De genadeklap? 'Luca Brecel gaat van Hero naar Zero'

277
De genadeklap? 'Luca Brecel gaat van Hero naar Zero'

Komt het nog goed met voormalig wereldkampioen en rastalent Luca Brecel? Onze landgenoot bestormde nog niet gek lang geleden de top maar lijkt momenteel nog een schim van zichzelf. Dat zorgt in de snookerwereld voor verwondering en heel wat uitgesproken frustraties.

LEES OOK: Gianni Infantino out? UEFA zet FIFA-baas een ferme hak

Belgische sportgeschiedenis

Op 1 mei 2023 werd er Belgische sportgeschiedenis geschreven toen Luca Brecel in het mythische 'Crucible Theatre' de wereldtitel pakte in het snooker. 

Al van jongs af aan stond de Limburger bekend als een echt rastalent. De beelden, waarbij vader Carlo in verschillende TV-programma's meer steun vroeg voor de begeleiding en ondersteuning van zijn zoon, liggen nog vers in het geheugen.

Het parcours dat Brecel sindsdien aflegde, is op zijn zachtst gezegd turbulent te noemen. Zo won hij al een paar rankingtoernooien, staat hij reeds langere tijd aan de top maar op het WK... liep het heel vaak fout.

De wereldtitel in 2023 werd voorafgegaan door maar liefst vijf nederlagen in de eerste ronde, gevolgd door nog een zeperd tijdens de verdediging van zijn wereldtitel eerder dit jaar. Sowieso is de neergang die de Limburger ondergaat sinds dat hij het allerhoogste behaalde behoorlijk hallucinant.

"Hoe laag wil je zakken?"

Ook in het huidige seizoen weet Brecel amper potten te breken en zo komt zelfs zijn tourkaart in het gevaar. Daarvoor moet de Limburger na dit seizoen in de top-64 staan, een eitje zou u denken als wereldkampioen maar onze landgenoot staat nu maar op... plaats 61.

Alle alarmbellen gaan ondertussen af en de kritiek zwelt enkel maar aan. Onder meer ex-wereldkampioen Hendry stelde de werkethiek van Brecel in vraag en snookercommentator Rudy Bauwens gaat nog een stap verder. "Hoe laag wil je zakken? From hero to zero? Ik weet niet of zijn trots dat zal accepteren. Er zijn ook geen verzachtende omstandigheden. Het is gewoon laksheid", zo laat Bauwens verstaan bij Sporza.

Brecel zelf? Die jaagt momenteel een andere droom na: een Iron Man afwerken. Benieuwd of hij die energie vroeg of laat ook weer aan de snookertafel laat zien.

Zonde dat hij zo zijn talent lijkt te vergooien?

Meest recent

Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

5
5
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

9
9
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

26
26
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

48
48
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

87
87
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

318
318
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

177
177
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

85
85
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

30
30
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

120
120
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

29
29
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

151
151
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

390
390
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

49
49
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

425
425
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

180
180
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

189
189
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

578
578
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

161
161
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

170
170
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

785
785
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

193
193
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

113
113
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

162
162

Meer sportnieuws