Belgische topsportwereld in brand na immense schandalen

143 stemmen
Belgische topsportwereld in brand na immense schandalen

Op de Olympische Spelen was er nog veel euforie over een pak medailles, die blijdschap is ondertussen grotendeels gaan liggen door een paar hallucinante verhalen uit de topsportwereld. Een ontslaggolf, ongewenste Nederlander(s) en financiële miskleunen doen de Belgische topsportwereld inktzwart kleuren.

LEES OOK: Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Parijse euforie omgezet in financiële horror

In Parijs werd een 'gigantische' medailleoogst verwacht en veel landgenoten ontgoochelden niet op de afgelopen OS. Met maar liefst tien keer eremetaal konden we niet klagen, al waren daar ook wel heel veel medailles bij uit de wielersport.

In het wielrennen zorgde een beslissing eerder deze week voor heel wat beroering. De bond moet bezuinigen en hierdoor worden premies bij internationale kampioenschappen afgeschaft. Een eerste teken aan de wand dat er op financieel vlak heel weinig marge is binnen veel nationale bonden.

Volley Vlaanderen slaat de bal mis

Want ook in het volleybal gaat het stilaan van kwaad naar erger. De laatste jaren zorgden zowel de Red Dragons (mannen) als de Yellow Tigers (vrouwen) voor heel wat knappe prestaties. Alleen vertaalde zich dat niet uit in hogere (sponsor)inkomsten bij Volley Vlaanderen. Slecht beleid? Pech? Feit is dat de financiële beerput ernstige gevolgen heeft.

Vorig jaar was er een verlies van 534.000 euro. In vijf jaar tijd zouden de inkomsten zelfs met 2 miljoen euro gedaald zijn, zo weet De Standaard. Met onmiddellijke ingang worden 5 mensen de deur gewezen. Dat heeft nu ook een verstrekkend effect op de nationale ploegen. 

Zo zullen de Red Dragons volgend jaar niet deelnemen aan de prestigieuze Golden League (een landencompetitie), de jonge Yellow Tigers (U21) plaatsten zich voor het WK maar... mogen van de bond eveneens niet afzakken naar Indonesië. Uiteraard een ramp op vlak van de ontwikkeling van jonge talenten.

Tia Hellebaut haalt snoeihard uit

En dan is er ook nog de atletiekbond. Vandaag haalden zowat alle Vlaamse elitetrainers snoeihard uit in een open brief (ondertekend door onder meer Tia Hellebaut), die gericht is aan Gerry Follens, de voorzitter van de Vlaamse atletiekliga.

In de brief klinkt het met niet mis te verstane woorden dat er dwang en intimidatie” aanwezig is bij de topsportwerking in Gent, “respectloosheid naar persoonlijke trainers” en het “kapen” van estafetteploegen. Ze eisen onder meer de “onmiddellijke verwijdering van Bram Peters”, die aangesteld is als nationaal eindverantwoordelijke van het estafetteproject.

Er wordt onder meer gesproken van financiële intimidatie, wanneer atleten niet trainen in de topsporthal in Gent. Na de spelen werd  Peters (een Nederlander) onverwacht aangesteld als nieuwe coach van de 4*400 meter. Een doorn in het oog van de Vlaamse trainers, die niet geconsulteerd werden door de bond. Ook Jacques Borlée (ex-coach 4*400) haalde trouwens in een eerder interview al keihard uit richting de verantwoordelijken voor deze 'absurde' beslissing.

Zo staat de Vlaamse topsportwereld stevig in de fik en lijkt er sprake van een absoluut wanbeleid bij verschillende nationale bonden. Een moment voor nieuwe minister Annick De Ridder en haar kabinet om in te grijpen?

Moet Ben Weyts ingrijpen?

Meest recent

'Club heeft beet in Bundesliga: nieuwste aanwinst onderweg'

Club Brugge hoopt zich in de komende dagen te verzekeren van zijn 20ste landstitel. Ondertussen is ...

27
27
Taravel gooit voorlinie overhoop, één wissel bij KV Mechelen

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een interessant duel op het programma binnen de strijd ...

38
38
Kookpunt Anderlecht bereikt: harde kern kondigt actie aan

Na de verloren bekerfinale zal RSC Anderlecht het seizoen andermaal met lege handen afsluiten. Voor ...

182
182
TU: 'Trainersbommen Chelsea en Antwerp, tweetal wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

213
213
Cuypers reageert op niet-selectie WK: MLS trekt grote ogen

Hugo Cuypers werd niet geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia voor het WK in de Verenigde Staten, ...

165
165
Toptransfer bij Union SG? “Vergelijkbaar met Vanaken”

Union SG en Club Brugge nemen het vanavond tegen elkaar op in een rechtstreeks titelduel. Bij de ...

134
134
Chelsea stunt met Xabi Alonso: erg straffe ambities onthuld

Chelsea heeft een vervanger gevonden voor Enzo Maresca. De Londense club stelde op de officiële ...

47
47
Antwerp ontslaat Oosting per direct: vervanger al bekend

Royal Antwerp FC zit in desastreuze vorm. The Great Old is volledig uitgeteld in de Europe ...

323
323
Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

Het is erg spannend in de Europe Play-Offs, maar Westerlo heeft Sporting Charleroi een ferme ...

18
18
Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

143
143
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid

De naam van José Mourinho klinkt steeds luider bij Real Madrid en her en der wordt er al ...

75
75
Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Het lijkt de beslissende match te worden voor de ...

903
903
Taravel verrast gigantisch met opstelling Anderlecht

RSC Anderlecht wil de bekernederlaag doorspoelen met een zege in eigen huis tegen KV Mechelen. Dat ...

736
736
'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent kent een degelijk seizoen, maar ook geen hoogstaand. De Buffalo's hopen de komende jaren ...

246
246
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

39
39
Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

397
397
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

382
382
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

522
522
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

379
379
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

433
433
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

53
53
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

187
187
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

585
585
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

262
262
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

121
121

Meer sportnieuws