Dimitri Van den Bergh slaat snoeihard terug na 'fiasco'

57 stemmen
Dimitri Van den Bergh slaat snoeihard terug na 'fiasco'

Met de World Grand Prix is er andermaal een belangrijk toptoernooi aangebroken in de dartswereld. Dimitri Van den Bergh en Mike De Decker proberen de eer hoog te houden van ons land en dat lukt voorlopig met verve. Beide landgenoten pakten gisterenavond zwaar uit.

Vreemde eend in de bijt

De World Grand Prix is een vreemde eend in de bijt bij het darts. Het is een major (één van de grote toernooien, na het WK) waarin je steeds moet starten met een dubbel. Dat levert al wel eens vreemde situaties op waarbij een speler na pakweg 9 darts nog niet op het scorebord staat.

Iets wat zowel Dimitri Van den Bergh als Mike De Decker trouwens niet overkwam. The Dreammaker speelde tegen man-in-vorm Luke Woodhouse (recent nog uitblinkend op de vloertoernooien). Na verlies in de eerste set herpakte Dimi zich wonderwel en won hij met 2-1.

"Dankzij hem kan ik het"

Een deugddoende zege voor de Antwerpenaar, die niet zijn beste maanden achter de rug heeft. "Nu bel ik eerst naar mijn vrouw én naar mijn sportpsycholoog. Hij helpt me om buiten de ge­baan­de pa­den te denken. Dankzij hem kan ik de druk afhouden en dat is een wereld van verschil, want ik legde mezelf te veel druk op", zo klonk het eerlijk na afloop via de kanalen van de PDC.

Ook Mike De Decker kende een begenadigde dag. The Real Deal is al maanden ijzersterk op de vloertoernooien maar zet nu ook stappen bij de Majors. In een hoogstaande partij (waarbij beide darters heel vaak onmiddellijk de dubbel vonden) vloerde hij Damon Heta, eveneens met 2-1.

Zo hebben we twee Belgen bij de laatste zestien. Morgen neemt The Dreammaker het op tegen Dave Chisnall, De Decker bekampt Gary Anderson.

Wie wint ook zijn volgende ronde

Meest recent

Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

35
35
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

18
18
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

65
65
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

339
339
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

50
50
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

162
162
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

201
201
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

155
155
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

454
454
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

113
113
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

107
107
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

53
53
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

154
154
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

305
305
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

119
119
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

58
58
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

77
77
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

248
248
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

121
121
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

74
74
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

162
162
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

439
439
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

287
287
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

548
548
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

149
149

Meer sportnieuws