Donald Trump neergesabeld door sportwereld: "Schadelijk en zielepoot"

340
Donald Trump neergesabeld door sportwereld:

In Amerika zijn momenteel alle ogen gericht op Kamala Harris en Donald Trump. Die twee kemphanen strijden op 5 november tegen mekaar met als inzet: de machtigste president van de wereld worden. Ook de sportwereld roert zich nu danig en kiest duidelijk één kant.

Nek-aan-nek race voor chaos in wereldorde

Harris werd pas heel laat in de strijd gegooid, toen zittend president Joe Biden de handdoek in de ring gooide vanwege gezondheidsproblemen (en ouderdrom).

Ondertussen lijkt het een nek-aan-nek race te worden tussen Trump en Harris. Bij de laatste peilingen (RealClearPolling) zou Trump één heel lichte voorsprong hebben, het aantal kiesmannen (bepalend voor wie president wordt) is dan weer in het voordeel van zijn concurrente. De inzet is niet gering: orde proberen te scheppen in een wereldorde die steeds meer in chaos verzeild is geraakt.

De verkiezingen roepen enorm veel emoties op in de Verenigde Staten en ook in de sportwereld wordt er vaak moord en brand geschreeuwd. Daarbij lijkt vooral... Trump de gebeten hond.

Basketwereld gaat 'total loss'

Vooral in de NBA en de WNBA wordt er stevig met verwijten gegooid, ook door superster LeBron James. Op Instagram klonk het onder meer na de verkiezing van Trump in 2016: “Aan alle minderheden en vrouwen: dit is niet het einde, het is gewoon een lastig obstakel dat we zullen overwinnen. Ook al doet de president het niet, ik houd van jullie.”

En ook Popovich (coach van de Spurs) haalde zopas nog eens Trump door het slijk. “Trump is belachelijk en schadelijk, een zeurende zielepoot.” Eerder vergeleek de 75-jarige coach de voormalige president al zoals 'een lafaard zonder ziel'. “Er hangt een donkere wolk over het hele land. Die man is een gevaar voor onze democratische instituten en voor onze overtuigingen. Hij is een pathologische leugenaar, die intellectueel, emotioneel en psychologisch niet geschikt is voor die job.” Zo wist GVA op te tekenen.

En zelfs Kim Clijsters deed ooit haar duit in het zakje. Trump hield in 2005 op Flushing Meadows een bordje omhoog met ‘Kimmie, Donald Trump loves you!. Bij de comeback van onze landgenote in 2009 wou de politicus plaatsnemen in de spelersbox van Clijsters, iets wat geweigerd werd. “Ik wist wel wie hij was, maar ik vond dat hij niets te zoeken had in mijn box”, aldus Clijsters. Binnen een week weten we wie de macht grijpt in de Verenigde Staten.

Wie haalt het volgens u in Amerika?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

3
3
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

13
13
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

1
1
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

32
32
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

14
14
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

81
81
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

31
31
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

16
16
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

8
8
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

13
13
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

25
25
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

301
301
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

76
76
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

76
76
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

54
54
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

140
140
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

266
266
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

93
93
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

30
30
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

307
307
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

143
143
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

53
53
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

38
38

Meer sportnieuws