Luca Brecel: Van wereldkampioen tot paria in snookerland

272 stemmen
 Luca Brecel: Van wereldkampioen tot paria in snookerland

Kan de put nog dieper worden voor voormalig wereldkampioen Luca Brecel? We moeten daar volmondig ja op antwoorden. Onze landgenoot zit in een stevig sukkelstraatje en riskeert zelfs zijn tourkaart kwijt te spelen. De oorzaak? Een acuut gebrek aan beroepsernst volgens heel wat snookerkenners.

WK-mirakel zonder vervolg

Goed een jaar en half geleden lag de wereld aan Brecel's voeten. Onze landgenoot draaide al jarenlang mee aan de wereldtop maar slaagde er nooit in om dat niveau ook op een wereldkampioenschap te tonen.

In 2023 lukte het de Limburger wel, zij het met een reeks miraculeuze comebacks. Finaal zou hij de wereldtitel pakken en leek een jarenlang statuut bij de absolute top in de maak.

Verval is immens groot

Maar nog geen anderhalf jaar later lijkt er nog weinig 'top' aan Brecel te kleven. De Limburger lijkt zich weinig aan te trekken van de topsportregels of de minimum vereisten die nodig zijn om enig niveau te halen. Dat hij hiermee mogelijk ook een slecht voorbeeld geeft aan jonge talenten, het lijkt volledig van hem af te glijden.

Zo zorgde hij op het recente toernooi in Noord-Ierland voor ophef met een spraakmakend interview na afloop van zijn eerste wedstrijd. Die won hij nog tegen een Chinees die veel lager staat op de ranking met 4-3. Brecel gaf voor de vuist mee dat hij amper getraind had en tussen de wedstrijden even over en weer naar Mallorca vliegt. 

Hoongelach nooit veraf

Uiteraard is het op die manier quasi onmogelijk om te presteren, vervolgens ging Luca (voorlopig nog nummer 6) er in de volgende ronde kansloos uit tegen een andere Chinees, Pang (nummer 27 op de ranglijst). 4-1 waren de harde cijfers en het hoongelach in snookerland was niet ver weg.

Voorlopig staat Brecel nog in de top-10, dat heeft hij te danken aan het systeem van de ranking. Dat loopt over 2 jaar en de 500.000 pond van de wereldtitel zit hier nog bij. Die speelt hij op het einde van dit seizoen kwijt, waardoor zelfs zijn tourkaart in gevaar komt. Een ramp voor de Limburger, die zelf beweert dat het spelen van qualifiers 'verschrikkelijk' is.

Op de éénjarige ranglijst staat onze landgenoot voorlopig 79ste (!), een stevige blamage voor iemand met zoveel talent. Het valt af te wachten of iemand binnen de entourage of familie van Brecel hem terug tot goede prestaties (en trainingsijver) kan aanzetten, wetende dat vooral vader Carlo enorm veel tijd en geld investeerde in de carrière van zijn zoon.

Is het een schande dat hij zo zijn talent aan het vergooien is?

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

17
17
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

105
105
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

86
86
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

179
179
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

170
170
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

337
337
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

329
329
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

237
237
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

70
70
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

96
96
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

53
53
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

61
61
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

502
502
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

126
126
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

176
176
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

184
184
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

919
919
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

99
99
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

252
252
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

36
36
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

376
376
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

101
101

Meer sportnieuws