De genadeklap? 'Luca Brecel gaat van Hero naar Zero'

277
De genadeklap? 'Luca Brecel gaat van Hero naar Zero'

Komt het nog goed met voormalig wereldkampioen en rastalent Luca Brecel? Onze landgenoot bestormde nog niet gek lang geleden de top maar lijkt momenteel nog een schim van zichzelf. Dat zorgt in de snookerwereld voor verwondering en heel wat uitgesproken frustraties.

LEES OOK: Gianni Infantino out? UEFA zet FIFA-baas een ferme hak

Belgische sportgeschiedenis

Op 1 mei 2023 werd er Belgische sportgeschiedenis geschreven toen Luca Brecel in het mythische 'Crucible Theatre' de wereldtitel pakte in het snooker. 

Al van jongs af aan stond de Limburger bekend als een echt rastalent. De beelden, waarbij vader Carlo in verschillende TV-programma's meer steun vroeg voor de begeleiding en ondersteuning van zijn zoon, liggen nog vers in het geheugen.

Het parcours dat Brecel sindsdien aflegde, is op zijn zachtst gezegd turbulent te noemen. Zo won hij al een paar rankingtoernooien, staat hij reeds langere tijd aan de top maar op het WK... liep het heel vaak fout.

De wereldtitel in 2023 werd voorafgegaan door maar liefst vijf nederlagen in de eerste ronde, gevolgd door nog een zeperd tijdens de verdediging van zijn wereldtitel eerder dit jaar. Sowieso is de neergang die de Limburger ondergaat sinds dat hij het allerhoogste behaalde behoorlijk hallucinant.

"Hoe laag wil je zakken?"

Ook in het huidige seizoen weet Brecel amper potten te breken en zo komt zelfs zijn tourkaart in het gevaar. Daarvoor moet de Limburger na dit seizoen in de top-64 staan, een eitje zou u denken als wereldkampioen maar onze landgenoot staat nu maar op... plaats 61.

Alle alarmbellen gaan ondertussen af en de kritiek zwelt enkel maar aan. Onder meer ex-wereldkampioen Hendry stelde de werkethiek van Brecel in vraag en snookercommentator Rudy Bauwens gaat nog een stap verder. "Hoe laag wil je zakken? From hero to zero? Ik weet niet of zijn trots dat zal accepteren. Er zijn ook geen verzachtende omstandigheden. Het is gewoon laksheid", zo laat Bauwens verstaan bij Sporza.

Brecel zelf? Die jaagt momenteel een andere droom na: een Iron Man afwerken. Benieuwd of hij die energie vroeg of laat ook weer aan de snookertafel laat zien.

Zonde dat hij zo zijn talent lijkt te vergooien?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

56
56
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

52
52
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

43
43
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

37
37
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

15
15
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

68
68
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

151
151
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

139
139
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

301
301
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

278
278
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

123
123
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

127
127
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

222
222
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

185
185
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

255
255
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

315
315
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

216
216
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

227
227
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

112
112
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

257
257
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

142
142
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

248
248
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

997
997

Meer sportnieuws