Tom Waes er compleet onderdoor: “Andere man in huis”

21 stemmen
Tom Waes er compleet onderdoor: “Andere man in huis”

Tom Waes is een alombekend TV-figuur in Vlaanderen én een fervent supporter van Royal Antwerp FC. De televisiemaker heeft ook een nieuw programma dat op de buis komt: ‘Kalm Waes’.

Tegenover Dag Allemaal gaf Waes een interview en de Antwerp-fan liet zich ook open uit over zijn experiment ‘Kalm Waes’. Daarin leefde hij afgelegen van de wereld en probeerde hij zijn stressniveau te verlagen.

LEES OOK: Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Compleet eronderdoor

Waes was volledig geïsoleerd van de buitenwereld. De BV leerde zichzelf ferm kennen. “Ik ben ongelooflijk blij dat ik dat programma heb gedaan, want ik heb een paar dingen geleerd over mezelf. Dat ik een heel sociale mens ben en niet gemaakt ben om lang alleen te zijn, bijvoorbeeld.”

Waes ging er ook compleet onderdoor. “Ze hebben me deze keer nochtans vooraf in een Tibetaans klooster laten proeven wat het is om twee dagen niet te mogen spreken, tegen niemand, en ook niet aangesproken te worden. Je mocht niemand in de ogen kijken en je moest vijf keer per dag in een tempel gaan mediteren. Maar toch ben ik in dat bos op de zevende dag gekraakt.”

Breekpunt bereikt

Tijdens ‘Kalm Waes’ werd het breekpunt bereikt. “Het ging echt niet meer. Christopher McCandless, die avonturier met zijn bus waarover de film ‘Into the Wild’ gemaakt is, zei ooit: ‘Geluk is alleen echt als het gedeeld is.’ Dat drong ineens heel hard door. Ik heb mensen rond mij nodig. Sarah, de psychologe, is toen naar mij toe gekomen. Ze zei: ‘Je bent nu op dit breekpunt gekomen, nu moet je er iets mee doen.’”

Toch blijft Waes de chaos nog omarmen, een TV-pensioen lijkt er nog niet aan te komen. “Ja, Charlotte vindt nu al dat ze een andere man in huis heeft gekregen na ‘Kalm Waes’. (lachje) Maar het werk is ook een deel van mijn leven. Met die tv-collega’s breng ik tien tot twaalf uur per dag door. Ik heb altijd het gevoel dat ik in een gat zou vallen als ik mij daar helemaal uit zou trekken”, citeert Het Laatste Nieuws.

Kijk jij naar 'Kalm Waes'?

Meest recent

'Union SG stuurt twee 'floptransfers' door'

Union SG deed al waanzinnig veel goede transfers, maar er zaten ook al wat miscasts tussen. Twee ...

19
19
'Zulte Waregem drukt door voor nieuwe smaakmaker'

Zulte Waregem is zeker van plan zich nog te roeren op de transfermarkt. Essevee heeft volgens ...

233
233
'Na Tzolis en Stankovic: nog twee sterkhouders weg bij Club'

Club Brugge deed al de nodige uitgaande transfers. Blauw-Zwart gaat weer heel veel geld kunnen ...

379
379
Vertrekt Overmars na exit van Gheysens?

Wouter Vandenhaute heeft met een groep mensen Royal Antwerp FC overgenomen. Sommigen halen aan dat ...

235
235
'Anderlecht grijpt mis, Athletic de Bilbao wint het pleit'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

129
129
Sommer heeft héél duidelijke boodschap voor Club Brugge-fans

Yann Sommer maakte nog geen minuten tegen sc Heerenveen, maar dat zal in de volgende oefenpot wel ...

180
180
'STVV passeert weer langs de kassa'

STVV gaat weldra een volgende uitgaande transfer afronden. De Kanaries zijn momenteel nog volop aan ...

94
94
Oefenduels: wake up-call Standard, KVK geeft zege nipt weg

De start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komt steeds dichter. En dus werken de ...

136
136
'Toptransfer Tresoldi: Club krijgt deadline opgelegd'

Het zijn drukke dagen voor de sportieve leiding van Club Brugge. Zo staat de landskampioen op punt ...

547
547
Nummer 9 voor Messi? Opvallende actie Ballon d'Or-organisatie

Lionel Messi kan zondagavond opnieuw een indrukwekkend stukje voetbalgeschiedenis schrijven. Zo ...

116
116
'Club heeft genoeg gezien: miljoenenaankop kan beschikken'

Tenzij de medische proeven nog roet in het eten gooien, trekt Christos Tzolis eerstdaags naar ...

448
448
Garcia of nieuwe bondscoach? Vandenbempt spreekt heldere taal

Terwijl dit weekend de ontknoping van het WK 2026 wordt afgewerkt, is de KBVB-top volop bezig met ...

272
272
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Club, miljoenentransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

309
309
Grote troef overname Antwerp: toptransfers op komst?

Royal Antwerp FC is overgenomen door Wouter Vandenhaute en consorten. Paul Gheysens neemt afscheid ...

662
662
Straffe wending Khalaili: Hubert doet boekje open

Anan Khalaili leek op weg naar een zomerse toptransfer naar Internazionale. Er werd al een akkoord ...

161
161
Donald Trump praat mond voorbij over Balogun-affaire

De Balogun-affaire blijft nog nazinderen. De spits van de Verenigde Staten was geschorst tegen ...

392
392
Onverwachte laatste Antwerp-boodschap aan Gheysens

Paul Gheysens heeft officieel afscheid genomen van Royal Antwerp FC. De zakenman stond tien jaar aan ...

308
308
‘Verrassende club wint strijd om Raskin: ferme som bekend’

Nicolas Raskin kende een sterk WK met de Rode Duivels. De middenvelder was één van de ...

280
280
Meer dan 200 landen steunen Infantino: klacht bij IOC

Gianni Infantino is een veelbesproken figuur dit WK. De president van de FIFA is al jarenlang de ...

264
264
'Wils weigerde deze aanbieding uit de Jupiler Pro League'

Stef Wils koos onlangs om bij Amedspor te tekenen. Niet als hoofdtrainer, maar als assistent-coach ...

115
115
'Van Crombrugge weigert voorstel van Jupiler Pro League-club'

Hendrik Van Crombrugge moet weg bij KRC Genk. De doelman traint zelfs individueel. De ervaren keeper ...

433
433
'Volgende club in de markt voor Saliba, RSCA beslist'

Zeer goed nieuws voor Vitor Bruno. Nathan Saliba is weer terug op RSC Anderlecht. De Canadese ...

650
650
Joos of Vandenbempt? VRT kiest commentator WK-finale

Zondagavond is het zover: dan vechten Argentinië en Spanje uit wie met de wereldtitel aan de ...

1311
1311
Anderlecht vloekt luidop: extra hinderpaal tegen Hammarby

RSC Anderlecht begint weldra aan zijn nieuwe seizoen. In de tweede voorronde van de Europa League ...

402
402
Kompany vreest mokerslag: Kane kan voor 300M kiezen

Vincent Kompany heeft Harry Kane belangrijker dan ooit gemaakt bij Bayern. Toch dreigt hij zijn ...

410
410

Meer sportnieuws