Verkiezingen: 'Storm van voetbalwereld raast over politiek'

door
Verkiezingen: 'Storm van voetbalwereld raast over politiek'

Voor veel politieke volgers was gisteren een absolute hoogdag. De gemeenteraadsverkiezingen zorgden voor veel grote winnaars maar ook een paar stevige verliezers. Ook vanuit de voetbalwereld waren er een pak verrassingen.

Mechelaars pakken stevig uit

We brachten vorige week nog in het nieuws dat Nikola Storm opkwam in zijn dorp Maldegem. De blonde flankspeler van KV Mechelen was één van de kandidaten van de lijst 'Ons Dorp!'. Die partij werd de tweede grootste, Storm zelf eindigde op plaats 30 qua voorkeurstemmen, goed voor een plek in de gemeenteraad. Clubgenoot Gunter Van Handenhoven geraakte dan weer niet verkozen in Londerzeel met maar 297 voorkeurstemmen.

Een absolute sensatie kwam er vanuit Mechelen zelf. Daar was KV-clublegende Piet Den Boer één van de nieuwe gezichten op de stadslijst van Bart Somers. De man die beroemd werd door zijn doelpunt in de Europese finale haalde bijna 1200 voorkeurstemmen en eindigde op een knappe 16de plek, eveneens goed voor minimum een zitje in de gemeenteraad.

Paars-Wit blinkt, Moons baalt

In Eigenbrakel zorgde ex-Anderlecht doelman Silvio Proto eveneens voor een fantastisch resultaat. Proto kwam op voor de Lijst van de Burgemeester, haalde zelf bijna 1500 voorkeurstemmen en zag zijn partij met bijna 40% pieken. 

Jan Moons, de ex-doelman van onder meer Lierse en Racing Genk kreeg dan weer een stevige klap in Heist-Op-Den-Berg. De zittende burgemeester kwam op voor de Lijst voor Heist en die deelde in de klappen. Moons zal zeker zijn burgemeesterssjerp moeten afgeven.

Ook Walter Baseggio deed het prima. De ex-middenvelder van Anderlecht was al schepen van sport, jeugd en samenleving. Het is nog afwachten of hij dat komende tijd terug mag doen, met 623 stemmen eindigde hij in zijn thuisdorp als zevende.

Voor welke partij heeft u gestemd?

Meest recent

Familie Pfaff plots getroffen door verschrikkelijk nieuws

De Pfaffs, ooit hét symbool van Vlaamse glamour en gezelligheid, worden opnieuw ...

54
54
Duivels splitsen: Courtois neemt viertal mee op privéjet

De Rode Duivels hebben een goede interlandperiode achter de rug. Na het gelijkspel tegen ...

220
220
Erik Van Looy schiet raak bij knappe BV: "Heel heftig"

Erik Van Looy is al jaren één van de meest geliefde televisiegezichten van Vlaanderen ...

667
667
Toby Alderweireld grijpt naar de keel met tragisch nieuws

Hij was jarenlang een rots in de branding bij Ajax, Atlético Madrid, Tottenham, Antwerp ...

595
595
Eric Goens met onthulling over BV die inslaat als een bom

Eric Goens is zonder twijfeld één van de bekendste supporters van Club Brugge. De ...

156
156
Vanheusden emotioneel na blessurehel: "Papa's grootste fan"

Voor Zinho Vanheusden is zijn leven voorlopig een onwaarschijnlijke emotionele rollercoaster ...

150
150
Fred Vanderbiest pakt stevig uit: "Eén keer in vijf jaar!"

Fred Vanderbiest is uitstekend begonnen aan zijn 'T1-loopbaan' bij KV Mechelen. Malinwa kampeert al ...

199
199
Topper ontspoort: Lyra-Lierse en Hasselt botsen keihard

In Eerste Nationale stond gisterenavond met Lyra-Lierse tegen Sporting Hasselt een heuse topper op ...

161
161
Ruben Van Gucht pakt uit met sensationele carrièrewending

Ruben Van Gucht, de bekende sportjournalist en VRT-gezicht, heeft opnieuw voor opschudding gezorgd. ...

78
78
Van Crombrugge en Vanessa verbazen opnieuw: “Niemand zag dit aankomen”

Vanessa D'Hooghe en Hendrik Van Crombrugge verrasten de voetbalwereld goed één jaar ...

725
725
Anderlecht-fans schrikken: Willy Sommers maakt intrede

Willy Sommers moeten we ongetwijfeld niet aan u voorstellen. De man is één van de ...

316
316
Ruben Van Gucht is het spuugzat: "Zo wil ik het zien!"

Ruben Van Gucht lag deze week andermaal zwaar onder vuur, vanwege een incident waarbij hij ...

143
143
Marc Degryse in tranen: "Het gemis valt niet te beschrijven"

Marc Degryse kennen we doorgaans als een zeer gedreven en goedlachse analist. De oud-Rode Duivel ...

1494
1494
RAFC-fan Viktor Verhulst incasseert genadeloze klap van Gert

Antwerp-fan Viktor Verhulst is niet alleen bekend als tv-maker, dj en zoon van Gert. Achter de ...

172
172
Tranen bij Oranje: Koeman doet wat niemand verwacht had

Voor bondscoach Ronald Koeman is het trainerschap van het Nederlands elftal momenteel meer dan ooit ...

203
203
Grote zorgen om Vinicius Jr.: 'Brandweer rukt massaal uit'

Terwijl de Braziliaanse steraanvaller van Real Madrid zich met zijn nationale team voorbereidt op ...

140
140
Heeft Sam Kerkhofs plots een tweede ploeg in handen?

Aster Nzeyimana en Sam Kerkhofs: twee bekende koppen, elk in hun eigen domein, maar met meer gemeen ...

145
145
Olivier Deschacht volledig afgemaakt: "Grootste dommerik"

Olivier Deschacht, jarenlang een vertrouwd gezicht op het veld bij RSC Anderlecht, heeft de ...

656
656
Ruben Van Gucht onder vuur: justitie gaat tot op het bot

Ruben Van Gucht, al jarenlang een van de bekendste sportankers van de VRT en een vertrouwde stem ...

183
183
Tom Waes breekt volledig: 'Ernstig misbruik duikt op'

Na een bewogen jaar staat Antwerp-fan Tom Waes weer op, dat bewijzen de kijkcijfers van Reizen Waes. ...

559
559
Oktoberfest loopt uit de hand: Sané compleet door het lint

Het is Oktoberfest in München en voormalige Bayern-speler Leroy Sané keerde even terug ...

191
191
René Van der Gijp in shock: 'Op staande voet ontslagen'

René van der Gijp is doorgaans goed voor een lach en een kwinkslag. Onze Noorderbuur maakt ...

252
252
Olivier Deschacht is het kotsbeu: "Wat hij gedaan heeft..."

Wat zit er écht achter de blik van Olivier Deschacht? De voormalige topverdediger – ...

457
457
Fans in angst: grote zorgen om Jan Boskamp

Voor een icoon als Jan/Johan Boskamp zijn het niet de meest prettige jaren geweest. De Nederlander ...

1558
1558
Harde kern Lille verbaast met tifo, Tom Van Grieken jubelt

Voor de topper tussen Lille en PSG (1-1) pakten de thuisfans uit met een opmerkelijk spandoek. Er ...

263
263

Meer sportnieuws