Donald Trump neergesabeld door sportwereld: "Schadelijk en zielepoot"

340 stemmen
Donald Trump neergesabeld door sportwereld:

In Amerika zijn momenteel alle ogen gericht op Kamala Harris en Donald Trump. Die twee kemphanen strijden op 5 november tegen mekaar met als inzet: de machtigste president van de wereld worden. Ook de sportwereld roert zich nu danig en kiest duidelijk één kant.

Nek-aan-nek race voor chaos in wereldorde

Harris werd pas heel laat in de strijd gegooid, toen zittend president Joe Biden de handdoek in de ring gooide vanwege gezondheidsproblemen (en ouderdrom).

Ondertussen lijkt het een nek-aan-nek race te worden tussen Trump en Harris. Bij de laatste peilingen (RealClearPolling) zou Trump één heel lichte voorsprong hebben, het aantal kiesmannen (bepalend voor wie president wordt) is dan weer in het voordeel van zijn concurrente. De inzet is niet gering: orde proberen te scheppen in een wereldorde die steeds meer in chaos verzeild is geraakt.

De verkiezingen roepen enorm veel emoties op in de Verenigde Staten en ook in de sportwereld wordt er vaak moord en brand geschreeuwd. Daarbij lijkt vooral... Trump de gebeten hond.

Basketwereld gaat 'total loss'

Vooral in de NBA en de WNBA wordt er stevig met verwijten gegooid, ook door superster LeBron James. Op Instagram klonk het onder meer na de verkiezing van Trump in 2016: “Aan alle minderheden en vrouwen: dit is niet het einde, het is gewoon een lastig obstakel dat we zullen overwinnen. Ook al doet de president het niet, ik houd van jullie.”

En ook Popovich (coach van de Spurs) haalde zopas nog eens Trump door het slijk. “Trump is belachelijk en schadelijk, een zeurende zielepoot.” Eerder vergeleek de 75-jarige coach de voormalige president al zoals 'een lafaard zonder ziel'. “Er hangt een donkere wolk over het hele land. Die man is een gevaar voor onze democratische instituten en voor onze overtuigingen. Hij is een pathologische leugenaar, die intellectueel, emotioneel en psychologisch niet geschikt is voor die job.” Zo wist GVA op te tekenen.

En zelfs Kim Clijsters deed ooit haar duit in het zakje. Trump hield in 2005 op Flushing Meadows een bordje omhoog met ‘Kimmie, Donald Trump loves you!. Bij de comeback van onze landgenote in 2009 wou de politicus plaatsnemen in de spelersbox van Clijsters, iets wat geweigerd werd. “Ik wist wel wie hij was, maar ik vond dat hij niets te zoeken had in mijn box”, aldus Clijsters. Binnen een week weten we wie de macht grijpt in de Verenigde Staten.

Wie haalt het volgens u in Amerika?

Meest recent

'Geen kans bij Anderlecht, nu op weg naar Chelsea of City'

Anderlecht probeert het deze zomer nog maar eens over een nieuwe boeg te gooien met sportief ...

55
55
Antwerp heeft oude bekende helemaal beet

Bij Antwerp moesten ze deze zomer veel geduld tonen door de onzekere situatie op bestuursniveau. Met ...

99
99
'Club Brugge heeft volgende Braziliaanse parel op het oog'

Bij Club Brugge staat de teller tot dusver op drie nieuwe spelers deze zomer, al lijkt er met ...

140
140
'PSG heeft eerste topaanwinst van de zomer beet'

Afgelopen seizoen wist Paris Saint-Germain voor de tweede keer op rij de Champions League in de ...

30
30
Ronald Koeman brengt boodschap die iedereen diep raakt

Ronald Koeman heeft op Instagram een opvallend en emotioneel bericht gedeeld dat veel verder gaat ...

79
79
'Cercle krijgt toptalent ter beschikking van Monaco'

Een dikke week voor de start van de competitie is Cercle Brugge nog zeer druk in de weer op de ...

115
115
'Leegloop bij Union SG: vier sterkhouders vertrekken'

Union SG nam al afscheid van Christian Burgess en Kjell Scherpen, maar daar zal het niet stoppen. ...

187
187
'Sibierski rondt zeer bizarre transfer af'

Antoine Sibierski lijkt eindelijk een tandje bij te zetten op de transfermarkt. Oliver Antman werd ...

285
285
'Club Brugge haalt slag thuis: topclub haakt af na geweigerd bod'

Bij Club Brugge vertrekt er een halve basisploeg, waardoor de andere jongens wellicht geen transfer ...

369
369
KRC Genk in spoor van Club Brugge: héél straffe cijfers

KRC Genk is een club die al vele jaren enorme stappen voorwaarts zet. De transfer van Konstantinos ...

462
462
De Cat krijgt mokerslag: recordtransfer wordt gevangenis

Nathan De Cat is nog maar pas bij Hoffenheim, maar hij wordt meteen stevig aan banden gelegd. Zelfs ...

404
404
'Union SG verrast met komst ex-smaakmaker uit de JPL'

Union SG verkocht Kjell Scherpen aan Ipswich Town, dus er moet een nieuwe keeper naar het Dudenpark ...

155
155
Hoe Karetsas KRC Genk toch laat dromen van 40 miljoen euro

Konstantinos Karetsas zal weldra zijn transfer naar Borussia Dortmund afronden. KRC Genk passeert ...

126
126
Club Brugge neemt nieuwe start: andere aanpak is nodig

Club Brugge neemt het vrijdagavond in de supercup op tegen Union SG. Blauw-Zwart zal na vijf magere ...

682
682
Eerlijke Bruno speelt open kaart bij Anderlecht

D-day voor RSC Anderlecht. Winnen, op welke manier dan ook, is een must tegen Hammarby. De druk ...

278
278
'Anderlecht nu helemaal los: komst spelmaker in stroomversnelling'

RSC Anderlecht heeft zijn vierde zomeraanwinst binnen. Woensdagavond werd de Finse flankaanvaller ...

720
720
Club ziet transfer crashen: toptarget krijgt harde boodschap

Met Lee Han-beom lijkt Club Brugge zijn vierde zomeraanwinst beet te hebben. Maar er wordt nog meer ...

618
618
Kompany kijkt op: drastische transferbeslissing Bayern

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

151
151
Witte rook: Anderlecht presenteert nieuwe topaanvaller

Nadat het eerder al versterking haalde voor de defensie en het middenveld, heeft RSC Anderlecht ook ...

805
805
Club haalt international binnen: transfersom valt lager uit

Club Brugge heeft zijn vierde aanwinst van de zomermercato zo goed als beet. Behoudens last-minute ...

505
505
Contract tot 2028: Janssen heeft opvallende nieuwe club

Met Vincent Janssen heeft de Jupiler Pro League één van zijn smaakmakers van de ...

126
126
Cercle strikt Belgische aanwinst, ook Charleroi versterkt middenveld

Nog anderhalve week te gaan en het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat van start. De ...

52
52
Onverwachte climax DAZN-soap: groot nieuws voor voetbalkijker

De Pro League kwam woensdag met groot nieuws naar buiten. Niet alleen onthulde het zijn nieuwe ...

748
748
'Club pakt fors uit: enorm bedrag voor vierde zomeraanwinst'

Club Brugge staat op punt om zijn achterhoede van een kwaliteitsinjectie te voorzien. Volgens ...

765
765
'Arsenal wil titel verlengen: monstersom voor PL-smaakmaker'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

207
207

Meer sportnieuws