Dimitri Van den Bergh slaat snoeihard terug na 'fiasco'

door
Dimitri Van den Bergh slaat snoeihard terug na 'fiasco'

Met de World Grand Prix is er andermaal een belangrijk toptoernooi aangebroken in de dartswereld. Dimitri Van den Bergh en Mike De Decker proberen de eer hoog te houden van ons land en dat lukt voorlopig met verve. Beide landgenoten pakten gisterenavond zwaar uit.

Vreemde eend in de bijt

De World Grand Prix is een vreemde eend in de bijt bij het darts. Het is een major (één van de grote toernooien, na het WK) waarin je steeds moet starten met een dubbel. Dat levert al wel eens vreemde situaties op waarbij een speler na pakweg 9 darts nog niet op het scorebord staat.

Iets wat zowel Dimitri Van den Bergh als Mike De Decker trouwens niet overkwam. The Dreammaker speelde tegen man-in-vorm Luke Woodhouse (recent nog uitblinkend op de vloertoernooien). Na verlies in de eerste set herpakte Dimi zich wonderwel en won hij met 2-1.

"Dankzij hem kan ik het"

Een deugddoende zege voor de Antwerpenaar, die niet zijn beste maanden achter de rug heeft. "Nu bel ik eerst naar mijn vrouw én naar mijn sportpsycholoog. Hij helpt me om buiten de ge­baan­de pa­den te denken. Dankzij hem kan ik de druk afhouden en dat is een wereld van verschil, want ik legde mezelf te veel druk op", zo klonk het eerlijk na afloop via de kanalen van de PDC.

Ook Mike De Decker kende een begenadigde dag. The Real Deal is al maanden ijzersterk op de vloertoernooien maar zet nu ook stappen bij de Majors. In een hoogstaande partij (waarbij beide darters heel vaak onmiddellijk de dubbel vonden) vloerde hij Damon Heta, eveneens met 2-1.

Zo hebben we twee Belgen bij de laatste zestien. Morgen neemt The Dreammaker het op tegen Dave Chisnall, De Decker bekampt Gary Anderson.

Wie wint ook zijn volgende ronde

Meest recent

Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Nicolas Raskin maakte een straffe opmars mee. Van Standard naar Rangers en een basisplaats bij de ...

15
15
Groot pijnpunt bij Duivels: Garcia komt met reactie

De Rode Duivels sluiten dinsdagnacht hun Amerikaanse tournée af. In het Soldier Field-stadium ...

12
12
Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

149
149
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

37
37
Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een lastige opdracht. Zo ...

75
75
'Transferbom Real: spectaculair verlanglijstje gelekt'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

58
58
'Vanaken incasseert enorme WK-opdoffer bij Rode Duivels'

De huidige stage in de Verenigde Staten is voor Rudi Garcia uiteraard een ideale leerschool richting ...

315
315
RSCA en Beerschot in shock: Lozano getroffen door hersenbloeding

De supporters van RSC Anderlecht, Beerschot VA en bij uitbreiding het hele Belgische voetbal hebben ...

158
158
Nieuw drama Italië? De favorieten voor de laatste WK-tickets

Dinsdagavond/nacht is het zover, dan worden de resterende plekjes in de groepsfase van het komende ...

86
86
Einde verhaal voor Mechele? Garcia hakt knoop door

Rudi Garcia lijkt een keuze te moeten maken achterin, maar rond Brandon Mechele is het verhaal nog ...

217
217
Hoogspanning bij Pro League: Gent broedt op nieuwe bom

Dinsdag staat bij de Pro League een Algemene Vergadering op het programma en het belooft er pittig ...

149
149
Ervaren Duivel op vingers getikt: "Dat móét er echt uit"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

306
306
België - Mexico: Garcia zet basisploeg compleet op zijn kop

De Rode Duivels werken dinsdagnacht hun tweede oefenwedstrijd in aanloop naar het WK af. In Chicago ...

439
439
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku richting Napoli-exit'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

246
246
Experimenten bij Rode Duivels: Garcia kondigt wissels aan

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

122
122
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

336
336
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

171
171
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

100
100
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

63
63
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

315
315
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

408
408
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

93
93
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

708
708
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

123
123
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

140
140

Meer sportnieuws