Dimitri Van den Bergh slaat snoeihard terug na 'fiasco'

door
Dimitri Van den Bergh slaat snoeihard terug na 'fiasco'

Met de World Grand Prix is er andermaal een belangrijk toptoernooi aangebroken in de dartswereld. Dimitri Van den Bergh en Mike De Decker proberen de eer hoog te houden van ons land en dat lukt voorlopig met verve. Beide landgenoten pakten gisterenavond zwaar uit.

LEES OOK: Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Vreemde eend in de bijt

De World Grand Prix is een vreemde eend in de bijt bij het darts. Het is een major (één van de grote toernooien, na het WK) waarin je steeds moet starten met een dubbel. Dat levert al wel eens vreemde situaties op waarbij een speler na pakweg 9 darts nog niet op het scorebord staat.

Iets wat zowel Dimitri Van den Bergh als Mike De Decker trouwens niet overkwam. The Dreammaker speelde tegen man-in-vorm Luke Woodhouse (recent nog uitblinkend op de vloertoernooien). Na verlies in de eerste set herpakte Dimi zich wonderwel en won hij met 2-1.

"Dankzij hem kan ik het"

Een deugddoende zege voor de Antwerpenaar, die niet zijn beste maanden achter de rug heeft. "Nu bel ik eerst naar mijn vrouw én naar mijn sportpsycholoog. Hij helpt me om buiten de ge­baan­de pa­den te denken. Dankzij hem kan ik de druk afhouden en dat is een wereld van verschil, want ik legde mezelf te veel druk op", zo klonk het eerlijk na afloop via de kanalen van de PDC.

Ook Mike De Decker kende een begenadigde dag. The Real Deal is al maanden ijzersterk op de vloertoernooien maar zet nu ook stappen bij de Majors. In een hoogstaande partij (waarbij beide darters heel vaak onmiddellijk de dubbel vonden) vloerde hij Damon Heta, eveneens met 2-1.

Zo hebben we twee Belgen bij de laatste zestien. Morgen neemt The Dreammaker het op tegen Dave Chisnall, De Decker bekampt Gary Anderson.

Wie wint ook zijn volgende ronde

Meest recent

Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

4
4
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

129
129
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

11
11
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

14
14
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

147
147
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

273
273
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

77
77
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

234
234
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

305
305
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

325
325
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

273
273
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

106
106
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

49
49
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

506
506
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

697
697
Mechele speelt open kaart: "Zij zijn geen titelkandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

237
237
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

295
295
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

70
70
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

129
129
Nieuw goudhaantje voor KRC Genk: "Legacy voortzetten"

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

330
330
Union bevoordeeld tegen STVV? Frank Boeckx velt verdict

Leider Union SG heeft een foutloze start van de Champions' Play-Offs genomen. De Brusselaars wonnen ...

362
362
Goedkope strafschop tegen Antwerp: Oosting reageert

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

211
211
Boskamp zet fans op scherp met opvallende RVV-voorspelling

Op een dag waarop heel Vlaanderen in de ban is van wielrennen, zorgt Johan Boskamp voor een ...

31
31
Club Brugge of Union kampioen? "Zij zijn in het voordeel"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

205
205
TRANSFERUURTJE 'Nieuwe TD Anderlecht, pijnlijke aftocht Dolberg'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

293
293

Meer sportnieuws