Luca Brecel: Van wereldkampioen tot paria in snookerland

272 stemmen
 Luca Brecel: Van wereldkampioen tot paria in snookerland

Kan de put nog dieper worden voor voormalig wereldkampioen Luca Brecel? We moeten daar volmondig ja op antwoorden. Onze landgenoot zit in een stevig sukkelstraatje en riskeert zelfs zijn tourkaart kwijt te spelen. De oorzaak? Een acuut gebrek aan beroepsernst volgens heel wat snookerkenners.

WK-mirakel zonder vervolg

Goed een jaar en half geleden lag de wereld aan Brecel's voeten. Onze landgenoot draaide al jarenlang mee aan de wereldtop maar slaagde er nooit in om dat niveau ook op een wereldkampioenschap te tonen.

In 2023 lukte het de Limburger wel, zij het met een reeks miraculeuze comebacks. Finaal zou hij de wereldtitel pakken en leek een jarenlang statuut bij de absolute top in de maak.

Verval is immens groot

Maar nog geen anderhalf jaar later lijkt er nog weinig 'top' aan Brecel te kleven. De Limburger lijkt zich weinig aan te trekken van de topsportregels of de minimum vereisten die nodig zijn om enig niveau te halen. Dat hij hiermee mogelijk ook een slecht voorbeeld geeft aan jonge talenten, het lijkt volledig van hem af te glijden.

Zo zorgde hij op het recente toernooi in Noord-Ierland voor ophef met een spraakmakend interview na afloop van zijn eerste wedstrijd. Die won hij nog tegen een Chinees die veel lager staat op de ranking met 4-3. Brecel gaf voor de vuist mee dat hij amper getraind had en tussen de wedstrijden even over en weer naar Mallorca vliegt. 

Hoongelach nooit veraf

Uiteraard is het op die manier quasi onmogelijk om te presteren, vervolgens ging Luca (voorlopig nog nummer 6) er in de volgende ronde kansloos uit tegen een andere Chinees, Pang (nummer 27 op de ranglijst). 4-1 waren de harde cijfers en het hoongelach in snookerland was niet ver weg.

Voorlopig staat Brecel nog in de top-10, dat heeft hij te danken aan het systeem van de ranking. Dat loopt over 2 jaar en de 500.000 pond van de wereldtitel zit hier nog bij. Die speelt hij op het einde van dit seizoen kwijt, waardoor zelfs zijn tourkaart in gevaar komt. Een ramp voor de Limburger, die zelf beweert dat het spelen van qualifiers 'verschrikkelijk' is.

Op de éénjarige ranglijst staat onze landgenoot voorlopig 79ste (!), een stevige blamage voor iemand met zoveel talent. Het valt af te wachten of iemand binnen de entourage of familie van Brecel hem terug tot goede prestaties (en trainingsijver) kan aanzetten, wetende dat vooral vader Carlo enorm veel tijd en geld investeerde in de carrière van zijn zoon.

Is het een schande dat hij zo zijn talent aan het vergooien is?

Meest recent

'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

64
64
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

31
31
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

81
81
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

113
113
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

434
434
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

219
219
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

571
571
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

226
226
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

387
387
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

178
178
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

122
122
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

358
358
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

36
36
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

453
453
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

91
91
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

306
306
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

587
587
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

74
74
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

230
230
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

110
110
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

374
374
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

601
601
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

447
447
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

201
201
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

97
97

Meer sportnieuws