Karl Vannieuwkerke ging door hel: "Het was dodelijk"

door
Karl Vannieuwkerke ging door hel:

De verrassing was groot vorige week, toen Karl Vannieuwkerke de eerste 'gevatte' zanger werd in The Masked Singer. Het avontuur volgde kort na een razend drukke sportzomer. Het VRT-boegbeeld ging alvast even door een echte hel.

LEES OOK: Charlotte dropt bommetje bij Van Gucht: “Meer vrouwen?”

Onverwachte TV-transfer

Vannieuwkerke had er uiteraard al drukke sportmaanden opzitten met het EK, de Ronde en de Olympische Spelen. Allemaal evenementen waarin Karl bijna voltijds werd ingezet.

Maar de VRT-presentator koos zopas voor een overstapje naar de concurrent. Bij VTM loopt al geruime tijd de TV-hit The Masked Singer. Daarin nemen BV's plaats in een speciaal pak en moeten ze een nummer 'zingen'.

Afgelopen vrijdag was het 'Mister Withlove' die het toneel moest verlaten met daarin... Karl Vannieuwkerke. De West-Vlaming had enkele maanden geleden al eens een tip gegeven aan Gert Verheyen en Wesley Sonck bij Sporza. "Ik heb zin in witlof met hesp, withlove from Belgium". Toen al een verwijzing naar zijn deelname.

Traumatische ervaring

Vannieuwkerke was oorspronkelijk geen fan van het idee, maar ging toch overstag. Dat zorgde wel voor een 'traumatisch' gevoel. "Het is geen gemakkelijk pak om in te kruipen en het is daar heel donker. In de loop der jaren heb ik een soort claustrofobie ontwikkeld. Dat manifesteert zich bijvoorbeeld als ik met mijn kinderen ga zwemmen en in een afgesloten glijbaan moet", zo begon Karl bij Dag Allemaal.

Drie keer op een podium zingen was voor Vannieuwkerke dan ook een 'dodelijke cocktail'. "Drie dingen doen die ik eigenlijk niet kan: zingen, dansen en het juiste ritme vinden. Ik had zoveel stress en viel bijna flauw. Bijna was ik afgehaakt na de eerste podiumrepetitie." Aldus Vannieuwkerke, die al aangaf dat het absoluut éénmalig was.

Is het terecht dat hij bij VRT zoveel 'macht' heeft?

Meest recent

Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

92
92
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

19
19
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

260
260
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

285
285
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

128
128
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

266
266
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

212
212
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

146
146
Herman Brusselmans furieus: "Het is een tijd van razernij"

Herman Brusselmans belandde vorig jaar in het oog van de storm na een column over de Gaza-oorlog die ...

161
161
Luca Brecel genadeloos afgeslacht: 'Werkelijk schokkend'

Nog geen twee jaar na zijn onvergetelijke wereldtitel bevindt Luca Brecel zich in het zwaarste dal ...

218
218
Noa Lang compleet van zijn melk door De Bruyne

Kevin De Bruyne ligt in de lappenmand bij Napoli, maar de middenvelder is uiteraard nog steeds erg ...

77
77
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

125
125
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

468
468
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

1422
1422
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

348
348
BV verrast met stevige onthulling over Aster Nzeyimana

Gisterenavond was Aster Nzeyimana nog aanwezig in Istanbul, waar hij getuige was van de ...

102
102
Charlotte dropt bommetje bij Van Gucht: “Meer vrouwen?”

Ruben Van Gucht lijkt momenteel overal tegelijk te winnen. Gisteren wist hij alweer een aflevering ...

140
140
Annelien bekent aan Deschacht: "Moet echt kokhalzen"

Annelien Coorevits en Olivier Deschacht waren jarenlang een van de meest besproken showbizzkoppels ...

178
178
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

266
266
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

258
258
VRT dropt groot nieuws: Enorm mysterie rond Tom Waes

Tom Waes heeft niet het meest fijne jaar achter de rug. In november 2024 knalde Waes met zijn ...

205
205
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

525
525
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

233
233
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

226
226
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

161
161

Meer sportnieuws