Tom Waes er compleet onderdoor: “Andere man in huis”

door
Tom Waes er compleet onderdoor: “Andere man in huis”

Tom Waes is een alombekend TV-figuur in Vlaanderen én een fervent supporter van Royal Antwerp FC. De televisiemaker heeft ook een nieuw programma dat op de buis komt: ‘Kalm Waes’.

Tegenover Dag Allemaal gaf Waes een interview en de Antwerp-fan liet zich ook open uit over zijn experiment ‘Kalm Waes’. Daarin leefde hij afgelegen van de wereld en probeerde hij zijn stressniveau te verlagen.

LEES OOK: RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Compleet eronderdoor

Waes was volledig geïsoleerd van de buitenwereld. De BV leerde zichzelf ferm kennen. “Ik ben ongelooflijk blij dat ik dat programma heb gedaan, want ik heb een paar dingen geleerd over mezelf. Dat ik een heel sociale mens ben en niet gemaakt ben om lang alleen te zijn, bijvoorbeeld.”

Waes ging er ook compleet onderdoor. “Ze hebben me deze keer nochtans vooraf in een Tibetaans klooster laten proeven wat het is om twee dagen niet te mogen spreken, tegen niemand, en ook niet aangesproken te worden. Je mocht niemand in de ogen kijken en je moest vijf keer per dag in een tempel gaan mediteren. Maar toch ben ik in dat bos op de zevende dag gekraakt.”

Breekpunt bereikt

Tijdens ‘Kalm Waes’ werd het breekpunt bereikt. “Het ging echt niet meer. Christopher McCandless, die avonturier met zijn bus waarover de film ‘Into the Wild’ gemaakt is, zei ooit: ‘Geluk is alleen echt als het gedeeld is.’ Dat drong ineens heel hard door. Ik heb mensen rond mij nodig. Sarah, de psychologe, is toen naar mij toe gekomen. Ze zei: ‘Je bent nu op dit breekpunt gekomen, nu moet je er iets mee doen.’”

Toch blijft Waes de chaos nog omarmen, een TV-pensioen lijkt er nog niet aan te komen. “Ja, Charlotte vindt nu al dat ze een andere man in huis heeft gekregen na ‘Kalm Waes’. (lachje) Maar het werk is ook een deel van mijn leven. Met die tv-collega’s breng ik tien tot twaalf uur per dag door. Ik heb altijd het gevoel dat ik in een gat zou vallen als ik mij daar helemaal uit zou trekken”, citeert Het Laatste Nieuws.

Kijk jij naar 'Kalm Waes'?

Meest recent

Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

5
5
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

134
134
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

182
182
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

106
106
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

136
136
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

40
40
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

433
433
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

163
163
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

323
323
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

479
479
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

198
198
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

349
349
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

176
176
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

141
141
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

142
142
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

70
70
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

241
241
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

64
64
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

313
313
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

218
218
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

220
220
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

436
436
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

515
515
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

77
77
Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

128
128

Meer sportnieuws