Luke Littler: van toptalent naar miljonair in één jaar tijd

door
Luke Littler: van toptalent naar miljonair in één jaar tijd

Luke Littler pakte gisteren andermaal grandioos uit op de Grand Slam of Darts, één van de major-toernooien. Dat geeft ongetwijfeld een zure nasmaak bij Mike De Decker (die The Nuke aan het wankelen bracht) maar is vooral een fantastische prestatie van de nog altijd maar 17-jarige darter. Die bereikte nu al een magische grens.

Torenhoge verwachtingen op krankzinnige wijze ingelost

De verwachtingen waren een jaar geleden best groot toen Littler aan zijn avontuur bij 'de grote jongens' begon in de PDC. Het toptalent zette daarvoor al krankzinnige prestaties neer bij de WDF en in de Modus Super Series.

Littler bereikte op zijn eerste WK meteen de finale en moest daarin maar heel nipt het onderspit delven voor Luke Humphries, sindsdien is the sky the limit voor The Nuke, die in zijn eerste volledig jaar de vloer aanveegde met veel van zijn concurrenten.

Gisteren pakte Littler de eindwinst bij de Grand Slam of Darts. Onderweg had hij het moeilijk tegen Mike De Decker en Gary Anderson, terwijl hij twee tegenstanders gewoon vernederde (16-2 tegen Wattimena en 16-3 in de finale tegen Lukeman).

Aanhurken bij de allergrootsten

Het is al de 10de (!) titel voor de 17-jarige darter op de PDC-tour en nog impressionanter: hij verdiende nu al meer dan één miljoen euro bij de grote jongens. Op de ranking prijkt zijn naam nu op de vijfde plek en het seizoen is nog niet eens gedaan.

Er zijn maar een paar darters die er in slaagden om 10 keer op een jaar te winnen, daarbij Phil Taylor, Michael van Gerwen en Peter Wright. Het zegt iets over de onwaarschijnlijke prestatie die Littler dit jaar verwezenlijkte. Volgt er nog de absolute bekroning met de wereldtitel begin januari?

Denkt u dat hij dit niveau zal aanhouden?

Meest recent

DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League, die intussen al naar de rechtbank trok, was de ...

134
134
Hayen houdt adem in: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

153
153
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

85
85
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

139
139
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

87
87
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

318
318
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

145
145
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

172
172
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

148
148
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

111
111
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

431
431
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

57
57
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

156
156
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

332
332
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

247
247
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

80
80
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

391
391
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

335
335
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

217
217
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

538
538
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

196
196
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

232
232
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

177
177
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

259
259

Meer sportnieuws