Luca Brecel: Van wereldkampioen tot paria in snookerland

272
 Luca Brecel: Van wereldkampioen tot paria in snookerland

Kan de put nog dieper worden voor voormalig wereldkampioen Luca Brecel? We moeten daar volmondig ja op antwoorden. Onze landgenoot zit in een stevig sukkelstraatje en riskeert zelfs zijn tourkaart kwijt te spelen. De oorzaak? Een acuut gebrek aan beroepsernst volgens heel wat snookerkenners.

WK-mirakel zonder vervolg

Goed een jaar en half geleden lag de wereld aan Brecel's voeten. Onze landgenoot draaide al jarenlang mee aan de wereldtop maar slaagde er nooit in om dat niveau ook op een wereldkampioenschap te tonen.

In 2023 lukte het de Limburger wel, zij het met een reeks miraculeuze comebacks. Finaal zou hij de wereldtitel pakken en leek een jarenlang statuut bij de absolute top in de maak.

Verval is immens groot

Maar nog geen anderhalf jaar later lijkt er nog weinig 'top' aan Brecel te kleven. De Limburger lijkt zich weinig aan te trekken van de topsportregels of de minimum vereisten die nodig zijn om enig niveau te halen. Dat hij hiermee mogelijk ook een slecht voorbeeld geeft aan jonge talenten, het lijkt volledig van hem af te glijden.

Zo zorgde hij op het recente toernooi in Noord-Ierland voor ophef met een spraakmakend interview na afloop van zijn eerste wedstrijd. Die won hij nog tegen een Chinees die veel lager staat op de ranking met 4-3. Brecel gaf voor de vuist mee dat hij amper getraind had en tussen de wedstrijden even over en weer naar Mallorca vliegt. 

Hoongelach nooit veraf

Uiteraard is het op die manier quasi onmogelijk om te presteren, vervolgens ging Luca (voorlopig nog nummer 6) er in de volgende ronde kansloos uit tegen een andere Chinees, Pang (nummer 27 op de ranglijst). 4-1 waren de harde cijfers en het hoongelach in snookerland was niet ver weg.

Voorlopig staat Brecel nog in de top-10, dat heeft hij te danken aan het systeem van de ranking. Dat loopt over 2 jaar en de 500.000 pond van de wereldtitel zit hier nog bij. Die speelt hij op het einde van dit seizoen kwijt, waardoor zelfs zijn tourkaart in gevaar komt. Een ramp voor de Limburger, die zelf beweert dat het spelen van qualifiers 'verschrikkelijk' is.

Op de éénjarige ranglijst staat onze landgenoot voorlopig 79ste (!), een stevige blamage voor iemand met zoveel talent. Het valt af te wachten of iemand binnen de entourage of familie van Brecel hem terug tot goede prestaties (en trainingsijver) kan aanzetten, wetende dat vooral vader Carlo enorm veel tijd en geld investeerde in de carrière van zijn zoon.

Is het een schande dat hij zo zijn talent aan het vergooien is?

Meest recent

De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

0
0
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

13
13
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

5
5
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

17
17
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

45
45
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

59
59
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

54
54
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

39
39
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

16
16
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

19
19
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

26
26
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

106
106
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

37
37
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

220
220
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

103
103
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

203
203
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

73
73
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

66
66
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

234
234
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

58
58
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

53
53
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

270
270
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

58
58
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

106
106

Meer sportnieuws