Belgische topsportwereld in brand na immense schandalen

door
Belgische topsportwereld in brand na immense schandalen

Op de Olympische Spelen was er nog veel euforie over een pak medailles, die blijdschap is ondertussen grotendeels gaan liggen door een paar hallucinante verhalen uit de topsportwereld. Een ontslaggolf, ongewenste Nederlander(s) en financiële miskleunen doen de Belgische topsportwereld inktzwart kleuren.

LEES OOK: Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Parijse euforie omgezet in financiële horror

In Parijs werd een 'gigantische' medailleoogst verwacht en veel landgenoten ontgoochelden niet op de afgelopen OS. Met maar liefst tien keer eremetaal konden we niet klagen, al waren daar ook wel heel veel medailles bij uit de wielersport.

In het wielrennen zorgde een beslissing eerder deze week voor heel wat beroering. De bond moet bezuinigen en hierdoor worden premies bij internationale kampioenschappen afgeschaft. Een eerste teken aan de wand dat er op financieel vlak heel weinig marge is binnen veel nationale bonden.

Volley Vlaanderen slaat de bal mis

Want ook in het volleybal gaat het stilaan van kwaad naar erger. De laatste jaren zorgden zowel de Red Dragons (mannen) als de Yellow Tigers (vrouwen) voor heel wat knappe prestaties. Alleen vertaalde zich dat niet uit in hogere (sponsor)inkomsten bij Volley Vlaanderen. Slecht beleid? Pech? Feit is dat de financiële beerput ernstige gevolgen heeft.

Vorig jaar was er een verlies van 534.000 euro. In vijf jaar tijd zouden de inkomsten zelfs met 2 miljoen euro gedaald zijn, zo weet De Standaard. Met onmiddellijke ingang worden 5 mensen de deur gewezen. Dat heeft nu ook een verstrekkend effect op de nationale ploegen. 

Zo zullen de Red Dragons volgend jaar niet deelnemen aan de prestigieuze Golden League (een landencompetitie), de jonge Yellow Tigers (U21) plaatsten zich voor het WK maar... mogen van de bond eveneens niet afzakken naar Indonesië. Uiteraard een ramp op vlak van de ontwikkeling van jonge talenten.

Tia Hellebaut haalt snoeihard uit

En dan is er ook nog de atletiekbond. Vandaag haalden zowat alle Vlaamse elitetrainers snoeihard uit in een open brief (ondertekend door onder meer Tia Hellebaut), die gericht is aan Gerry Follens, de voorzitter van de Vlaamse atletiekliga.

In de brief klinkt het met niet mis te verstane woorden dat er dwang en intimidatie” aanwezig is bij de topsportwerking in Gent, “respectloosheid naar persoonlijke trainers” en het “kapen” van estafetteploegen. Ze eisen onder meer de “onmiddellijke verwijdering van Bram Peters”, die aangesteld is als nationaal eindverantwoordelijke van het estafetteproject.

Er wordt onder meer gesproken van financiële intimidatie, wanneer atleten niet trainen in de topsporthal in Gent. Na de spelen werd  Peters (een Nederlander) onverwacht aangesteld als nieuwe coach van de 4*400 meter. Een doorn in het oog van de Vlaamse trainers, die niet geconsulteerd werden door de bond. Ook Jacques Borlée (ex-coach 4*400) haalde trouwens in een eerder interview al keihard uit richting de verantwoordelijken voor deze 'absurde' beslissing.

Zo staat de Vlaamse topsportwereld stevig in de fik en lijkt er sprake van een absoluut wanbeleid bij verschillende nationale bonden. Een moment voor nieuwe minister Annick De Ridder en haar kabinet om in te grijpen?

Moet Ben Weyts ingrijpen?

Meest recent

Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

0
0
‘Anderlecht heeft beet: Renard pakt uit met verrassing’

RSC Anderlecht wil nog toeslaan op de wintermercato en volgens Het Laatste Nieuws staat Paars-Wit op ...

243
243
‘Grote Tielemans-vrees: Garcia huivert, Villa grijpt in’

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder bij de Rode Duivels. Dit seizoen is de ...

77
77
TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

261
261
Leko krijgt gigantische opsteker vlak voor Club-Marseille

Club Brugge kijkt woensdag Olympique Marseille recht in de ogen namens de Champions League. ...

215
215
Middenvelder Anderlecht kiest voor straffe Belgische transfer

Bij RSC Anderlecht gaan er ook dit jaar een aantal talenten vertrekken. Vanuit RSCA Futures is er ...

150
150
Vanhaezebrouck snoeihard: “Beschamend voor een topclub”

Naar goede gewoonte neemt Hein Vanhaezebrouck de Belgische clubs onder de loep. Deze keer keek de ...

134
134
‘Club Brugge geeft niet op: nieuw bod op toptarget’

Club Brugge wil deze mercato nog flink uitpakken. Blauw-Zwart kent dit seizoen wisselende resultaten ...

446
446
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

107
107
‘KAA Gent zit niet stil en lonkt naar verdediger'

KAA Gent is niet van plan om af te remmen op de wintermercato. De Buffalo’s willen op het slot ...

167
167
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

107
107
‘Oliveir Deman verbaast en heeft knappe transfer beet’

Olivier Deman is op zoek naar een vaste basisstek. De Rode Duivel is volgens Het Nieuwsblad op weg ...

68
68
Club houdt hart vast: veelbesproken ref voor Marseille

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Blauw-Zwart kan zich nog ...

170
170
OM-coach De Zerbi dropt straffe Club Brugge-uitspraak

Woensdagavond is het zover, dan bereikt de League Phase van de Champions League zijn climax. Club ...

498
498
Trainersdebacle bij Anderlecht: "Kompany terughalen?"

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

255
255
'Club drukt door: tweede winteraanwinst in aantocht'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge afgelopen weekend zijn eerste winteraanwinst ...

762
762
Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Bayern München verloor afgelopen weekend zijn eerste match in de Bundesliga, maar is voorts ...

107
107
Hoofd Hasi op kapblok: 'ideale opvolger' wordt genoemd

Besnik Hasi blijft tot nader orde de hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Maar als het komende zondag ...

474
474
Grove transferblunder Genk: "Hij is nu al een miskoop"

KRC Genk is bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, enkel de Europese campagne is een ...

771
771
Politie vreest ergste: forse ingreep voor Club-Marseille

Woensdag wordt de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

277
277
‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

Anderlecht liet zondagavond opnieuw steken vallen, en dat voelde je meteen in de tribunes. De ...

960
960
Zulte Waregem pakt opnieuw uit: ruwe diamant tekent

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

182
182
Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Het contrast kon bijna niet groter zijn. Terwijl RSC Anderlecht maandag een crisisoverleg hield ...

281
281
Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

337
337
Malaise Anderlecht: ultimatum Hasi, sterkhouders op matje

RSC Anderlecht trekt komende zondag met het mes op de keel naar Standard. Loopt het in Luik opnieuw ...

224
224

Meer sportnieuws