Walter Grootaers kruipt uit dal na drama: "Het scheurde gewoon"

103 stemmen
Walter Grootaers kruipt uit dal na drama:

Er zijn weinig mensen die nog positiever in het leven staan dan Walter Grootaers. De 69-jarige zanger/presentator is op de weg terug na een absoluut drama, waarin hij te maken kreeg met leverkanker. Toch blikt het ex-bestuurslid van Lierse hoopvol vooruit richting de toekomst.

Sympathieke veelvraat

Walter Grootaers aan u voorstellen is uiteraard onnodig. De Lierenaar bouwde een succesvolle carrière uit als zanger maar als polyvalente 'veelvraat' (positief bedoeld) was hij ook onder meer presentator, politicus en bestuurslid van voetbalclub Lierse.

De laatste jaren waren echter enorm intens voor Grootaers. In 2018 kreeg hij te maken met een herseninfarct, het begin van veel miserie.

In het begin van de coronaperiode liep hij immers ook een besmetting op, waardoor hij een tijdje op intensieve lag. Samen met Axel Daeseleire waren ze de eerste BV's die slachtoffer werden van de epidemie.

Hemel op de kop gekregen

Het noodlot sloeg niet lang geleden nog harder toe bij de zanger. Een jaar geleden werd een stuk van zijn lever, waarin een tumor zat, weggehaald. Er volgde een immuuntherapie, met heel wat nare obstakels. “Het was angstaanjagend, het leek alsof mijn stem scheurde", aldus Walter bij HLN.

“Bij het verdict kreeg ik de hemel op mijn kop. Maar na drie dagen heb ik de knop omgedraaid en werd ik weer optimistisch, omdat het probleem kon worden aangepakt. De kanker is nu weg, al ontsnap ik niet aan de halfjaarlijkse controles. Maar recent bleek alles prima in orde”, zo klinkt het op dit moment vol enthousiasme bij GVA.

Grootaers bracht onlangs zijn biografie uit en daaraan gekoppeld ook een nieuwe song. Hij was ook te gast in de uitstekende podcast Welcome to the AA, waarin hij honderuit vertelde over zijn leven. Een aanrader voor iedereen die op zoek is naar positiviteit.

Wat vindt u van De Kreuners?

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

12
12
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

90
90
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

79
79
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

163
163
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

160
160
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

321
321
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

316
316
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

235
235
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

68
68
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

96
96
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

51
51
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

59
59
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

499
499
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

125
125
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

175
175
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

183
183
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

913
913
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

250
250
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

373
373
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

101
101

Meer sportnieuws