Luca Brecel: Van wereldkampioen tot paria in snookerland

272
 Luca Brecel: Van wereldkampioen tot paria in snookerland

Kan de put nog dieper worden voor voormalig wereldkampioen Luca Brecel? We moeten daar volmondig ja op antwoorden. Onze landgenoot zit in een stevig sukkelstraatje en riskeert zelfs zijn tourkaart kwijt te spelen. De oorzaak? Een acuut gebrek aan beroepsernst volgens heel wat snookerkenners.

WK-mirakel zonder vervolg

Goed een jaar en half geleden lag de wereld aan Brecel's voeten. Onze landgenoot draaide al jarenlang mee aan de wereldtop maar slaagde er nooit in om dat niveau ook op een wereldkampioenschap te tonen.

In 2023 lukte het de Limburger wel, zij het met een reeks miraculeuze comebacks. Finaal zou hij de wereldtitel pakken en leek een jarenlang statuut bij de absolute top in de maak.

Verval is immens groot

Maar nog geen anderhalf jaar later lijkt er nog weinig 'top' aan Brecel te kleven. De Limburger lijkt zich weinig aan te trekken van de topsportregels of de minimum vereisten die nodig zijn om enig niveau te halen. Dat hij hiermee mogelijk ook een slecht voorbeeld geeft aan jonge talenten, het lijkt volledig van hem af te glijden.

Zo zorgde hij op het recente toernooi in Noord-Ierland voor ophef met een spraakmakend interview na afloop van zijn eerste wedstrijd. Die won hij nog tegen een Chinees die veel lager staat op de ranking met 4-3. Brecel gaf voor de vuist mee dat hij amper getraind had en tussen de wedstrijden even over en weer naar Mallorca vliegt. 

Hoongelach nooit veraf

Uiteraard is het op die manier quasi onmogelijk om te presteren, vervolgens ging Luca (voorlopig nog nummer 6) er in de volgende ronde kansloos uit tegen een andere Chinees, Pang (nummer 27 op de ranglijst). 4-1 waren de harde cijfers en het hoongelach in snookerland was niet ver weg.

Voorlopig staat Brecel nog in de top-10, dat heeft hij te danken aan het systeem van de ranking. Dat loopt over 2 jaar en de 500.000 pond van de wereldtitel zit hier nog bij. Die speelt hij op het einde van dit seizoen kwijt, waardoor zelfs zijn tourkaart in gevaar komt. Een ramp voor de Limburger, die zelf beweert dat het spelen van qualifiers 'verschrikkelijk' is.

Op de éénjarige ranglijst staat onze landgenoot voorlopig 79ste (!), een stevige blamage voor iemand met zoveel talent. Het valt af te wachten of iemand binnen de entourage of familie van Brecel hem terug tot goede prestaties (en trainingsijver) kan aanzetten, wetende dat vooral vader Carlo enorm veel tijd en geld investeerde in de carrière van zijn zoon.

Is het een schande dat hij zo zijn talent aan het vergooien is?

Meest recent

Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

25
25
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

42
42
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

27
27
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

89
89
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

45
45
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

121
121
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

151
151
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

52
52
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

21
21
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

103
103
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

131
131
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

355
355
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

354
354
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

263
263
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

208
208
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

58
58
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

33
33
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

27
27
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

49
49
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

98
98
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

40
40
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

165
165
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

103
103
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

109
109
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

199
199

Meer sportnieuws