Dimitri Van den Bergh slaat snoeihard terug na 'fiasco'

57 stemmen
Dimitri Van den Bergh slaat snoeihard terug na 'fiasco'

Met de World Grand Prix is er andermaal een belangrijk toptoernooi aangebroken in de dartswereld. Dimitri Van den Bergh en Mike De Decker proberen de eer hoog te houden van ons land en dat lukt voorlopig met verve. Beide landgenoten pakten gisterenavond zwaar uit.

Vreemde eend in de bijt

De World Grand Prix is een vreemde eend in de bijt bij het darts. Het is een major (één van de grote toernooien, na het WK) waarin je steeds moet starten met een dubbel. Dat levert al wel eens vreemde situaties op waarbij een speler na pakweg 9 darts nog niet op het scorebord staat.

Iets wat zowel Dimitri Van den Bergh als Mike De Decker trouwens niet overkwam. The Dreammaker speelde tegen man-in-vorm Luke Woodhouse (recent nog uitblinkend op de vloertoernooien). Na verlies in de eerste set herpakte Dimi zich wonderwel en won hij met 2-1.

"Dankzij hem kan ik het"

Een deugddoende zege voor de Antwerpenaar, die niet zijn beste maanden achter de rug heeft. "Nu bel ik eerst naar mijn vrouw én naar mijn sportpsycholoog. Hij helpt me om buiten de ge­baan­de pa­den te denken. Dankzij hem kan ik de druk afhouden en dat is een wereld van verschil, want ik legde mezelf te veel druk op", zo klonk het eerlijk na afloop via de kanalen van de PDC.

Ook Mike De Decker kende een begenadigde dag. The Real Deal is al maanden ijzersterk op de vloertoernooien maar zet nu ook stappen bij de Majors. In een hoogstaande partij (waarbij beide darters heel vaak onmiddellijk de dubbel vonden) vloerde hij Damon Heta, eveneens met 2-1.

Zo hebben we twee Belgen bij de laatste zestien. Morgen neemt The Dreammaker het op tegen Dave Chisnall, De Decker bekampt Gary Anderson.

Wie wint ook zijn volgende ronde

Meest recent

Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

21
21
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

336
336
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

432
432
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

96
96
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

199
199
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

365
365
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

194
194
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

359
359
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

138
138
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

73
73
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

478
478
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

268
268
'Na Club Brugge-akkoord: ongeziene wending rond Adedeji'

Na zijn akkoord met Club Brugge leek Noah Adedeji-Sternberg op weg naar de uitgang bij KRC Genk. ...

1446
1446
Ruben Van Gucht zorgt voor enorme relationele schokgolf

Ruben Van Gucht blijft een naam die reacties uitlokt. De sportjournalist haalt al jaren de ...

74
74
Club Brugge - KV Kortrijk: Leko voert twee wissels door

Club Brugge en KV Kortrijk openen vanavond de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na de nederlaag in ...

123
123
Standard stalt verdediger bij andere Belgische club

Bij Standard kenden ze al een zeer drukke zomermercato. Sportief directeur Marc Wilmots wist al de ...

57
57
Biancone geeft smaakmaker RSCA raad: "Nog jaar blijven"

Bij RSC Anderlecht verloren ze met Thorgan Hazard en Nathan De Cat twee sterkhouders, Keisuke Goto ...

483
483
Sommer geeft toe: “Die club was ook een optie”

Club Brugge pakte stevig uit door Yann Sommer transfervrij aan te trekken. Hij was vorig jaar nog ...

427
427
'Anderlecht hakt volgende week knoop door over transfer'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Sportief directeur Antoine Sibierski gaat ...

326
326
Club Brugge moet opletten: "Kijk naar Union en Anderlecht"

KV Kortrijk opent zijn seizoen vanavond met een duel in en tegen Club Brugge. Dat lijkt een ...

370
370
Jan Vertonghen deelt aangrijpend persoonlijk nieuws

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

66
66
KRC Genk pakt plots uit met komst nieuwe aanvaller

KRC Genk gaat zich deze mercato nog roeren, dat staat vast. De Limburgers hebben ook een nieuwe ...

254
254
STVV heeft beet en stelt nieuwe goalgetter voor

STVV zag met Keisuke Goto een topspits de club verlaten. Via RSC Anderlecht trok hij naar het Duitse ...

122
122
Antwerp haalt twee oude bekenden terug naar de Bosuil

Royal Antwerp FC heeft vandaag officieel nieuws meegedeeld. De Great Old maakt verder werk van de ...

527
527
Straffe ambities KV Kortrijk bekend: “Op onze bek gaan?”

KV Kortrijk staatm meteen voor een moeilijk opdracht op de eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

177
177

Meer sportnieuws