Belgische topsportwereld in brand na immense schandalen

door
Belgische topsportwereld in brand na immense schandalen

Op de Olympische Spelen was er nog veel euforie over een pak medailles, die blijdschap is ondertussen grotendeels gaan liggen door een paar hallucinante verhalen uit de topsportwereld. Een ontslaggolf, ongewenste Nederlander(s) en financiële miskleunen doen de Belgische topsportwereld inktzwart kleuren.

LEES OOK: Jan Breydel smult van stuntend Club: 'De echte Lamine Yamal'

Parijse euforie omgezet in financiële horror

In Parijs werd een 'gigantische' medailleoogst verwacht en veel landgenoten ontgoochelden niet op de afgelopen OS. Met maar liefst tien keer eremetaal konden we niet klagen, al waren daar ook wel heel veel medailles bij uit de wielersport.

In het wielrennen zorgde een beslissing eerder deze week voor heel wat beroering. De bond moet bezuinigen en hierdoor worden premies bij internationale kampioenschappen afgeschaft. Een eerste teken aan de wand dat er op financieel vlak heel weinig marge is binnen veel nationale bonden.

Volley Vlaanderen slaat de bal mis

Want ook in het volleybal gaat het stilaan van kwaad naar erger. De laatste jaren zorgden zowel de Red Dragons (mannen) als de Yellow Tigers (vrouwen) voor heel wat knappe prestaties. Alleen vertaalde zich dat niet uit in hogere (sponsor)inkomsten bij Volley Vlaanderen. Slecht beleid? Pech? Feit is dat de financiële beerput ernstige gevolgen heeft.

Vorig jaar was er een verlies van 534.000 euro. In vijf jaar tijd zouden de inkomsten zelfs met 2 miljoen euro gedaald zijn, zo weet De Standaard. Met onmiddellijke ingang worden 5 mensen de deur gewezen. Dat heeft nu ook een verstrekkend effect op de nationale ploegen. 

Zo zullen de Red Dragons volgend jaar niet deelnemen aan de prestigieuze Golden League (een landencompetitie), de jonge Yellow Tigers (U21) plaatsten zich voor het WK maar... mogen van de bond eveneens niet afzakken naar Indonesië. Uiteraard een ramp op vlak van de ontwikkeling van jonge talenten.

Tia Hellebaut haalt snoeihard uit

En dan is er ook nog de atletiekbond. Vandaag haalden zowat alle Vlaamse elitetrainers snoeihard uit in een open brief (ondertekend door onder meer Tia Hellebaut), die gericht is aan Gerry Follens, de voorzitter van de Vlaamse atletiekliga.

In de brief klinkt het met niet mis te verstane woorden dat er dwang en intimidatie” aanwezig is bij de topsportwerking in Gent, “respectloosheid naar persoonlijke trainers” en het “kapen” van estafetteploegen. Ze eisen onder meer de “onmiddellijke verwijdering van Bram Peters”, die aangesteld is als nationaal eindverantwoordelijke van het estafetteproject.

Er wordt onder meer gesproken van financiële intimidatie, wanneer atleten niet trainen in de topsporthal in Gent. Na de spelen werd  Peters (een Nederlander) onverwacht aangesteld als nieuwe coach van de 4*400 meter. Een doorn in het oog van de Vlaamse trainers, die niet geconsulteerd werden door de bond. Ook Jacques Borlée (ex-coach 4*400) haalde trouwens in een eerder interview al keihard uit richting de verantwoordelijken voor deze 'absurde' beslissing.

Zo staat de Vlaamse topsportwereld stevig in de fik en lijkt er sprake van een absoluut wanbeleid bij verschillende nationale bonden. Een moment voor nieuwe minister Annick De Ridder en haar kabinet om in te grijpen?

Moet Ben Weyts ingrijpen?

Meest recent

Celine Van Ouytsel onthutst: "Ik ben er ingetrapt"

De Vlaamse showbizzwereld gonst van de geruchten en warme gevoelens: Celine Van Ouytsel en Metejoor ...

1
1
Jan Breydel smult van stuntend Club: 'De echte Lamine Yamal'

Jan Breydel kolkt van enthousiasme: Club Brugge staat halfweg verrassend op voorsprong tegen FC ...

11
11
Smets geeft verklaring voor metamorfose Genkse defensie

KRC Genk kende dit seizoen een zeer moeizame start, zeker in de competitie. De resultaten vielen ...

11
11
Club zorgt voor sensatie: één speler bewijst ieders ongelijk

Club Brugge kreeg twee weken geleden nog een pandoering van Bayern München, maar wil nu wel ...

74
74
Club en Anderlecht aangepakt: "Dan heb je niet goed gewerkt"

De voorbije jaren wisten Club Brugge en Anderlecht heel wat talent op te leiden. Ze lieten echter ...

47
47
Qarabag en Pafos zorgen voor enorme stunts in CL

De eerste twee wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben meteen sensatie ...

39
39
Tragedie net vermeden: bus met Barça-fans in vlammen op

Het Jan Breydelstadion maakt zich op voor een droomaffiche, want om 21u krijgt Club Brugge in de ...

48
48
Straks twee wereldkampioenen in basiself Anderlecht?

Anderlecht beleeft weer een wisselvallig seizoen. Het staat wel nog derde in het klassement, maar ...

114
114
11 namen: Club start met Onyedika, geen Lewandowski

Club Brugge staat om 21u alweer voor een topaffiche in de Champions League. Twee weken geleden kreeg ...

67
67
Fink verbaast met keuze voor belangrijke Europese clash

De resultaten lijken de laatste weken in stijgende lijn te gaan bij KRC Genk. Sinds de verrassende ...

171
171
Het stopt maar niet: Lavia slikt alwéér pijnlijke domper

De weelde lijkt de komende jaren groot te gaan worden op het middenveld bij de Rode Duivels. Er ...

76
76
Saelemaekers spreekt duidelijke taal over toekomst

Vorig seizoen werd voor AC Milan een jaar om snel te vergeten, maar in deze jaargang lijken ze weer ...

37
37
'Anderlecht baalt na drastische beslissing van fans'

Anderlecht leek alweer op de rand van een crisis te staan, maar herpakte zich vorig weekend met een ...

205
205
Horror in Camp Nou: 'Vrees voor uitbraak ernstige ziekte'

Vlak voor de confrontatie met Club Brugge kwam er vandaag alarmerend nieuws vanuit Spanje. Daar is ...

113
113
'Mokerslag Kompany: Real overtuigt sterkhouder Bayern'

Bayern München blijft dit seizoen maar razen. Dinsdag sloot het ook zijn zestiende wedstrijd ...

169
169
Lammens kraakt nu al: heel Engeland ruikt bloed

Na een droomstart voelt Senne Lammens voor het eerst de echte Man United-druk. Een moment tegen ...

290
290
'Antwerp hakt knoop door over ontslag Wils'

Het is dezer dagen volop crisis bij Antwerp, dat al sinds eind augustus geen wedstrijd meer gewonnen ...

429
429
Nu nog Club 1: NXT pakt uit met enorme stunt tegen Barça

Club Brugge droomt stilletjes van een stunt tegen FC Barcelona, straks om 21u in de Champions ...

253
253
'Knaltransfer Ordoñez krijgt vorm: deze club in pole'

Vorige zomer incasseerde Club Brugge nog 80 miljoen euro met de verkoop van spelers en in de komende ...

207
207
Degryse blikt vooruit: ligt hier dé kans voor Club tegen Barça?

Club Brugge speelt vanavond om 21u tegen FC Barcelona in de Champions League. Blauw-Zwart hoopt op ...

50
50
Duivels én Flames in het nieuw: dit zijn de knappe shirts

De Red Flames komen uit een enorme ontgoocheling nadat ze door Ierland uit de A-divisie van de ...

58
58
Keert ex-publiekslieveling terug naar Club Brugge?

Vele jaren geleden probeerde Club Brugge weer aansluiting te vinden met de Belgische top. Dat lukte ...

474
474
Muzio verklaart saga rondom De Mil: "Raar mediaverhaal"

Union SG zag Sébastien Pocognoli plots naar AS Monaco verkassen en moest snel een nieuwe ...

62
62
'Bromance' Club en Barça: topdeals én anonieme passage

Club Brugge en FC Barcelona deden de afgelopen vijftien jaar toch wel wat zaken met elkaar. Drie ...

257
257
Anderlecht slaat weer toe: contract tot medio 2028

RSC Anderlecht heeft een volgend dossier tot een goed einde weten te brengen. De Brusselaars hebben ...

163
163

Meer sportnieuws