Verkiezingen: 'Storm van voetbalwereld raast over politiek'

door
Verkiezingen: 'Storm van voetbalwereld raast over politiek'

Voor veel politieke volgers was gisteren een absolute hoogdag. De gemeenteraadsverkiezingen zorgden voor veel grote winnaars maar ook een paar stevige verliezers. Ook vanuit de voetbalwereld waren er een pak verrassingen.

Mechelaars pakken stevig uit

We brachten vorige week nog in het nieuws dat Nikola Storm opkwam in zijn dorp Maldegem. De blonde flankspeler van KV Mechelen was één van de kandidaten van de lijst 'Ons Dorp!'. Die partij werd de tweede grootste, Storm zelf eindigde op plaats 30 qua voorkeurstemmen, goed voor een plek in de gemeenteraad. Clubgenoot Gunter Van Handenhoven geraakte dan weer niet verkozen in Londerzeel met maar 297 voorkeurstemmen.

Een absolute sensatie kwam er vanuit Mechelen zelf. Daar was KV-clublegende Piet Den Boer één van de nieuwe gezichten op de stadslijst van Bart Somers. De man die beroemd werd door zijn doelpunt in de Europese finale haalde bijna 1200 voorkeurstemmen en eindigde op een knappe 16de plek, eveneens goed voor minimum een zitje in de gemeenteraad.

Paars-Wit blinkt, Moons baalt

In Eigenbrakel zorgde ex-Anderlecht doelman Silvio Proto eveneens voor een fantastisch resultaat. Proto kwam op voor de Lijst van de Burgemeester, haalde zelf bijna 1500 voorkeurstemmen en zag zijn partij met bijna 40% pieken. 

Jan Moons, de ex-doelman van onder meer Lierse en Racing Genk kreeg dan weer een stevige klap in Heist-Op-Den-Berg. De zittende burgemeester kwam op voor de Lijst voor Heist en die deelde in de klappen. Moons zal zeker zijn burgemeesterssjerp moeten afgeven.

Ook Walter Baseggio deed het prima. De ex-middenvelder van Anderlecht was al schepen van sport, jeugd en samenleving. Het is nog afwachten of hij dat komende tijd terug mag doen, met 623 stemmen eindigde hij in zijn thuisdorp als zevende.

Voor welke partij heeft u gestemd?

Meest recent

Van Gucht zorgt voor absolute toptransfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

6
6
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

200
200
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

72
72
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

37
37
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

92
92
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

81
81
Belgische voetbalbond zorgt voor grote rel met WK-lied

De keuze van de Belgische voetbalbond om Roméo Elvis mee het officiële WK lied te laten ...

83
83
Exit Ruben Van Gucht zindert na: "Moeilijk door te slikken"

“Moeilijk door te slikken.” Het klinkt als een oordeel over een gerecht, maar voor Ruben ...

199
199
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

131
131
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

99
99
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

117
117
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

262
262
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

79
79
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

74
74
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

223
223
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

562
562
Vannieuwkerke zet puntjes op de i: "Geen cent betaald!"

Karl Vannieuwkerke is één van de toonaangevende stemmen/presentatoren in het ...

341
341
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

150
150
Gert Verheyen zorgt voor kippenvel bij Club-fans

Een zinderende post op Instagram van Gert Verheyen heeft heel wat reacties losgemaakt. Met een ...

381
381
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

205
205
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

334
334
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

125
125
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

156
156
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

287
287
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

579
579

Meer sportnieuws