Huybrechts beleeft Tsjechisch sprookje, Humphries beëindigt droom

door
Huybrechts beleeft Tsjechisch sprookje, Humphries beëindigt droom

Het zijn mooie tijden voor het Belgische darts. Vorige week pakte Mike De Decker totaal onverwacht zijn eerste Major-zege, terwijl Dimitri Van den Bergh ook bij de laatste 4 geraakte. Zopas zorgde Kim Huybrechts voor een sprookjesachtig verhaal, dat hem op het WK brengt en een dikke vette cheque opleverde.

LEES OOK: Trekt Genk-fan Luca Brecel dartswereld in? "Bijna klaar"

Van Belgische vaandeldrager richting derde viool

Voor mensen die het darts pas recent volgen: Kim Huybrechts was in het post-Van den Bergh tijdperk jarenlang onze Belgische vaandeldrager. De Nijlenaar pakte al twee titels op de Euro-Tour, speelde 3 maal op een rij mee in de Premier League en behoorde tot de absolute wereldtop.

De carrière van The Hurricane geraakte de laatste jaren wat in het slop, terwijl Dimitri Van den Bergh en Mike De Decker een steile opmars kenden. Vooral bij VDB ging het snel met nu al 2 Major-zeges op zijn naam, De Decker pakte dan weer afgelopen weekend zijn eerste overwinning op dit niveau.

Verschrikkelijk drama in privé-sfeer

Huybrechts ging de afgelopen jaren vooral mentaal door een diep dal. De sympathieke darter verloor zijn beide ouders op korte tijd en geraakte mede daardoor ook sportief in stevige crisis. Desondanks hield zich lange tijd nog knap staande in de top-32. Dit jaar kwamen er nog onverkwikkelijke verhalen bij met onder meer een dispuut met De Decker en een vechtpartij/aanval na de bekerfinale (Antwerp).

Vorig jaar won The Hurricane zowaar nog een titel (Players Championship), dit jaar geraakte hij tot dit weekend op geen enkel TV-toernooi. Ook voor de Czech Darts Open was Huybrechts niet geplaatst, al stond hij wel op plek drie op de reservelijst.

Tsjechisch sprookje verjaagt WK-stress

Pas donderdag laat geraakte bekend dat Rob Cross forfait moest geven, omdat de loting al gebeurd was mocht Huybrechts meteen aantreden in ronde twee en... was hij verzekerd van minimum 1250 pond, gouden geld voor de ranglijst richting het wereldkampioenschap. Daar stond onze landgenoot wel op een kwalificatieplek, het zou heel nipt worden om die ook vast te houden.

Finaal verdreef The Hurricane echter alle WK-stress. Hij nam zijn lot in eigen handen en klopte Luke Woodhouse met 6-5. In de beslissende elfde leg baarde Huybrechts opzien door een 10-darter uit de mouwen te schudden. Het zorgde voor opluchting, euforie en een fantastisch vreugdetafereel. 

In Tsjechië werd het finaal een sprookje voor Huybrechts, zij het zonder happy end. Onze landgenoot haalde zowaar de finale (na zeges tegen onder meer Wattimena en Zonneveld), waar hij wel een optater kreeg van wereldkampioen Humphries (8-1). De 12.000 pond zal veel van dat leed verzachten.

Denkt u dat Huybrechts snel terug in de top-32 staat?

Meest recent

'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

17
17
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

32
32
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

192
192
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

100
100
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

272
272
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

280
280
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

420
420
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

394
394
'Vuurwerk bij kampioen: Union pakt fors uit op mercato'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

187
187
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

283
283
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

236
236
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

339
339
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

361
361
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

532
532
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

265
265
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

330
330
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

347
347
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

434
434
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

278
278
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

360
360
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

697
697
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

488
488
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

163
163
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

176
176
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

311
311

Meer sportnieuws