Luca Brecel: Van wereldkampioen tot paria in snookerland

272 stemmen
 Luca Brecel: Van wereldkampioen tot paria in snookerland

Kan de put nog dieper worden voor voormalig wereldkampioen Luca Brecel? We moeten daar volmondig ja op antwoorden. Onze landgenoot zit in een stevig sukkelstraatje en riskeert zelfs zijn tourkaart kwijt te spelen. De oorzaak? Een acuut gebrek aan beroepsernst volgens heel wat snookerkenners.

WK-mirakel zonder vervolg

Goed een jaar en half geleden lag de wereld aan Brecel's voeten. Onze landgenoot draaide al jarenlang mee aan de wereldtop maar slaagde er nooit in om dat niveau ook op een wereldkampioenschap te tonen.

In 2023 lukte het de Limburger wel, zij het met een reeks miraculeuze comebacks. Finaal zou hij de wereldtitel pakken en leek een jarenlang statuut bij de absolute top in de maak.

Verval is immens groot

Maar nog geen anderhalf jaar later lijkt er nog weinig 'top' aan Brecel te kleven. De Limburger lijkt zich weinig aan te trekken van de topsportregels of de minimum vereisten die nodig zijn om enig niveau te halen. Dat hij hiermee mogelijk ook een slecht voorbeeld geeft aan jonge talenten, het lijkt volledig van hem af te glijden.

Zo zorgde hij op het recente toernooi in Noord-Ierland voor ophef met een spraakmakend interview na afloop van zijn eerste wedstrijd. Die won hij nog tegen een Chinees die veel lager staat op de ranking met 4-3. Brecel gaf voor de vuist mee dat hij amper getraind had en tussen de wedstrijden even over en weer naar Mallorca vliegt. 

Hoongelach nooit veraf

Uiteraard is het op die manier quasi onmogelijk om te presteren, vervolgens ging Luca (voorlopig nog nummer 6) er in de volgende ronde kansloos uit tegen een andere Chinees, Pang (nummer 27 op de ranglijst). 4-1 waren de harde cijfers en het hoongelach in snookerland was niet ver weg.

Voorlopig staat Brecel nog in de top-10, dat heeft hij te danken aan het systeem van de ranking. Dat loopt over 2 jaar en de 500.000 pond van de wereldtitel zit hier nog bij. Die speelt hij op het einde van dit seizoen kwijt, waardoor zelfs zijn tourkaart in gevaar komt. Een ramp voor de Limburger, die zelf beweert dat het spelen van qualifiers 'verschrikkelijk' is.

Op de éénjarige ranglijst staat onze landgenoot voorlopig 79ste (!), een stevige blamage voor iemand met zoveel talent. Het valt af te wachten of iemand binnen de entourage of familie van Brecel hem terug tot goede prestaties (en trainingsijver) kan aanzetten, wetende dat vooral vader Carlo enorm veel tijd en geld investeerde in de carrière van zijn zoon.

Is het een schande dat hij zo zijn talent aan het vergooien is?

Meest recent

Anderlecht haalt slag thuis: goudhaantje tekent tot 2029

RSC Anderlecht is deze zomer begonnen aan een gloednieuw sportief project. Maar ook daarin zal de ...

15
15
Ophefmakende wending: Play-Offs meteen weer terug in JPL?

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League is vrijdagavond officieel van start gegaan. Het wordt de ...

214
214
Hein Vanhaezebrouck onthult: echte reden van afwezigheid

Hein Vanhaezebrouck blijft een naam die in het Belgische voetbal nooit helemaal verdwijnt. Zelfs ...

65
65
Club dokt zwaar voor opvolger Tzolis: Barcelona viert mee

Club Brugge heeft zijn nieuwe flankaanvaller beet. Voor de komst van Jan Virgili dokte de ...

158
158
TRANSFERUURTJE: 'Club breekt de bank, grote plannen Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

307
307
Cisse Sandra legt vertrek bij Club Brugge haarfijn uit

Cisse Sandra stond in de Supercup tegen Union SG nog in de basis bij Club Brugge, maar niet veel ...

272
272
‘KV Mechelen heeft absolute toptransfer binnen’

KV Mechelen is nog niet klaar op de zomermercato. Malinwa neemt het op speeldag 1 van de Jupiler Pro ...

118
118
‘Nieuwe dag, nieuw schandaal: affaire Infantino bij UEFA’

Gianni Infantino komt sinds het WK elke dag in de media. De grote baas van de FIFA werd afgeschoten ...

149
149
‘Jackpot KAA Gent: Europese topclub klopt aan’

De zomermercato loopt nog even door en dan is het ook voor de Belgische clubs zweten. Als ...

240
240
Praet onthult resem aanbiedingen: “Ik was verbaasd”

Dennis Praet maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar KV Mechelen, maar de middenvelder had ...

161
161
Club Brugge pakt ferm uit: miljoenentransfer afgerond

Club Brugge heeft na de competitiezege tegen KV Kortrijk zwaar uitgepakt op de zomermercato. ...

393
393
De Meyer speelt open kaart over in- en uitgaande transfers

Bij STVV zagen ze al een aantal spelers de club verlaten. En niet van de minste spelers. Trainer ...

57
57
Belgische topclubs vrezen: "De schrik van België"

Club Brugge zal met de komst van Jan Virgili weer zwaar uithalen. Hij kost 12 miljoen euro. Daarmee ...

828
828
Anderlecht 10 jaar zonder prijs: Bruno spreekt over ambities

Bij RSC Anderlecht beginnen ze het seizoen met een thuismatch tegen La Louvière. Het ...

192
192
'Bruno schuift met pionnen: groot slachtoffer in basiself'

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

407
407
'Liverpool helemaal los: stuntdeal bij Barça, bod van 115 mil'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

128
128
Potts debuteert bij Club: ploegmaats doen boekje open

Club Brugge heeft de competitie geopend met een vlotte 3-0-overwinning tegen KV Kortrijk. Daarbij ...

857
857
Vermeeren forceert plots sensationele transferwending

Arthur Vermeeren leek bij RB Leipzig opnieuw op weg naar de uitgang. Enkele maanden later ligt alles ...

337
337
'Genk lanceert nieuw offensief: dríé extra aanwinsten'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. Ondertussen ...

813
813
Club Brugge heeft nieuw 'monster': kranten gaan uit hun dak

Club Brugge is foutloos aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Vrijdagavond ...

1018
1018
Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

94
94
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

673
673
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

921
921
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

135
135
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

403
403

Meer sportnieuws