Donald Trump neergesabeld door sportwereld: "Schadelijk en zielepoot"

340 stemmen
Donald Trump neergesabeld door sportwereld:

In Amerika zijn momenteel alle ogen gericht op Kamala Harris en Donald Trump. Die twee kemphanen strijden op 5 november tegen mekaar met als inzet: de machtigste president van de wereld worden. Ook de sportwereld roert zich nu danig en kiest duidelijk één kant.

LEES OOK: België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

Nek-aan-nek race voor chaos in wereldorde

Harris werd pas heel laat in de strijd gegooid, toen zittend president Joe Biden de handdoek in de ring gooide vanwege gezondheidsproblemen (en ouderdrom).

Ondertussen lijkt het een nek-aan-nek race te worden tussen Trump en Harris. Bij de laatste peilingen (RealClearPolling) zou Trump één heel lichte voorsprong hebben, het aantal kiesmannen (bepalend voor wie president wordt) is dan weer in het voordeel van zijn concurrente. De inzet is niet gering: orde proberen te scheppen in een wereldorde die steeds meer in chaos verzeild is geraakt.

De verkiezingen roepen enorm veel emoties op in de Verenigde Staten en ook in de sportwereld wordt er vaak moord en brand geschreeuwd. Daarbij lijkt vooral... Trump de gebeten hond.

Basketwereld gaat 'total loss'

Vooral in de NBA en de WNBA wordt er stevig met verwijten gegooid, ook door superster LeBron James. Op Instagram klonk het onder meer na de verkiezing van Trump in 2016: “Aan alle minderheden en vrouwen: dit is niet het einde, het is gewoon een lastig obstakel dat we zullen overwinnen. Ook al doet de president het niet, ik houd van jullie.”

En ook Popovich (coach van de Spurs) haalde zopas nog eens Trump door het slijk. “Trump is belachelijk en schadelijk, een zeurende zielepoot.” Eerder vergeleek de 75-jarige coach de voormalige president al zoals 'een lafaard zonder ziel'. “Er hangt een donkere wolk over het hele land. Die man is een gevaar voor onze democratische instituten en voor onze overtuigingen. Hij is een pathologische leugenaar, die intellectueel, emotioneel en psychologisch niet geschikt is voor die job.” Zo wist GVA op te tekenen.

En zelfs Kim Clijsters deed ooit haar duit in het zakje. Trump hield in 2005 op Flushing Meadows een bordje omhoog met ‘Kimmie, Donald Trump loves you!. Bij de comeback van onze landgenote in 2009 wou de politicus plaatsnemen in de spelersbox van Clijsters, iets wat geweigerd werd. “Ik wist wel wie hij was, maar ik vond dat hij niets te zoeken had in mijn box”, aldus Clijsters. Binnen een week weten we wie de macht grijpt in de Verenigde Staten.

Wie haalt het volgens u in Amerika?

Meest recent

Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

3
3
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

15
15
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

14
14
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

54
54
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

33
33
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

161
161
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

51
51
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

36
36
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

89
89
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

675
675
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

66
66
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

423
423
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

38
38
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

23
23
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

35
35
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

377
377
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

308
308
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

210
210
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

783
783
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

549
549
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

410
410
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

284
284
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

266
266
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

106
106
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

69
69

Meer sportnieuws