Donald Trump neergesabeld door sportwereld: "Schadelijk en zielepoot"

340
Donald Trump neergesabeld door sportwereld:

In Amerika zijn momenteel alle ogen gericht op Kamala Harris en Donald Trump. Die twee kemphanen strijden op 5 november tegen mekaar met als inzet: de machtigste president van de wereld worden. Ook de sportwereld roert zich nu danig en kiest duidelijk één kant.

LEES OOK: UEFA zet Infantino op het blok: deadline voor FIFA

Nek-aan-nek race voor chaos in wereldorde

Harris werd pas heel laat in de strijd gegooid, toen zittend president Joe Biden de handdoek in de ring gooide vanwege gezondheidsproblemen (en ouderdrom).

Ondertussen lijkt het een nek-aan-nek race te worden tussen Trump en Harris. Bij de laatste peilingen (RealClearPolling) zou Trump één heel lichte voorsprong hebben, het aantal kiesmannen (bepalend voor wie president wordt) is dan weer in het voordeel van zijn concurrente. De inzet is niet gering: orde proberen te scheppen in een wereldorde die steeds meer in chaos verzeild is geraakt.

De verkiezingen roepen enorm veel emoties op in de Verenigde Staten en ook in de sportwereld wordt er vaak moord en brand geschreeuwd. Daarbij lijkt vooral... Trump de gebeten hond.

Basketwereld gaat 'total loss'

Vooral in de NBA en de WNBA wordt er stevig met verwijten gegooid, ook door superster LeBron James. Op Instagram klonk het onder meer na de verkiezing van Trump in 2016: “Aan alle minderheden en vrouwen: dit is niet het einde, het is gewoon een lastig obstakel dat we zullen overwinnen. Ook al doet de president het niet, ik houd van jullie.”

En ook Popovich (coach van de Spurs) haalde zopas nog eens Trump door het slijk. “Trump is belachelijk en schadelijk, een zeurende zielepoot.” Eerder vergeleek de 75-jarige coach de voormalige president al zoals 'een lafaard zonder ziel'. “Er hangt een donkere wolk over het hele land. Die man is een gevaar voor onze democratische instituten en voor onze overtuigingen. Hij is een pathologische leugenaar, die intellectueel, emotioneel en psychologisch niet geschikt is voor die job.” Zo wist GVA op te tekenen.

En zelfs Kim Clijsters deed ooit haar duit in het zakje. Trump hield in 2005 op Flushing Meadows een bordje omhoog met ‘Kimmie, Donald Trump loves you!. Bij de comeback van onze landgenote in 2009 wou de politicus plaatsnemen in de spelersbox van Clijsters, iets wat geweigerd werd. “Ik wist wel wie hij was, maar ik vond dat hij niets te zoeken had in mijn box”, aldus Clijsters. Binnen een week weten we wie de macht grijpt in de Verenigde Staten.

Wie haalt het volgens u in Amerika?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

465
465
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

39
39
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

59
59
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

162
162
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

71
71
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

136
136
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

31
31
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

91
91
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

510
510
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

151
151
‘De Bruyne breekt met Napoli: verrassende bestemming bekend’

Kevin De Bruyne stond zaterdag tegen AS Roma opnieuw aan de aftrap bij Napoli. Toch blijft zijn ...

167
167
Union SG meldt zware tegenvaller: "Maanden buiten strijd"

Union SG kampt dit seizoen met opvallend veel blessureleed. De Brusselaars kwamen vandaag met nog ...

34
34
Leko waarschuwt titularis: wissel op til bij Club Brugge

Met zeven opeenvolgende overwinningen, waaronder twee stuks in de Champions League, is Club Brugge ...

286
286
Lardot velt duidelijk verdict over rode kaart Anderlecht

Het was alweer een bewogen weekend in de Jupiler Pro League, met tal van discutabele fases. ...

570
570
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer in januari?'

Opgeteld zitten ze over alle competities heen al aan 15 doelpunten en acht assists: en of Nicolo ...

451
451
Bruno buiten: Anderlecht stelt ultimatum voor ontslag

Enkele dagen na de deugddoende zege in Polen is het alweer crisis bij RSC Anderlecht, dat zondag met ...

493
493
Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

155
155
Albert ziet Standard énorm risico nemen na 0 op 12

Standard heeft zichzelf opnieuw in de problemen gebracht. De Luikenaars leden tegen Genk hun vierde ...

146
146
Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Manchester United verkeert nog maar eens in een enorme crisis. Gary Neville ziet met lede ogen aan ...

87
87
Woede bij Cercle Brugge: "Dit is gewoon belachelijk!"

Cercle Brugge leek op weg naar enorme stunt op het veld van Union SG. Ze kwamen 0-2 voor, maar ...

398
398
Ex-lieveling Standard: "Ze deden mij voorstel om coach te worden”

Standard zit nog steeds in een moeilijke periode door het wanbeleid van de vorige jaren. Er is ...

118
118
Deschacht spuwt zijn gal over Anderlecht en benoemt 2 hiaten

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit was 72 minuten lang goed, maar nadien was het ...

401
401
KRC Genk krijgt dubbele klap: schorsing én zware blessure

KRC Genk won na een al bij al matige match met 2-1 van Standard. De Limburgers kijken zo wel stilaan ...

285
285
Degryse snapt helemaal niets van Bruno: "Één grote carrousel"

RSC Anderlecht moet weer op de blaren zitten. Het schoot zichzelf weer danig in de voet tegen AA ...

99
99
Fenomeen bij Club Brugge: "Als ik deze lijn kan doortrekken..."

Club Brugge is bezig aan een zeer goed seizoen. De Supercup was de enige miskleun, maar in ...

284
284

Meer sportnieuws