Bauwens verstaan bij Sporza.

Brecel zelf? Die jaagt momenteel een andere droom na: een Iron Man afwerken. Benieuwd of hij die energie vroeg of laat ook weer aan de snookertafel laat zien.

Zonde dat hij zo zijn talent lijkt te vergooien?

Meest recent

Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

37
37
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

19
19
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

67
67
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

346
346
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

52
52
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

164
164
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

202
202
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

155
155
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

455
455
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

113
113
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

108
108
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

53
53
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

155
155
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

307
307
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

120
120
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

58
58
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

77
77
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

250
250
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

121
121
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

74
74
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

164
164
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

441
441
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

287
287
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

549
549
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

149
149

Meer sportnieuws