Belgische topsportwereld in brand na immense schandalen

143 stemmen
Belgische topsportwereld in brand na immense schandalen

Op de Olympische Spelen was er nog veel euforie over een pak medailles, die blijdschap is ondertussen grotendeels gaan liggen door een paar hallucinante verhalen uit de topsportwereld. Een ontslaggolf, ongewenste Nederlander(s) en financiële miskleunen doen de Belgische topsportwereld inktzwart kleuren.

LEES OOK: Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Parijse euforie omgezet in financiële horror

In Parijs werd een 'gigantische' medailleoogst verwacht en veel landgenoten ontgoochelden niet op de afgelopen OS. Met maar liefst tien keer eremetaal konden we niet klagen, al waren daar ook wel heel veel medailles bij uit de wielersport.

In het wielrennen zorgde een beslissing eerder deze week voor heel wat beroering. De bond moet bezuinigen en hierdoor worden premies bij internationale kampioenschappen afgeschaft. Een eerste teken aan de wand dat er op financieel vlak heel weinig marge is binnen veel nationale bonden.

Volley Vlaanderen slaat de bal mis

Want ook in het volleybal gaat het stilaan van kwaad naar erger. De laatste jaren zorgden zowel de Red Dragons (mannen) als de Yellow Tigers (vrouwen) voor heel wat knappe prestaties. Alleen vertaalde zich dat niet uit in hogere (sponsor)inkomsten bij Volley Vlaanderen. Slecht beleid? Pech? Feit is dat de financiële beerput ernstige gevolgen heeft.

Vorig jaar was er een verlies van 534.000 euro. In vijf jaar tijd zouden de inkomsten zelfs met 2 miljoen euro gedaald zijn, zo weet De Standaard. Met onmiddellijke ingang worden 5 mensen de deur gewezen. Dat heeft nu ook een verstrekkend effect op de nationale ploegen. 

Zo zullen de Red Dragons volgend jaar niet deelnemen aan de prestigieuze Golden League (een landencompetitie), de jonge Yellow Tigers (U21) plaatsten zich voor het WK maar... mogen van de bond eveneens niet afzakken naar Indonesië. Uiteraard een ramp op vlak van de ontwikkeling van jonge talenten.

Tia Hellebaut haalt snoeihard uit

En dan is er ook nog de atletiekbond. Vandaag haalden zowat alle Vlaamse elitetrainers snoeihard uit in een open brief (ondertekend door onder meer Tia Hellebaut), die gericht is aan Gerry Follens, de voorzitter van de Vlaamse atletiekliga.

In de brief klinkt het met niet mis te verstane woorden dat er dwang en intimidatie” aanwezig is bij de topsportwerking in Gent, “respectloosheid naar persoonlijke trainers” en het “kapen” van estafetteploegen. Ze eisen onder meer de “onmiddellijke verwijdering van Bram Peters”, die aangesteld is als nationaal eindverantwoordelijke van het estafetteproject.

Er wordt onder meer gesproken van financiële intimidatie, wanneer atleten niet trainen in de topsporthal in Gent. Na de spelen werd  Peters (een Nederlander) onverwacht aangesteld als nieuwe coach van de 4*400 meter. Een doorn in het oog van de Vlaamse trainers, die niet geconsulteerd werden door de bond. Ook Jacques Borlée (ex-coach 4*400) haalde trouwens in een eerder interview al keihard uit richting de verantwoordelijken voor deze 'absurde' beslissing.

Zo staat de Vlaamse topsportwereld stevig in de fik en lijkt er sprake van een absoluut wanbeleid bij verschillende nationale bonden. Een moment voor nieuwe minister Annick De Ridder en haar kabinet om in te grijpen?

Moet Ben Weyts ingrijpen?

Meest recent

'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

0
0
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

37
37
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

25
25
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

109
109
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

73
73
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

158
158
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

103
103
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

89
89
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

87
87
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

82
82
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

613
613
Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Het WK loert om de hoek en het is stilaan aftellen naar hét voetbalevenement van het jaar. Er ...

8
8
Antwerp recht rug: Haroun duidt grote uitblinker aan

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

202
202
'Exit Guardiola bezorgt Mourinho droomtransfer bij Real'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar inmiddels is al lang en breed duidelijk dat ...

179
179
Anderlecht-bubbel doorprikt: gruwelijke toekomstvoorspelling

RSC Anderlecht verkeert ondertussen al jarenlang in zwaar weer. Desondanks blijft het geloof heersen ...

737
737
Afscheid in mineur? Genk-lieveling zwaait publiek uit

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

232
232
'Onbegrijpelijk: Club Brugge-held kan plots vertrekken'

Club Brugge zag hem eerst vooral als noodoplossing. Nu is hij plots één van de ...

1145
1145
Trainerswals van start: 'Still per direct terug naar JPL'

Het einde van seizoen is in zicht en dus beginnen de clubs al volop met de voorbereidingen op de ...

103
103
'Vernieuwd bestuur vol aan de bak: transferspektakel Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

778
778
'Anderlecht drukt door voor terugkeer publiekslieveling'

RSC Anderlecht staat de komende weken andermaal voor een grote wederopbouw. En daarbij zal men niet ...

419
419
Héérlijke beelden: Trossard en co volledig door het lint na titel

Enkele dagen voor de slotspeeldag is de beslissing dan toch al gevallen in de Premier League. Door ...

108
108
Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

197
197
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

118
118
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

144
144
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

197
197

Meer sportnieuws